Umut Adası Geliyor!

Umut Adası Geliyor!

Arzu Yanardağ'ın Müthiş Sahnelerinin Olduğu Umut Adası Önümüzdeki Günlerde Vizyona Girecek.

Umut Adası Geliyor!

ARZU YANARDAĞ'IN MÜTHİŞ SAHNELERİNİN OLDUĞU UMUT ADASI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE VİZYONA GİRECEK.

Onlar, hayallerinin ve umutlarının peşinde, güneşin hiç batmadığı yere doğru başlarına geleceklerden habersiz yol aldılar. Kimi işlediği bir suçtan kaçtı, kimininse hayali zengin olmaktı. Aralarında sadece macera için İngiltere'ye gitmek isteyen de vardı. Ancak, yolları Londra'da kesişen bu insanlar, hiç de umdukları gibi bir tablo ile karşılaşmadılar. İşte bu insanların gerçek yaşamları Umut Adası filmine konu oldu. Çekimleri Londra, İstanbul ve Elbistan'da gerçekleştirilen Umut Adası, 16 Mart'ta vizyona giriyor.

Kaçak yollarla İngiltere'ye giden insanların gerçek hikayelerine dayanan dram türündeki Umut Adası, daha önce işlenmemiş bir konuyu ele alıyor. Kaçak yollarla Avrupa'ya gidenlerde, orada yaşadıkları göçmen hayatı, kültürel çatışmalar ve yabancı olma faktörü, kimlik ve aidiyet duygusu bunalımlarına yol açmıştır. Bir çoğu hayalini kurduğu beklentilerden uzakta, çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışmaktadır. Umut Adası filmi de bu gerçekliği beyaz perdeye yansıtmakla önemli bir misyonu üstlendi.

YOLLARI LONDRA'DA KESİŞİYOR

Özgün hikayesi Yapımcı Göksel Zeyrek'e ait olan, adalet eski bakanlarından Hikmet Sami Türk'ün kızı Ayşe Türk tarafından senaryolaştırılan filmde, Türkiye'de yaşadıkları zorlukların üstesinden gelemeyip, çareyi İngiltere'ye gitmekte arayan ve yolları Londra'da kesişen Asil (Halef Tiken), Yusuf (Gürkan Tavukçuoğlu) ve Vildan'ın (Arzu Yanardağ) hikayesini anlatıyor.

16 MART'TA VİZYONDA

Karizma Yapım tarafından 1 milyon dolar bütçe ile çekilen filmin hazırlık aşaması bir ay gibi kısa bir dönemde tamamlandı. Çekimler Kahramanmaraş-Elbistan'ın Kamışçık Köyü'nde, İstanbul'da Üsküdar, Beyoğlu ve Galata'da gerçekleştirildi. Gemi içindeki sahneler, Midas Platosu'nda kurulan dekorda, diğer sahneler ise Kartal açıklarında kuru yük gemisinde çekildi. İngiltere'deki çekimler Londra ve Haringey bölgesinde, Fransa'da ise Dover Sınır Kapısı'nda gerçekleştirildi. Film, 16 Mart'ta 120 salonda gösterime girecek.