SÜLEYMAN ULUDAĞ HABERLERİ

Süleyman Uludağ Haberleri

Süleyman Uludağ haber, Süleyman Uludağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süleyman Uludağ - 19.6.2019
Kedili Tekke'de kitap okuma etkinliği
"Cami, Medrese ve Tekkeler Ana Kurumlarımızdır" Prof. Dr. Mustafa Kara, yaptığı konuşmada Tekkeler ve Zaviyeler kitabının ilk çalışması olduğunu belirterek, "Prof. Dr. Süleyman Uludağ hocam sayesinde yazımına başladığım kitabım, tekkeler ve zaviyelerin din, hayat, sanat açısından incelenmesini ele alıyor.
Süleyman Uludağ - 25.11.2018
Dost -15. İslam'a Hizmet Ödülleri" Verildi
Attas'ın çalışmaları doğrultusunda İslami Düşünce ve Medeniyeti Enstitüsü'nü kurduğunu da aktaran Wan Daud, şunları anlattı: "Attas ayrıca Kuala Lumpur'da Güneydoğu Asya'ya özgü karşılaştırmalı özel bir kütüphane kurmuştur. Prof. Attas, 1970'lerden beri çağdaş Müslüman toplumumuzdaki yaygın bilgi yozlaşması üzerine yazmaktadır ve bu problem aramızda halen doğru bir bakış açısıyla algılanmamaktadır." Programda, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Uludağ da ödül töreninin teması olan "Hz.
Süleyman Uludağ - 4.10.2018
Önder'den "Öncülerle 60. Yıl Vefa Buluşması"
Halit Bekiroğlu, şöyle konuştu: "Hep şuna inandık: İmam Hatiplerin sizin o öğrencileri yetiştirdiğiniz dönemlerde, okuduğunuz dönemlerde, bizlere, babalarımıza hocalık yaptığınız dönemlerde imam hatiplilerin gün gelecek bu ülkede çok önemli işler yapacağına, inancınızı siz ifade etmiştiniz. Elhamdülillah bu gerçekleşti. Bugün sadece siyasette değil hayatın bütün alanlarında imam hatipliler bu ülkede öncülük yapıyorlar. Biz şimdi şuna inanıyoruz: Bugün ilgilendiğimiz gençler sadece Türkiye'de değil bütün İslam dünyasında ifrattan tefritten uzak, mutedil bir çizgiyle bütün bir İslam dünyasında çok güzel işlere öncülük yapacaklar, önderlik yapacaklar, imamlık yapacaklar. İnşallah insanlığa yönelik yeniden inşa edilecek olan medeniyetin de öncüleri olacaklar." Programa, İmam Hatip okullarının ilk mezunları arasında yer alan Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Prof. Dr. Cevat Akşit, Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Prof.
Süleyman Uludağ - 18.4.2018
Hicret ve Göç" Konferansı
Prof. Dr. Süleyman Uludağ, dünyevi maksatlarla memleketini terk etme haline "hicret" denilemeyeceğini belirterek, "Hicret niyete bağlıdır.
Süleyman Uludağ - 22.2.2018
Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni
"Sonraki nesilleri de ciddi şekilde teşvik etmiş oluyoruz" Bakan Kurtulmuş, bugün düzenlenen törende de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden dört bilim ve sanat insanı ile Baksı Müzesi'ne ödül verileceğini belirterek, şöyle devam etti: "Gerek Safa Önal gerek Nurhan Atasoy gerek Süleyman Uludağ gerekse Cüneyt Kosal, hani 'abidevi şahsiyet' deriz ya, her birisi kendi alanında abidevi birer şahsiyettir.
Süleyman Uludağ - 22.2.2018
Kültür ve Turizm Bakanlığı 2017 Özel Ödülleri Sahiplerini Buldu
Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Özel Ödülleri töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk tarihi, edebiyatı, dili, plastik sanatları, mimarlık, arkeoloji, müzik ve sahne sanatlarının yanı sıra halkbilim, tiyatro, opera, bale, sanat tarihi, fotoğrafçılık, sinema ve kütüphanecilik alanlarında bugüne kadar çok sayıda isim ve kuruluşa verilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödüllerine 2017 yılında sahip olan isimlerden övgü ile bahsetti. Erdoğan, "Türk sinemasının bir dönemine senarist ve yönetmen olarak damgasını vurmuş olan Sefa Önal elbette bu alanda ödüle ziyadesiyle layıktır. Kanun sazını icrası ve araştırmacı kişiliği ile Türk sanat müziğimize çok önemli katkılarda bulunmuş olan Cüneyt Kosal elbette bu ödüle ziyadesiyle layıktır. Osmanlı sanat tarihine olan vukufiyeti genç nesillere de örnek olan Nurhan Atasoy elbette bu ödüle ziyadesiyle layıktır. Tasavvuf tarihinin yanı sıra geniş bir alanda nitelikli eserleri ile mümbit bir kalem olan Süleyman Uludağ hocamız elbette bu ödüle ziyadesiyle layıktır.
