Trabzon Uluslarası Film Festivali

Trabzon Uluslarası Film Festivali

Trabzon Uluslarası Film Festivali'nin, bu yıl 16-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Trabzon Uluslarası Film Festivali

Trabzon Uluslarası Film Festivali'nin, bu yıl 16-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Festival yönetimi, Trabzon'da görev yapan ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileriyle iftarda bir araya geldi.

Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği Başkanı Aykan, iftarda yaptığı konuşmada, Trabzon Uluslararası Film Festivali için yaklaşık 4 aydır çalışma yaptıklarını belirtti.

Trabzon'un bir kültür şehri olduğunu ifade eden Aykan, "Burası minyatür İstanbul'dur. Trabzon, metrekareye bakarsanız, sanatçının en yoğun olduğu il. Sinema seyircisinin en fazla olduğu illerden biri. Bir gün inşallah Trabzon'da bir film stüdyosu kurulur." dedi.

İstanbul Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan ise festivalde emeği geçenlere teşekkür etti.

Çağlayan, bu yıl ki festivalin 16-26 Ağustos tarihlerinde düzenleneceğini belirterek, festival tanıtımının 5 Temmuz'da İstanbul'da, 19 Temmuz'da da Trabzon'da yapılacağını söyledi.

Trabzon Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Ortahisar Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, MÜSİAD, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle düzenlenecek festivalde, yerli ve yabancı film gösterimleri, ulusal ve uluslararası uzun metraj, kısa metraj ve belgesel film yarışmaları, paneller, atölye çalışmaları, sergiler, söyleşiler, horon ve kemençe gösterimleri yer alacağı bildirildi.

İftar programına, Trabzon Uluslararası Film Festivali Genel Koordinatörü İlhan Kantoğlu, Festival Direktörü Ruhi Semiz, Düzenleme Kurulu Başkanı Orhan Cihan, Düzenleme Kurulu Üyesi Fedai Çakır, ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut da katıldı.