Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu
Haberler » Güncel » Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu - Haber

Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Trabzon'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Milletvekili , Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.


TBMM Çevre Komisyonu Başkanı da olan Balta, yayımladığı mesajında, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü sevinç ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.


Kurtuluş sürecinde Trabzon halkının topyekun kahramanlık gösterdiğini aktaran Balta, "Tarih, Trabzon'da adeta yokluğun ve yoksulluğun biçare bıraktığı bir zamanda yapılan bu kutlu mücadelenin parlak bir sayfasına şahit olmuştur. Tarihi kanlarıyla yazan o mukaddes insanların hürriyet şerbetini yudumlaması her şeyin üstündedir." ifadelerini kullandı.


Balta, tarihi iyi bilmek ve kuşaklara iyi aktarmak gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:


"Tarihi iyi anlamazsak o zor günleri de bilemeyiz. Bugün de bu coğrafyada benzer senaryolar uygulanmaya çalışılıyor. Ordumuz Afrin'de ülkemize yönelen tehditleri bertaraf etmek ve ülkemizin bütünlüğünü korumak adına kahramanca mücadele vermektedir. Bu da bizim meşru bir hakkımızdır. Bizlerin de burada bir ve beraber olarak yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Biz bu birlik ve beraberliğimizi sürdürdüğümüz müddetçe tüm sorunların üstesinden geliriz."


Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunu en iyi dilekleri ile kutlayan Balta, mesajında kurtuluş yolunda canlarını feda eden şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere minnetlerini sundu.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler