Tuna Boyu Haberleri

Tuna Boyu haber, Tuna Boyu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuna Boyu - 21.07.2021
GÜNDEME
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tuna Boyu Seyir Parkı, Emniyet Müdürlüğü ile Jandarma Komutanlığının bayramlaşma törenine katılacak, Şehit Bekçi Gökşen Koşal'ın ailesini ve Zübeyde Hanım Huzurevini ziyaret edecek.
Tuna Boyu - 31.07.2020
Bulgaristan'da Kurban Bayramı coşkusu
Avrupa'da Kurban Bayramı coşkusu yaşanıyor. Bulgaristan'da yaşayan Müslümanlar Kurban Bayramı'nı coşkuyla kutluyor. Koronavirüs (Covid-19) salgını önlemi kapsamında ülke çapında Kurban Bayramı namazı açık alanlarda kılındı. Ülkenin Kuzeybatısındaki Tuna boyu Türkleri bayram hazırlıklarına Arefe gününde başladı.
Tuna Boyu - 19.09.2019
Ortaylı: türkiye'nin sanayileşmesi ve gelişmesinde balkan göçünün faydası büyük
TRAKYA Üniversitesi'nde gerçekleştirilen 'Balkanlar'a ve Balkanlar'dan Göçler' konulu sempozyumda konuşan Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Türkiye'nin sanayileşmesi ile gelişmesinde Balkanlar'dan yapılan büyük göçün büyük faydası olduğunu söyledi. Tuna boyundan göç edenlerin, Türkiye'nin eğitim sistemine büyük katkı sağladığını kaydeden Ortaylı, "Türkiye'nin tarihinde hala tartışılan ama eğitimimizde büyük katkısı olan köy enstitülerinin kuruluşu bile, bugünkü Bulgaristan yani Tuna boyundan göç eden öğretmenlerin, en başında İsmail Hakkı Tonguç'un eseridir" dedi.
Tuna Boyu - 30.04.2018
6. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali
Belediye Başkanı Keskin, sanatla edebiyatla ve şiirle birliğe, kardeşliğe ve dostluğa hiçbir pranga vurulamayacağını haykırmak istediklerini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Birikimlerimizi paylaşmanın asıl güç olduğuna inanan bizlerin, tarihsel kodlarından gelen bu kadim bağ ebediyete kadar diri kalacak ve nesilden nesile aktarılacaktır. Dicle kenarında, İdil'de, Tuna boyunda biz bir ve beraber oldukça, bize kimse zulmetmeyi aklından geçiremeyecek, haksızlık edemeyecek ve bu arsız tezgah sahipleri kurdukları tuzaklarda boğulacaktır.
Tuna Boyu - 01.10.2015
İstanbul'un 8 İlçesinde Elektrik Kesintisi
Kesinti Saatleri: 09:00 - 16:00 Kesinti Tarihi: 04.10.2015 Kesinti Nedeni: Bakım Onarım Çalışması Kesintiden etkilenecek bölge ve mahalleler:Ömerli Mahallesinin;Tuna Boyu Caddesi,Kurtini Sokak ve civarı 04.
Tuna Boyu - 23.05.2015
AK Parti'nin Kocaeli Mitingi
Türk Hava Yolları'nın gençlere yapacağı indirim uygulamasını anımsatan Davutoğlu, "12-25 yaş arasındaki gençler, bundan sonra yurtdışına çıktıklarında biletleri yüzde 30 indirimli olacak. Gençlerimiz Tuna boyuna gitsin, Orta Asya'ya gitsin, Maveraünnehir'e gitsin.
Tuna Boyu - 15.04.2013
Türkiye'nin Su Birikimi İçin Sempozyum
Son 500 yıllık zaman dilimindeki su kullanımının, 100 bilim adamı masaya yatırılması planlanıyor.
Tuna Boyu - 08.04.2013
'Tuna Boyu' Doğubayazıt'ta Büyük İlgi Gördü
'Tuna Boyu Şehitleri' isimli tiyatro oyunu, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde sahnelendi.
Tuna Boyu - 18.03.2013
'Tuna Boyu Şehitleri' Kızıltepe'de Sahnelendi
Yurtdışına gönüllü giden bir öğretmenin gerçek hikayesinin tiyatroya uyarlaması olan 'Tuna Boyu Şehitleri' isimli tiyatro oyunu, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde sahnelendi.
