Tayvan'da koronavirüs sebebiyle ilk ölüm yaşandı

Tayvan'da koronavirüs sebebiyle ilk ölüm yaşandı

Tayvan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, koronavirüsünün neden olduğu ilk ölüm doğrulandı. 60 yaşındaki Tayvanlı hasta bugün hayatını kaybetti.

16.02.2020 18:51 | Son Güncelleme: 17.02.2020 17:09
Tayvan'da koronavirüs sebebiyle ilk ölüm yaşandı

Çin'in Vuhan kentinde başlayan Covid-19'un (koronavirüs) sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı 1669 olurken, Tayvan'da 60 yaşlarındaki bir kişi Covid-19 (koronavirüs) sebebiyle hayatını kaybetti.

15 ŞUBAT'TA YOĞUN BAKIMA ALINDI

Tayvan Sağlık ve Refah Bakanı Chen Shih-chung, düzenlediği basın toplantısında 27 Ocak'tan beri öksüren ve 3 Şubat'ta zatürre teşhisi konularak hastaneye yatırılan bir hastanın, 15 Şubat'ta yoğun bakım ünitesine alındığını, bugün ise hayatını kaybettiğini açıkladı.

VİRÜSÜ NASIL KAPTIĞI BİLİNMİYOR

Yerel basın Focustaiwan'ın haberine göre Tayvan Merkez Salgın Komuta Merkezi (CECC) tarafından rapor edilen ölüm, Tayvan'da virüs kaynaklı ilk ölüm olduğu ifade edildi. 60 yaşlarında olan adamın yurtdışına çıkmadığı açıklandı. Hayatını kayneden Covid-19 (koronavirüs) hastasının virüsü nasıl kaptığı ise araştırılıyor.

Tayvan'da şu ana kadar toplam 20 kişide koronavirüs vakasına rastlandı.

NE OLMUŞTU?

Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019'da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülke, Çin'de mahsur kalan vatandaşlarının tahliyesini gerçekleştirmişti.

İlk olarak Vuhan'da tespit edilen yeni tip koronavirüsün, kısa sürede diğer kent ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) "acil durum" ilan etmişti.

Tayvan'da koronavirüs sebebiyle ilk ölüm yaşandı

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title