Türk İslâm Sanatları ve Estetiği Kitabı Yeniden Yayınlandı

Türk İslâm Sanatları ve Estetiği Kitabı Yeniden Yayınlandı

Türk İslâm Sanatları ve Estetiği Kitabı Yeniden Yayınlandı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Yılmaz Can ve Recep Gün’ün birlikte hazırladığı Ana Hatlarıyla Türk-İslam Sanatları ve Estetiği adlı kitabın yeni baskısı Kayıhan Yayınlarından çıktı.

Yılmaz Can ve Recep Gün'ün birlikte hazırladığı Ana Hatlarıyla Türk-İslam Sanatları ve Estetiği adlı kitabın yeni baskısı Kayıhan Yayınlarından çıktı.

Sanata bakış açısı, geçmişten günümüze oranla daha hoşgörülü olmakla birlikte, günümüz Müslümanlarının çok ta barışık olduğu söylenemez. Hatta dindar çevrelerin sanata daha da soğuk olduğu görülür. Bu problem eğitim ve öğretim alanında da gözle görülmektedir. Kitabı okuyucuya kazandıran Kayıhan Yayınevi, önsözde şöyle diyor: "Hatta sanat ve tarih adına konuşlanmış kurumlar bile bu konuyu es geçmektedir. Oysa, 'Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuştur' denmektedir. Ortaya konulan bu eser yukarıdaki problemleri bir nebzecik olsun hafifletmeyi amaçlamaktadır. Bununla birlikte çalışmada, din-sanat, İslam-sanat ilişkilerine değinilmekte, birey ve toplum hayatında sanatın taşıdığı öneme vurgu yapılmaktadır." - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title