Tuna Boyu - 24.02.2013
Zonguldak'ta "Altın Yıldız" Ödül Töreni
Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız da Zonguldak'ın kıyısıyla önemli bir konuma sahip olduğunu vurgulayarak, "İlimizin bölgede bir ağabey rolü var. Ama büyükşehir olması için Bartın ve Karabük'ün bağlanması söz konusu değil. Bu işi kendisi becerebilecek güce ve kapasiteye sahiptir. Dolayısıyla bu anlamda büyükşehir olması onun sadece formalitede kağıt üzerinde gerçekleşeceği anlamına gelmez. Ne anlama gelir. Burada oluşacak iş gücünün ve dolayısıyla ekonomik hayatın sağlayacağı aktivitelerle beraber hem bölgeye hem Tuna boyuyla beraber Avrupa'ya hem de dünyaya Türkiye'nin açılan kapısı olması söz konusu olabilir" diye konuştu.
Tuna Boyu - 16.12.2012
Tuna Boyu, Çanakkale'de Sahnelendi
Yurtdışına gönüllü giden bir öğretmenin gerçek hikayesinin tiyatroya uyarlaması olan 'Tuna Boyu' isimli tiyatro oyunu, Çanakkale'de sahnelendi.
Tuna Boyu - 17.10.2012
2012-2013 FKM Tiyatrosu Perde Dedi
FKM Tiyatrosu yeni sezonda 'Söz, Tuna Boyu, Kapılar, Yeniden Hırsız, Çanakkale Bir Hilal Uğruna Batan Güneşler,O'nu Beklerken ve yeni oyunumuz Birlikte Yaşardı' adlı oyunlarıyla seyirciyle buluşmaya devam edecek.
Tuna Boyu - 05.10.2012
Koca Yusuf ve Kara Ahmet'ten Sonra Şimdi de Mümin Pehlivan
Cihanı Titreten Türk Koca Yusuf-Yalnızca Güle Yenildi, Cihan Şampiyonu Kara Ahmet-Güreşle Kızılelmayı Aradı, Görmedin mi Alişimi Tuna Boyunda, Beyaz Güle Al Kan Düşünce, "Altın Yay/Oğuz Kağan'dan 21.
Tuna Boyu - 01.07.2012
Edirneli Bisikletçiler, Tuna Boyunda Pedal Çevirecek
Edirne Doğa Sporları Kulübü'nün (EDOSK) 2.Tuna Nehri Bisiklet Turu kapsamında bisikletçiler, Tuna boyunda pedal çevirecek.
Tuna Boyu - 27.06.2012
Kültürpark Akşamları Hem Eğlendiriyor Hem Öğretiyor
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Kültürpark Amfi Tiyatro'da gerçekleştirdiği 'Kültürpark Akşamları' devam ediyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve Metin Şentürk konseriyle başlayan 100 günde 200 etkinlik gerçekleştirilecek 'Kültürpark Akşamları' Abdülkadir Şehitoğlu ile şehitleri anma programı, Türkistan Geceleri, Tuna Boyu Şehitleri ve Çanakkale Şehitleri isimli tiyatro, Münir Arıkan söyleşisi ve sinema film gösterimleriyle sürüyor.
Tuna Boyu - 26.06.2012
Kültürpark Akşamları İlgiyle İzleniyor
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye'nin en uzun süreli kültürel etkinliği olan Kültürpark Akşamları, birbirinden farklı kültürel etkinliklerle ilgi görüyor. Metin Şentürk konseri, Abdülkadir Şehitoğlu ile şehitleri anma programı, Türkistan Geceleri, Tuna Boyu Şehitleri ve Çanakkale Şehitleri isimli tiyatro, Münir Arıkan söyleşisi ve 120 isimli film gösteriminin yapıldığı etkinlikler; ünlü sanatçıların katılacağı konserler, söyleşiler, seminerler, şiir dinletileri, halk oyunları, tiyatro ve spor gösterileri, film gösterimleri ile devam edecek.
Tuna Boyu - 18.06.2012
En Uzun Kültür-Sanat Etkinliği
Kültürpark Akşamları kapsamında gerçekleşecek ilk 8 günlük program şöyle: 18 Haziran Pazartesi: Metin Şentürk (Konser) 19 Haziran Salı: Türkistan Geceleri (Tiyatro) 20 Haziran Çarşamba: Münir Arıkan (Söyleşi) 21 Haziran Perşembe: Ferhat Göçer (Konser) 22 Haziran Cuma: Babil (Sinema) 23 Haziran Cumartesi: Tuna Boyu Şehitleri (Tiyatro) 24 Haziran Pazar: Ahmet Özdemir (Konser) 25 Haziran Pazartesi: Urfa Sıra Gecesi.
Tuna Boyu - 11.05.2012
Tuna Boyu Oyunu Mudanya'da İlgi Gördü
Bursa'nın Mudanya ilçesinde sahnelenen Tuna Boyu adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.
