Süleyman Nazif Haberleri

Süleyman Nazif haber, Süleyman Nazif son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süleyman Nazif - 01.07.2021
Tiyatro ve sinema oyuncusu İbrahim Kalkan vefat etti
Birçok film ve dizide rol alan Kalkan, 1987'den itibaren sinemada Minyeli Abdullah, Hasret, Halvet, Süleyman Nazif Belgeseli, Baba Evi, Bayram, Şark Kahvesi, Bizim Ev, Şengül Konağı gibi film ve dizilerde önemli roller üstlendi.
Süleyman Nazif - 04.06.2021
"İbnülemin Mahmud Kemal İnal" sergisi, Fatih'te tarih ve sanatseverlerle buluştu
Süleyman Nazif'in İbnülemin hakkında söylediği "Ne kendi kimseye benzer, ne kimse kendisine.
Süleyman Nazif - 31.05.2021
Rekabet Kurulu bazı devralma ve birleşme işlemlerine onay verdi
Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Orka Holding AŞ'nin kontrolünün Süleyman Nazif Orakçıoğlu ve Halidun Orakçıoğlu tarafından devralınması işlemine izin verildi.
Süleyman Nazif - 25.05.2021
SAMGAZ: "Yağmurdan açılan kazı bölgeleri tekrar kapatıldı"
Samsun'da geçen pazar günü yaşanan sağanak yağış, Fevzi Çakmak Mahallesi Şair Süleyman Nazif Sokak'ta yeni döşenen doğal gaz boru hattının açığa çıkmasına ve bir çöp konteynerinin içine düşmesine neden olmuştu.
Süleyman Nazif - 18.03.2021
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü
Dargeçit ilçesinde Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yılı dolayısıyla tören düzenlendi.
Süleyman Nazif - 17.03.2021
Diyarbakır'da "Mehmet Akif ve Süleyman Nazif'te Batı Medeniyetine Bakış" adlı konferans düzenlendi
Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından, İstiklal Marşı'nın kabulünün yüzüncü yılı olması dolaysıyla Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.
Süleyman Nazif - 13.03.2021
Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki "Mehmet Akif Ersoy Hatıra Evi" ziyarete açıldı
"Bu ev onun son yolculuğuna da şahitlik etti" Bakan Ersoy konuşmasını şöyle sürdürdü: "Girişteki bölüm ile belgesel salonumuz arasında sergilediğimiz iki fotoğraf bu dönemlerden ilkine ışık tutar. Söz konusu fotoğraflar ona edebiyat çevrelerinde duyulan saygının da tarihe düşülmüş notu gibidir. Zira bu kareler Mehmet Akif'in 'Asım' eserinin yayınlanmasını kutlayan bir dost meclisini günümüze taşımaktadır. O mecliste bulunan insanlar ise başka söze gerek bırakmayacak değerde isimlerdir. Cenab Şahabeddin, Abdülhak Hamid Tarhan, Süleyman Nazif, Mithat Cemal Kuntay ve Sami Paşazade Sezai.
Süleyman Nazif - 12.03.2021
Mehmet Akif Ersoy Hatıra Evi ziyarete açıldı
Mekanı değerli ve anlamlı kılan şeylerden birinin de hatıralar olduğuna dikkati çeken Ersoy, şunları kaydetti: "Mısır Apartmanı, Mehmet Akif'in hayatında iki önemli döneme şahitlik etmiştir. Girişteki bölüm ile belgesel salonumuz arasında sergilediğimiz iki fotoğraf, bu dönemlerden ilkine ışık tutar. Söz konusu fotoğraflar, ona edebiyat çevrelerinde duyulan saygının da tarihe düşülmüş notu gibidir. Zira bu kareler Mehmet Akif'in 'Asım' eserinin yayınlanmasını kutlayan bir dost meclisini günümüze taşımaktadır. O mecliste bulunan insanlar ise başka söze gerek bırakmayacak değerde isimlerdir. Cenap Şahabettin, Abdülhak Hamid Tarhan, Süleyman Nazif, Mithat Cemal Kuntay ve Sami Paşazade Sezai.