Süleyman Uludağ - 15.12.2017
Mevlana'nın 744. Vuslat Yıl Dönümü
Mevlana'nın 744'üncü vuslat yılı dolayısıyla Bursa'da anma etkinliği düzenlendi. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM), Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Bölümü Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu tarafından düzenlenen programda, "Suz-i dil" makamında mevlevi ayini şerif seslendirildi. Mevlevi töreninde semazenler, izleyenlere görsel şölen sundu. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Uludağ, etkinlikte yaptığı konuşmada, Mevlana'nın hayatından ve öğretilerinden söz etti.
Süleyman Uludağ - 3.12.2017
Kültür ve Turizm Bakanlığı 2017 Özel Ödülleri
Türk tarihi, Türk edebiyatı, Türk dili, plastik sanatlar, mimarlık, arkeoloji, müzik ve sahne sanatlarının yanı sıra halkbilim, tiyatro, opera, bale, sanat tarihi, fotoğrafçılık, sinema ve kütüphanecilik alanlarında bugüne kadar çok sayıda isim ve kuruluşa verilen ödüllerin bu yılki sahipleri, "Sinema" dalında Safa Önal, "Musiki" dalında Cüneyt Kosal, "Sanat Tarihi" dalında Prof. Dr. Nurhan Atasoy, "Tasavvuf Tarihi" dalında Prof. Dr. Süleyman Uludağ ile "Kültür ve Sanat Kurumu" dalında Baksı Müzesi oldu.
Süleyman Uludağ - 3.12.2017
Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödüllerinin Sahipleri Belli Oldu
Türk tarihi, edebiyatı, dili, plastik sanatları, mimarlık, arkeoloji, müzik ve sahne sanatlarının yanı sıra halkbilim, tiyatro, opera, bale, sanat tarihi, fotoğrafçılık, sinema ve kütüphanecilik alanlarında bugüne kadar çok sayıda isim ve kuruluşa verilen özel ödüllerin yeni sahipleri Safa Önal (Sinema), Cüneyt Kosal (Müsiki), Prof. Dr. Nurhan Atasoy (Sanat Tarihi), Prof. Dr. Süleyman Uludağ (Tasavvuf Tarihi) ile Baksı Müzesi (Kültür ve Sanat Kurumu) oldu.
Süleyman Uludağ - 4.4.2017
Başakşehir'de Nisan ayı kültür sanatla dolu dolu geçecek
14 Nisan Cuma günü saat 20:30'da Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde Muhammed İkbal/Prof. Dr. Süleyman Uludağ-Prof.
Süleyman Uludağ - 25.6.2016
Beyazıt Ramazan Sohbetleri
Türkiye Diyanet Vakfı'nca, Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında bu yıl 35'incisi düzenlenen "Beyazıt Ramazan Sohbetleri"nin konuğu Prof. Dr. Süleyman Uludağ oldu.
Süleyman Uludağ - 25.6.2015
34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"
İlahiyatçı yazar Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Türkiye Diyanet Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ iş birliğiyle gerçekleştirilen "34. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"ndaki "Ramazan Sohbetleri" etkinliğinin konuğu oldu.
Süleyman Uludağ - 30.5.2015
Uluslararası Kenan Rifai Sempozyumu
Mevlevi ayini gerçekleştirilen açılışta ayrıca Kenan Rifai'nin torunu Orhan Büyükaksoy ile Uluslararası Mevlana Vakfı 2. Başkanı Esin Çelebi birer konuşma yaptı.  Aralarında Prof. Dr. Süleyman Uludağ, Prof.
Süleyman Uludağ - 9.5.2015
'Uluslararası Davud El Kayseri Sempozyumu" İznik'te Başladı
UÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Uludağ, DSİ Tesisleri'ndeki sempozyumda, İznik'in şairleri ve ilim adamlarıyla önemli bir merkez olduğunu söyledi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Süleyman Uludağ Haberleri | Süleyman Uludağ Kimdir - Haberler - Süleyman Uludağ haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Süleyman Uludağ kimdir, hayatı ve biyografisi. TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ: Süleyman Uludağ (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 18:24:46. #1.14#
title