Sulukule Haberleri

Sulukule haber, Sulukule son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sulukule - 08.04.2021
KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Eyüpsultan'daki kentsel dönüşüm projesiyle ilgili açıklama yaptı Açıklaması
Bölgenin Sulukule gibi yapılacağı iddialarını kabul etmeyen Kurt, projeyi zamanında tamamlayamamaları durumunda hak sahiplerine başka bir bölgeden konut teklif ettiklerini bildirdi.
Sulukule - 05.03.2021
SUR TEHLİKESİ ALTINDA YAŞAM -1
İstanbul'da tarihi surlarda çökmeler artmaya başladı. Fatih'te dün meydana gelen çökmenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, "Edirnekapı-Sulukule arasında bugün yıkımı olan saha da, öncelikli olarak onarılması gereken 20 burçtan birisi.
Sulukule - 14.10.2020
Son dakika haberi | HDP'li Kerestecioğlu: "Kovid-19 işçilerin başlıca ölüm sebeplerinden biri haline geldi"
Sulukule'de, Diyarbakır Sur'da ne yapıldıysa Saraçoğlu'na da aynısının yapılmak istendiğini öne süren Kerestecioğlu, kentin, kentlilere bırakılmadığını söyledi.
Sulukule - 20.08.2020
"Roman Havası" konserleri 22-23 Ağustos'ta gerçekleşecek
Kalamış sahilinde 23 Ağustos'ta gerçekleşecek etkinlikte ise Davul Zurna Grubu, Sulukule Roman Orkestrası, Gaziosmanpaşa Ritim Grubu ve Roman All Stars müzikseverlerle buluşacak.
Sulukule - 15.07.2020
İSTANBUL'DA SURLARDA ÇÖKME:  20 BURÇA DİKKAT
- İSTANBUL'un yıkılmaya yüz tutan tarihi surlarının bir bölümünde daha, dün gece çökme meydana geldi. Dünya kültür mirası listesinde olan surların son durumunu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat anlattı. Polat, "Edirnekapı-Sulukule arasında bugün yıkımı olan saha da, öncelikli olarak onarılması gereken 20 burçtan birisi.
Sulukule - 15.07.2020
Fatih'te tarihi surların bir bölümü çöktü
İstanbul'un tarihi surlarının Sulukule Kapısı yakınlarındaki kısmında çökme meydana geldi.
Sulukule - 15.06.2020
FATİH TOPKAPI'DAKİ TARİHİ SURLARDAN YOLA TAŞ PARÇALARI DÜŞTÜ
FATİH TOPKAPI'DAKİ TARİHİ SURLARDAN YOLA TAŞ PARÇALARI DÜŞTÜ Fatih Topkapı'daki tarihi surlardan Sulukule Caddesi'ne taş parçaları düştü.
Sulukule - 15.06.2020
İstanbul'da surlardan kopan taşlar yola savruldu
Sulukule Caddesi'nde yağış nedeniyle surlardan kopan bazı taşlar yola düştü.
Sulukule - 03.05.2020
Topkapı'da tarihi surlarda çökme
Topkapı Mahallesi Sulukule Caddesi üzerindeki tarihi surların bir kısmında henüz bilinmeyen bir nedenle çökme meydana geldi.
Sulukule - 04.12.2019
ŞİLE'NİN ÜNLÜ SAHİLİ KUMBABA'DAKİ PARKA ALICI ÇIKMADI
  İBB'nin arsa satış ihaleleri, Genel Sekreter Yardımcısı Turgut Tuncay Önbilgin'in başkanlığında toplanan İhale Encümeni tarafından yapıldı. Encümenin 4 Aralık 2019 tarihli gündeminde yer alan 5 ayrı arsa satış ihalesinden olan, Şile Kumbaba'daki park alanının satışında teklif veren çıkmadı. Şile halkının satışına karşı çıktığı park alanı için İBB, 22 milyon 795 bin 836 TL muhammen bedel belirledi. Arsanın satışı gelecek dönemde yeniden ihale listesine koyulacak ya da İBB parkın satışından vazgeçecek.    İGDAŞ'TAN İBB'YE KAYNAK İBB'nin 4 Aralık 2019 tarihli satış listesinde yer alan diğer 4 ihaleye, en önemli şirketlerinden olan İGDAŞ, tek alıcı olarak katıldı. İstanbul'un doğal gaz şebekesinin sorumlusu İGDAŞ, ihaleye 4 kişilik ekiple katıldı. Satış listesindeki arsaların en yüksek bedellisinin, Fatih Vatan Caddesi'nde bulunan arazi olduğu belirtildi. Vatan Caddesi'nin Bizans Surları ile birleştiği köşede, Sulukule tarafında kalan ve 2 parselden oluşan satışa konu arazinin ise 9 bin 328 metrekare büyüklüğünde olduğu kaydedildi.
Sulukule - 04.12.2019
ŞİLE'NİN ÜNLÜ SAHİLİ KUMBABA'DAKİ PARKA ALICI ÇIKMADI
İBB'nin arsa satış ihaleleri, Genel Sekreter Yardımcısı Turgut Tuncay Önbilgin'in başkanlığında toplanan İhale Encümeni tarafından yapıldı. Encümenin 4 Aralık 2019 tarihli gündeminde yer alan 5 ayrı arsa satış ihalesinden olan, Şile Kumbaba'daki park alanının satışında teklif veren çıkmadı. Şile halkının satışına karşı çıktığı park alanı için İBB, 22 milyon 795 bin 836 TL muhammen bedel belirledi. Arsanın satışı gelecek dönemde yeniden ihale listesine koyulacak ya da İBB parkın satışından vazgeçecek.  İGDAŞ'TAN İBB'YE KAYNAK İBB'nin 4 Aralık 2019 tarihli satış listesinde yer alan diğer 4 ihaleye, en önemli şirketlerinden olan İGDAŞ, tek alıcı olarak katıldı. İstanbul'un doğal gaz şebekesinin sorumlusu İGDAŞ, ihaleye 4 kişilik ekiple katıldı. Satış listesindeki arsaların en yüksek bedellisinin, Fatih Vatan Caddesi'nde bulunan arazi olduğu belirtildi. Vatan Caddesi'nin Bizans Surları ile birleştiği köşede, Sulukule tarafında kalan ve 2 parselden oluşan satışa konu arazinin ise 9 bin 328 metrekare büyüklüğünde olduğu kaydedildi.
Sulukule - 20.10.2019
Fatih Belediyesi kültür sanat sezonu açıldı
2020 kültür sanat sezonu, Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi Türk Müziği Korosunun verdiği konserle açıldı.
Sulukule - 24.02.2019
Şehir Tiyatrosu Gırgıriye İle Perde Açtı
Müjdat Gezen'in yazdığı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz'ün düzenleyip yazdığı Gırgıriye adlı danslı müzikli komedi oyunun ilk gösterimi gerçekleşti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'ndaki oyuna Manisalı tiyatro severler büyük ilgi gösterdi. Sulukule'de yaşayan insanların yaşamlarını ve aralarındaki ilişkileri eğlenceli biçimde anlatan müzikli güldürü, Manisalı sanatseverlere kahkaha dolu bir gece yaşattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sulukule Haberleri | Sulukule Haber - Haberler - Sulukule haberleri, son dakika sulukule haber ve gelişmeleri burada. Kibariye kimdir? Kuzeyin Oğlu Volkan Konak Kibariye kaç yaşında, nereli?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.06.2021 10:03:25. #1.13#

title