Süleyman Nazif - 12.03.2021
TBMM Başkanı Şentop, İstiklal Marşı'nın 100. yılı için düzenlenen törende konuştu Açıklaması
Akif hakkında onlarca kitap, binlerce yazı yazıldığını, sayısız derginin özel sayı çıkardığını, yakın dostu Süleyman Nazif'ten Orhan Okay'a, Nazım Hikmet'ten Cemil Meriç'e kadar nice kıymetli insanın Akif'i hep saygıyla anıp takdir ettiğini hatırlatan Şentop, şunları kaydetti: "Çünkü Cemil Meriç'in de ifade ettiği gibi Akif, zekası, sezişi ve imanıyla her namuslu insanın yol arkadaşı ve düşünce tarihimizin kilometre taşlarından biriydi.
Süleyman Nazif - 10.03.2021
İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yılında Taceddin Sultan Camisi'nde milli marşın yazılış serüveni anlatılacak
Doğan, Ersoy'un başyazarlığını yaptığı bir dergi ile şiir kitapları yayımladığını, Balkan Savaşları, Birinci Dünya Savaşı ile Milli Mücadele dönemine ilişkin tanıklığı ve şiirlerinin de olduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti: "1912'de Balkan bozgunundan sonra halkın maneviyatında büyük bir kırılma ortaya çıktı. O zaman 'Müdafaa-i Milliye Cemiyeti' isimli yarı resmi bir cemiyet kuruldu. Bu cemiyetin 'İrşad ve Neşriyat' heyeti vardı. O heyete de o devrin önemli yazarlarını çağırdılar. Heyette Recaizade Mahmut Ekrem, Abdülhak Hamit Tarhan, Süleyman Nazif, Mehmet Akif'in de aralarında bulunduğu çok sayıda şair ve yazar var.
Süleyman Nazif - 26.04.2020
"Türk müziğinde ilk solo konsere imza atan sanatçı: Münir Nurettin Selçuk"
Mevlana, Fuzuli, Nedim, Ahmet Paşa, Şeyh Galip, Ziya Paşa, Süleyman Nazif, Tevfik Fikret, Vecdi Bingöl, Yahya Kemal Beyatlı, Faruk Nafiz Çamlıbel, Behçet Kemal Çağlar, Necdet Atılgan, Munis Faik Ozansoy, Cahit Sıtkı Tarancı, Ümit Yaşar Oğuzcan, İsmet Bozdağ, Refik Ahmet Sevengil gibi ünlü şairlerin şiirlerini besteleyen Selçuk, yurt dışında da çok sayıda konser verdi.
Süleyman Nazif - 11.03.2020
Şair ve yazar Sezai Karakoç memleketinde anlatıldı
Yaklaşık 40 şehirde 2 bine yakın öğrencinin katılımıyla yazar okumaları programları yapan Anadolu Mektebi tarafından Süleyman Nazif Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen panelde, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.
Süleyman Nazif - 01.03.2020
Yalçın Topçu: "'İdlib'de ne işimiz var' denilmesini milletimizin irfanına ve ferasetine arz...
Sözlerini Süleyman Nazif'in Türk İlahisi şiirinden, "Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak, neler yapmış bu millet, en yakın tarihe bir sor bak" şeklindeki mısralarını okuyarak sürdüren Topçu, "Vatan sahipsiz değildir, bedeli ne olursa olsun millet olarak öder.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Süleyman Nazif Haberleri | Süleyman Nazif Kimdir - Haberler - Süleyman Nazif haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Süleyman Nazif kimdir, hayatı ve biyografisi. Berdan Mardini kimdir? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Berdan Mardini kaç yaşında, nerel
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 15:58:29. #1.16#

title