TBMM Genel Kurulu Çalışmaları Sona Erdi

TBMM Genel Kurulu Çalışmaları Sona Erdi

TBMM Genel Kurulu Çalışmaları Sona Erdi. Bugün Saat 14.00'te Toplanan TBMM Genel Kurulu'nda Yasama Çalışması Yapılamadı.

TBMM Genel Kurulu Çalışmaları Sona Erdi

TBMM Genel Kurulu çalışmaları sona erdi. Bugün saat 14.00'te toplanan TBMM Genel Kurulu'nda yasama çalışması yapılamadı.

Gündeme ilişkin işlerin ardından AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik'in İmar Kanunu'nda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı ele alındı. Yasa teklifi ruhsatı alınmadan (kaçak) yapı inşasında kullanılan mikser, pompa, araç, vibratör gibi malzemelerin sahiplerine 10 bin TL'den az olmamak üzere 30 bin TL'ye kadar idari para cezasının doğrudan doğruya belediyeler ve il özel idareleri tarafnıdan verilmesini öngörüyordu. Teklifin oylamasında iki kez toplantı yeter sayısına ulaşılamadı. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut da oturumu kapattı. Genel Kurul, çalışmalarına gelecek hafta Salı günü saat 15.00'ten itibaren devam edilecek.

Bugün ayrıca Plan Bütçe Komsiyonu da toplanamadı. Son günlerde toplanamayan komisyon sayısında artış olduğu gözleniyor. Bu da yaklaşan Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerin milletvekillerinin çalışma performansını etkilediği yorumlarına sebep oluyor.

(AU-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA