Dünyanın konuştuğu "muz" için Trabzonlu başkandan olay gönderme
Haberler » Güncel » Dünyanın konuştuğu "muz" için Trabzonlu başkandan olay gönderme - Haber

Dünyanın konuştuğu "muz" için Trabzonlu başkandan olay gönderme

ABD'nin Miami kentinde sanatçı Maurizio Cattelan'ın, 'duvara bantlanmış muz' eseri, 120 bin dolara satılmıştı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu da sosyal medya hesabından hamsili göndermede bulunarak "Eser dediğin böyle olur. Buğulaması daha da güzel olur" ifadeleriyle bantlanmış hamsi fotoğrafı paylaştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı , sosyal medya hesabından "hamsi"li gönderme yaptı.

Zorluoğlu, bazı basın yayın organlarında yer alan "İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan'ın son provokatif eserlerinden biri olan, duvara bantlanmış muz çalışması 120 bin dolardan satışa sunuldu" haberi üzerine, sosyal medya hesabından göndermede bulundu.

"ESER DEDİĞİN BÖYLE OLUR"

Zorluoğlu, Twitter hesabı üzerinden hamsinin duvardaki bantlı fotoğrafını paylaşarak, "Eser dediğin böyle olur. Buğulaması daha da güzel olur" ifadesini kullandı.

Konu ile ilgili değerlendirmede de bulunan Zorluoğlu, şunları kaydetti:

"Biz burada hem hamsinin Trabzonlu için ne manaya geldiğini anlatmak, hem de biraz mizah yapalım istedik. Niyetimiz popüler kültüre bir atıf yaparak Trabzon'a dikkat çekmekti. Bu paylaşımımız özellikle gençler tarafından çok beğenildi. Trabzon bir deniz şehri, balık şehri, hamsi şehri."

"DUVARDAKİ MUZ" ESERİNİ YEDİ

Miami'de performans sanatçısı David Datuna, İtalyan heykel sanatçısı Maurizio Cattelan'ın "Komedi" adını verdiği, Miami'deki uluslararası sanat galerisi ArtBasel'da sergilenen duvara bantlanmış muzu yemişti.

Sanatçı, duvardaki muzu küresel ticarete bir eleştiri olarak geliştirdi. Üç eserin 2 versiyonu sanat fuarında 120'şer bin dolara alıcı buldu. Çalışmanın üçüncü kopyasına 150 bin dolar fiyat biçildi.


Haber Videosu

: Dünyanın konuştuğu "muz" için Trabzonlu başkandan olay gönderme

Manşet

Haberler