Tuna Boyu - 04.05.2012
Yazar Halil Delice'nin İmza Günü
1 Mayıs'ta açılan ve 6 Mayıs akşamı sona erecek olan Malatya 1. Ulusal Kitap Fuarı'nda, Babıali Kültür Yayıncılığı (BKY) standında, "Koca Yusuf", "Altın yay", "Kırkpınar", "Alişim Tuna Boyunda" isimli kitaplarını imzalayan Türkiye Gazetesi yazarlarından Halil Delice, "Böylesine güzel bir kitap fuarına önderlik eden, başta Vali Ulvi Saran olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Tuna Boyu - 14.04.2012
'Tuna Boyu' Patnos'ta Gönülleri Fethetti
Ağrı'nın Patnos ilçesinde Fırat Kültür Merkezi (FKM) sanatçıları tarafından sahnelenen 'Tuna Boyu' adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.
Tuna Boyu - 17.02.2012
'Tuna Boyu' Oyunu Ağlattı
Giresun Memur İşçi ve Köylü Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (GİMDER)'nin organizasyonu ile izleyici ile buluşan 'Tuna Boyu' isimli tiyatro, yoğun ilgi gördü.
Tuna Boyu - 24.01.2012
Polis Şefleri, Tuna Boyunun Güvenliği İçin Toplandı
Almanya'nın Münih şehrinde dün başlayan Uluslararası Polis Şefleri Konferansı'nda uluslararası suçlarla mücadelenin daha da iyileştirilmesi kararlaştırıldı.
Tuna Boyu - 29.12.2011
Tekirdağ'da "Tuna Boyu" Oyunu Sahnelendi
Tekirdağ Kültür Kalkınma ve Tanıtma Vakfı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında "Tuna Boyu" oyunu sergiledi.
Tuna Boyu - 24.11.2011
'tuna Boyu' Hem Güldürdü Hem Duygulandırdı
Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde Fırat Kültür Merkezi (FKM) sanatçıları tarafından sahnelenen 'Tuna Boyu' adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.
Tuna Boyu - 31.10.2011
Meder, 24 Kazım Öğretmenler Günü İçin Mektup Yarışması Düzenledi
Ödül töreninin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı eski Yurtdışı Eğitim Öğretim Genel Müdürü Aysal Aytaç'ın da konuk olacağı bir konferans düzenlediklerine işaret eden Akarsu, "Öğretmen" konulu konferansa bütün eğitim camiasını davet etti. 27 Kasım'da ise tüm eğitim camiası ile veli ve öğrencilere yönelik 'Tuna boyu' isimli tiyatro oyununun sahneleneceğini kaydeden Akarsu, tiyatronun Yeni Kongre ve Kültür Merkezi'nde sahneleneceğini belirtti.
Tuna Boyu - 25.10.2011
Malatya'da Öğretmenler İçin Mektup Yarışması
Ödül töreninin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Eski Yurt Dışı Eğitim Öğretim Genel Müdürü Aysal Aytaç'ın da konuk olacağı bir konferans düzenlediklerine işaret eden Akarsu, "Öğretmen" konulu konferansa bütün eğitim camiasını da davet etti. 27 Kasımda ise tüm eğitim camiası ile veli ve öğrencilere yönelik "Tuna boyu" isimli tiyatro oyununun sahneleneceğini kaydeden Akarsu, tiyatronun Yeni Kongre ve Kültür Merkezinde sahneleneceğini belirtti.
Tuna Boyu - 12.06.2011
Banyoda Düşen İskoç Turist Felç Oldu
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, kaldığı otelin banyosunda ayağı kayarak düşen 54 yaşındaki İskoç turist Kenneth Hurford'un belden aşağısı felç oldu.
Tuna Boyu - 12.06.2011
Banyoda Düşen Turist Felç Oldu
Muğla'nın Marmaris ilçesinde kaldığı otelin banyosunda ayağı kayarak düşüp felç olan İskoç turist, ambulans helikopterle İzmir'e sevk edildi.
Tuna Boyu - 29.04.2011
Tuna Boyu, Eğridir'de İzleyenleri Hem Duygulandırdı Hem de Güldürdü
Isparta'nın Eğirdir ilçesinde Fırat Kültür Merkezi (FKM) sanatçıları tarafından sahnelenen 'Tuna Boyu' adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tuna Boyu Haberleri | Tuna Boyu Haber - Haberler - Tuna Boyu haberleri, son dakika tuna boyu haber ve gelişmeleri burada. ŞENTOP: AB, KAPALI MARAŞ İLE İLGİLİ SÖZ SÖYLEME HAKKINA SAHİP DEĞİL.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 23:13:28. #1.15#

title