Haberler

Konut ne demek? Konut kelimesinin anlamı nedir? Konut kelimesini eş anlamlısı nedir?

Güncelleme:

Dilimizde yüzbinlerce kelime var ve her biri günlük hayatımızda sıklıkla kullanıyoruz. Duyduğumuz yeni kelimeleri ise merak ediyoruz. Bilmediğimiz, ilk defa duyduğumuz kelimelerin anlamlarını araştırarak öğrenmek isteriz. Merak edilen kelimelerden birisi ise "Konut" kelimesidir. Konut ne demek? Konut kelimesinin anlamı nedir? Konut kelimesini eş anlamlısı nedir?

Gündelik hayatımızda sıklıkla kullandığımız ve duyduğumuz bir kelime olan "Konut" kelimesi anlam açısında merakla araştırılan kelimelerden birisi olmakta. İlk defa duyan kişilerin anlamını tam olarak tahmin edemediği "Konut" kelimesi sıklıkla arama motorlarında aratılıyor. Biz de sizler için gündelik hayatta çok kez duyduğumuz "Konut" kelimesinin anlamını TDK sözlüğünden araştırdık ve haberimizin devamına ekledik. Konut ne demek? Konut kelimesinin anlamı nedir? Konut kelimesini eş anlamlısı nedir?

KONUT NE DEMEK?

Konut birey, aile, hanehalkı veya birkaç aile için kalıcı veya yarı kalıcı ev olarak kullanılan bir yaşam alanıdır. Genellikle bir ev, apartman veya başka bir bina veya alternatif olarak bir mobil ev, tekne evi, yurt veya başka bir taşınabilir barınaktır. Konutlar genellikle uyumak, yemek hazırlamak, yemek yemek ve hijyen için alanlar ve olanaklar sunar. Daha büyük gruplar bir huzurevi, yetimhane, manastırda veya benzer bir kurumda yaşayabilir. Çiftlik evi ayrıca lojman arazisini ve evcil hayvanlar için tesisleri de içerir. Daha güvenli konutların bulunmadığı yerlerde, insanlar gecekondu mahallelerinde ve gecekondu kasabalarında bulunan gayri resmi ve bazen yasadışı kulübelerde yaşayabilirler. Daha genel olarak, "konut" bir kasaba, köy, banliyö, şehir veya ülke gibi bir coğrafi alan olarak düşünülebilir.

TDK'nin "Konut" kelimesinin anlamını şu şekilde açıklamıştır;

İnsanların içinde yaşadıkları ev, apartman vb. yer, mesken, ikametgâh:

"Kimsenin konutuna dokunulamaz." - Anayasa

Haberler.com / Sumru Tarhan - Gündem

Gündem Yaşam Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title