Twitch, rakibi YouTube'un eski yöneticisini işe aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Twitch, rakibi YouTube'un eski yöneticisini işe aldı

Haberler.com / Talha Eker - Haberler | Gamegar
Twitch, rakibi YouTube'un eski yöneticisini işe aldı

Amazon'un sahip olduğu popüler canlı yayın platformu Twitch, önemli rakibi olan YouTube'un eski yöneticisi Constance Knight'ı, içerik oluşturucusu olarak işe aldı. Dünya çapında birbirinden farklı yayıncılarla yapacağı iş birlikleri için çok heyecanlı olduğunu belirten Knight, Twitch'te yeni neslin her zaman yanında olacağının altını çizdi.

Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından olan Twitch, Instagram ve Youtube'da yöneticilik yapmış Constance Knight'ı yeni içerik oluşturucusu olarak göreve aldı.

Knight, yaklaşık bir senedir Instagram'da küresel video küratörlüğü görevini üstlenmekteydi. Instagram'dan önce ise YouTube'daiçerik oluşturucu topluluklarının başkanı olarak çalıştı.

Constance Knight, Twitch'in ilk içerik oluşturucu başkan yardımcısı olarak, dünya çapında çeşitli yayıncılara hizmet vermeye odaklanacak ve canlı yayın ortaklarının genel deneyimini iyileştirme çabalarına öncülük edecek.

"ZENGİN BİLGİ BİRİKİME SAHİP DENEYİMLİ VE TUTKULU BİR LİDER"

Twitch'in baş içerik sorumlusu Michael Aragon, "İçerik oluşturucular Twitch'in kalbi ve ruhudur ve bizler daha fazla insanın Twitch'te kendi topluluklarını bulduğunu görmeye devam ediyoruz. Şimdi ise küresel içerik oluşturucuları ile ekibimize daha fazla destek eklemenin tam zamanı" dedi.

Micrael Aragon, Knight'ın işe alımını açıklarken şu ifadeleri kullandı, "Constance, akış endüstrisinden zengin bir bilgi birikimine sahip olan deneyimli ve tutkulu bir lider. Onun bakış açısı, Twitch'in ve yaratıcılarının büyümesine ve gelişmesine yardımcı olmak için çok değerli olacak."

"BU HİZMETE KATILDIĞIM İÇİN ÇOK HEYECANLIYIM"

Knight ise yaptığı açıklamada şunları söyledi : "Twitch, tutkulu ve ilgili topluluklar oluşturmak için tasarlandı. Ben de içerik oluşturucularını desteklemeye bu kadar önem veren bir hizmete katıldığım için çok heyecanlıyım. Eğlencenin geleceği yaratıcılar tarafından yönlendiriliyor, kariyerlerini Twitch'te ilerletmek ve bizi yeni nesil içeriğe götürmek için çalışan bu yaratıcı profesyonelleri desteklemekte rol oynamaktan heyecan duyuyorum."

Knight, Austin'deki Texas Üniversitesi'nden işletme alanında lisans derecesine ve UCLA'nın Anderson School of Management'tan MBA derecesine sahiptir.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Talha Eker
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500