Tenis: Teb Bnp Paribas WTA Championships İstanbul - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Tenis: Teb Bnp Paribas WTA Championships İstanbul

AA - Haberler | Spor
Tenis: Teb Bnp Paribas WTA Championships İstanbul

İstanbul'da 22 27 Ekim'de son kez düzenlenecek organizasyonda 100 bin seyirciye ulaşılarak, WTA rekoru hedefleniyor

Kadın Tenisçiler Birliği'nin (WTA), 22-27 Ekim'de İstanbul'da son kez düzenleyeceği TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul'da 100 bin seyirciye ulaşılarak, WTA rekoru hedefleniyor.

Organizasyondan yapılan açıklamaya göre, kadınlarda dünyanın teklerde en iyi 8 tenisçisi ile çiftlerde 4 takımının katıldığı ve geride kalan iki senede İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen turnuva, WTA tarihindeki en başarılı ve üst üste rekorlar kıran organizasyon olarak yerini aldı.

Turnuvanın İstanbul'da düzenlendiği ilk sene olan 2011'de 70 bin seyirci ile WTA sezon şampiyonalarında elde edilen en yüksek katılımlardan biri gerçekleşti. 2012'de ise 2011 yılında elde edilen tüm rakamlar geride bırakıldı ve 73 bin 72  tenissever Sinan Erdem Spor Salonu'nda maçları takip etti, televizyon yayınlarıyla en geniş kitleye ulaşan sezon şampiyonası oldu.

Organizasyonda bu yıl ise toplamda 100 bin seyirciye ulaşılarak WTA tarihinde kırılması zor bir rekor hedefleniyor.

Sayılarla WTA Championships İstanbul

Turnuvayı, İstanbul'daki ilk kez düzenlendiği 2011'de 6 günde toplam 70 bin seyirci salonda, 37 milyon kişi de ekranları başında izledi. Ulaşılan bu sayılarla TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul 2011, en geniş kitleye ulaşan finaller olarak WTA tarihindeki yerini aldı.

Sinan Erdem Spor Salonu tam kapasite olarak kullanılırken, ulusal ve uluslararası medya kuruluşlarından akredite olan 250'nin üzerinde basın mensubu turnuvayı yerinden takip etti. 164 ülkede, 400 saatin üzerinde canlı yayınla şampiyona tarihinin en kapsamlı yayını yapıldı.

2012 yılında ise 6 gün boyunca toplam 73 bin 72 seyirci maçları salonda izlerken, yarı final ve finalde ortalama 15 bin seyirciyle rekor katılım sağlandı. Sinan Erdem Spor Salonu'nda ulaşılan en yüksek seyirci sayısı 2011'de 15 bin 498 kişiyken, 2012'de sayı 16 bin 410 kişiye çıktı. Bu sayıyla İstanbul için seyirci rekoru da kırılmış oldu.

Angelique Kerber-Victoria Azarenka ve Maria Sharapova- Agnieszka Radwanska maçlarında ulaşılan 36 set puanı, şampiyona tarihinde en fazla set puanının toplandığı sırasıyla 3. ve 4. maçlar oldu. Sara Errani-Agnieszka Radwanska maçı toplam 3 saat 29 dakika sürdü. Maç, WTA Şampiyonası tarihinde 3 set süren maçların en uzunu olarak rekor kırdı. - İstanbul

AA - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title