TBMM Futbol Takımı, Rusya Parlamentosu Takımı ile Dostluk Maçı Yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Futbol Takımı, Antalya'da Dostluk Maçında Karşılaştığı Rusya Federasyonu Meclisi Parlamenterler Futbol Takımı'na 7-1 Mağlup Oldu.

TBMM Futbol Takımı, Rusya Parlamentosu Takımı ile Dostluk Maçı Yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Futbol Takımı, Antalya'da dostluk maçında karşılaştığı Rusya Federasyonu Meclisi Parlamenterler Futbol Takımı'na 7-1 mağlup oldu.

Antalya'nın Serik İlçesi'ne bağlı Belek Beldesi'nde bulunan Gloria Golf Otel sahasında milletvekillerinden oluşan TBMM Futbol Takımı, Rus Parlamenterlerden oluşan Rusya Federasyonu Meclisi Parlamenterler Futbol Takımı ile dostluk maçında karşı karşıya geldi. Kaptanlığını AK Parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu'nun yaptığı TBMM Futbol Takımı'nın ilk 11'inde Afyon Milletvekili Zekeriya Aslan, Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Edirne Milletvekili Necdet Budak, Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz, İstanbul Milletvekili Hüseyin Mert, Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya ve Adem Tatlı yer aldı. Karşılaşmaya hızlı başlayan Rus Parlamentosu Takımı, 19. dakikada Sergey Shishkarev'in ayağından bulduğu gol ile 1-0 öne geçti. Golden sonraki dakikalarda da oyundaki etkisini sürdüren konuk parlamenterler, 26. dakikada Dmitriy Alenichev'in golüyle skoru 2-0 yaptı. Golden sonra rahatlayarak oyundaki ağırlığını iyice hissettiren konuk ekip, 28 ve 35'inci dakikada Konstantin Yeremenko'nun ve Magomed Magomedov'un 38. dakikadaki golüyle devreyi 5-0 önde kapadı. İkinci yarıya da hızlı başlayan konuk ekip Dmitriy Alenichev'in 48. dakikadaki golüyle skoru 6-0 yaptı. Karşılaşma boyunca etkisiz bir oyun sergileyen TBMM Futbol Takımı'nda 56. dakikada sağ kanattan gelişen atakta çalımlarla ceza sahasına giren Hamza Yerlikaya'nın ortasında kale önünde ayağının içiyle topa dokunan Edirne Milletvekili Necdet Budak takımının tek golünü kaydetti. Karşılaşmanın 71. dakikasında Konstantin Yeremenko, kendisinin 3. golünü atarak maçın skorunu belirledi. 7-1. Hakemin bitiş düdüğü ile birlikte iki takım oyuncuları birbirlerini tebrik ederken, Rus parlamenterler kupalarını Antalya Valisi Alaaddin Yüksel'in elinden aldı.

Karşılaşma sonrası oldukça üzgün olduğu gözlenen takım kaptanı ve Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu, "Rusya takımında profesyonel futbolcular vardı ve yaş ortalamaları oldukça düşüktü. Bizden daha iyi bir takımla oynadık" dedi.

AK Parti Erzurum Milletvekili Sadatten Aydın, "Bizim için oldukça zorlu bir maçtı. İyi organize olabilen paslaşabilen bir takım. Bizim oyun kurma noktasında eksiğimiz vardı. Kondisyonumuz da oldukça düşüktü. Parlamentolar arası maçlar iki ülke arasındaki dostlukları geliştirir. Biz skordan daha çok dostluğu önemsiyoruz. Bundan sonraki maçlara daha iyi hazırlanarak galibiyet almaya çalışacağız. Meclisteki çalışmalarımız da çok yoğun, ama bu tür maçlar kısa süreli yorgunluk veriyor. Ülkemizin gündemi de çok yoğun. Yorgunluğa alışıyoruz. AK Parti'ye kapatma davası bizi etkilemedi. Türkiye özgürleşecek" diye konuştu Karşılaşmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Rus Parlamenterler Valeriy Gladilin ve Konstantin Yeremenko ise, "Türk Meclis üyelerinin yasama gibi çok önemli işleri var. Böyle zor bir işi yaparken sahada mücadele etmek övünülecek bir şey. Skor kimseyi yanıltmasın sahada oldukça zorlu bir mücadele vardı. Türk meslektaşlarımıza gösterdikleri centilmenlik nedeniyle teşekkür ediyoruz" dedi (SE-İY-OK-S)

Kaynak: İHA