Son Dakika: Topçu ve Füze Okulu'nu yakmaya çalışan zanlı, savcılığın itirazı üzerine tutuklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Topçu ve Füze Okulu'nu yakmaya çalışan zanlı, savcılığın itirazı üzerine tutuklandı

Haberler.com / Servet Uzun - Haberler | Güncel

Son dakika: Ankara Polatlı'da 58. Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı sınırları içerisinde yangın çıkarmaya çalışan ve 'konutu terketmeme' adli kontrolü ile serbest bırakılan şahıs başsavcılığın itirazı üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Polatlı ilçesinde Topçu ve Füze Okulunda bahçedeki otları, tel örgülerin arkasından tutuşturarak yangın çıkarmaya çalışan 28 yaşındaki Kemal Ünal Y, vatandaşlar tarafından yakalanıp polise teslim edilmişti. Kışla içindeki 6 ağaca zarar veren zanlı, sorgulanmak üzere Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Burada işlemleri tamamlanan şüpheli, Polatlı Devlet Hastanesindeki sağlık muayenesinin ardından Polatlı Adliyesine çıkarıldı.

Zanlı, savcılık tarafından tutuklama istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakimlikçe sorgulanan Kemal Ünal Y. hakkında "konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol uygulanmasına karar verildi.

Yangın çıkaran Kemal Ünal Y, Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan itiraz üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son Dakika: Topçu ve Füze Okulu'nu yakmaya çalışan zanlı, savcılığın itirazı üzerine tutuklandı

Şüphelinin, emniyette alınan ifadesinde, hiç kimsenin emri altında olmadan kendi isteğiyle yangın çıkardığını ve terör örgütleriyle bağlantısının olmadığını beyan ettiği öğrenildi.

Bu arada zanlının akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alınacağı ve hakkında "hırsızlık, yaralama ve devlet büyüklerine hakaret" gibi suçlardan soruşturmalar olduğu kaydedildi. Kemal Ünal Y'nin 13 gün önce de aynı yeri yakma girişiminde bulunduğu ortaya çıktı.

Son Dakika: Topçu ve Füze Okulu'nu yakmaya çalışan zanlı, savcılığın itirazı üzerine tutuklandı
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (8)
Hakan Ege:Susuyorum,devlet makamindakiler ve kamuda görev yapan sözde halk için olması gerekeni neden yapmazlar?
buğdayın türküsü:Ah bu hakimlerin gözü kör olsun sosyal medyada olmasa
by nokta :herkes hakim olmuş adam daha önce yakmaya çalışmış şimdi tekrar yakmaya çalışmış. adam ısrar ediyor yakacak apaçık ortada hakim hangi akla hizmet evine gönderiyor. oğlu yakamamışsın eylem tamamlanmamış tamamla gel facia olsun sonra seni tıkarız içeriye diyor........
500