Ünlü sanatçı İsmail Türüt, Dağlık Karabağ'a özel şarkı besteledi

Ünlü sanatçı İsmail Türüt, Dağlık Karabağ'a özel şarkı besteledi

23.11.2020 17:39 | Son Güncelleme: 23.11.2020 23:44

Karadeniz müziğinin usta ismi İsmail Türüt, Azerbaycan'ın Karabağ zaferi sonrası bir şarkı besteledi. Sözü ve müziği Türüt'e ait olan şarkının klibinde ise işgal noktalarının vurulduğu anlar, Azerbaycanlı asker ve vatandaşların görüntüleri de yer aldı.

15 Temmuz Darbe Türküsü, Afrin Türküsü gibi çalışmalarıyla gündeme gelen Karadeniz müziğinin usta ismi İsmail Türüt, Azerbaycan-Ermenistan arasındaki savaş için bir şarkı besteledi.

KLİPTE, AZERBAYCANLI ASKERLERİN GÖRÜNTÜLERİ YER ALDI

Ermenistan'ın işgal ettiği Azerbaycan'a ait Karabağ için şarkı yazan sanatçı, Azerbaycan'ın Karabağ'daki savaşı kazanmasından bir Türk sanatçısı ve vatandaşı olarak gurur duyduğu belirtti. Sözü ve müziği Türüt'e ait olan şarkının klibinde Türk ve Azerbaycan bayrağı yan yana yer alırken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, işgal noktalarının vurulduğu anlar, Azerbaycanlı asker ve vatandaşların görüntülerine de yer verildi. Şarkı birçok dinleyicinin beğenisini kazanırken, binlerce kez de dinlenildi.

Ünlü sanatçı İsmail Türüt, Dağlık Karabağ'a özel şarkı besteledi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (22)
ANTİKOR53: Adam milliyetçi şarkı söylediği halde çekemiyor zavallılar. Mide bulandırıyorsunuz
RAFET DEMİRCİ: Sağol be Reis gönlümüzü neşe kattın
RAFET DEMİRCİ: Sağol be Reis, gönlümüze neşe vardin
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title