Topal Osman Ağa Haberleri

Topal Osman Ağa haber, Topal Osman Ağa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Topal Osman Ağa - 12.11.2020
Son dakika haberi: Ankara'nın Haymana ilçesinde "Giresunlular Şehitliği" yapılacak
Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Mücadele döneminde Giresunluların Topal Osman Ağa ve Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan komutasında 42.
Topal Osman Ağa - 18.09.2020
Giresun alayları, Sakarya Meydan Muharebesi'ne 3 ay yürüyerek ulaşmış
Sakarya Meydan Muharebesi'nin tarihteki önemini ve zaferin imkansızlıklar içinde kazanıldığını belirten Kahraman, şöyle konuştu: "Sakarya Meydan Muharebesi kadını, erkeği ve çocuğuyla tüm Anadolu insanının başarısıdır. Haymana Mangal Dağı bölgesinde araştırma yaparken gönüllü Giresun alaylarını tespit ettik. Giresun 1920-1921'li yıllarda Trabzon'a bağlı küçük bir ilçe durumunda. 2 gönüllü alay, 42. Gönüllü Giresun Alayı ve 47. Gönüllü Giresun Alayı 3 ay yürüyerek Sakarya Meydan Muharebesi'ne katılıyor. Bölgenin Komutanı Fahrettin Altay Paşa, Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya telgraf çeker Haymana Mangal Dağı'ndan 'Cephe düşüyor, geri çekilmek zorundayız.' der. Mustafa Kemal Paşa 'Çekilmeyin, gönüllü alay geliyor, orada mücadele edecek.' 42. Gönüllü Giresun Alayı Komutanı Hüseyin Avni Alparslan başkanlığında, 47. Gönüllü Giresun Alayı da Gazi Topal Osman Ağa başkanlığında bölgeye gelir.
Topal Osman Ağa - 25.06.2019
Milli Mücadele kahramanlarının isimlerinin yaşatılması isteği
Giresun'da, Milli Mücadele kahramanlarından Topal Osman Ağa ile şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan'ın isimlerinin yapımı devam eden stat ile üniversite araştırma hastanesine verilmesi istendi.
Topal Osman Ağa - 04.06.2019
"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olamazsın"
Kurtuluş Savaşı'nda bölgedeki hain projelere "dur" diyen, halk arasında Topal Osman Ağa olarak bilinen Osman Feridinoğlu'nu anımsatan Canikli, "Giresun hem Topal Osman Ağa'yı çıkardı, aynı şekilde Kurtuluş Savaşı'nda bu topraklara 'namert' çizmesi değmesin diye Giresunlu birlerce şehidimiz var.
Topal Osman Ağa - 02.04.2018
Giresun'da Topal Osman Ağa Anıldı
Atatürk'ün Muhafız Alay Komutanı Topal Osman Ağa ölümünün 95. yıl dönümünde törenlerle anıldı.
Topal Osman Ağa - 02.04.2016
Giresun'da Topal Osman Ağa Anıldı
Milli mücadele kahramanları ve Atatürk'ün Muhafız Alay Komutanı Topal Osman Ağa (Osman Feridunoğlu) düzenlenen törenle anıldı.
Topal Osman Ağa - 28.05.2015
MHP'nin Giresun Mitingi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Fındık para etmiyor ama bizimle edecektir. Giresun kirazı dalında kalmayacaktır. Giresun için biz göreve ve hizmete hazırız. Fındık üreticisinin yüzü gülmüyor ama bizimle gülecektir" dedi.  Bahçeli, partisinin Giresun Osman Ağa Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, Giresun'un zalime karşı mazlumun hak ve davasını savunacağını, Topal Osman Ağa'nın torunlarının bir kez daha milleti için sorumluluk alacağını belirtti.
Topal Osman Ağa - 02.04.2015
Giresun'da Topal Osman Ağa Anıldı
Milli mücadele kahramanı ve Atatürk'ün Muhafız Alay Komutanı Topal Osman Ağa, ölümünün 92. yıl dönümünde Giresun'da anıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Topal Osman Ağa Haberleri | Topal Osman Ağa Kimdir - Haberler - Topal Osman Ağa haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Topal Osman Ağa kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi: Ankara'nın Haymana ilçesinde Giresunlular Şehitliği yapılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 11:17:34. #1.14#

title