Haberler

Kıvanç Uğraşbul kimdir? Kıvanç Uğraşbul nereli, kaç yaşında? Kıvanç Uğraşbul neden öldü?

Kıvanç Uğraşbul, Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde solist sanatçı olarak bulunuyordu. 1967 yılında İstanbul'da doğdu ve Devlet Konservatuvarında eğitim gördü. Peki, Kıvanç Uğraşbul kimdir, nereli? Kıvanç Uğraşbul neden öldü?

Tiyatro oyuncusu Kıvanç Uğraşbul, Kenan Işık, Aziz Nesin gibi isimlerle çalışma fırsatı buldu. Opera Anasanat bölümünde şan eğitimi aldı. Dudaktan Kalbe, Tosca, IV.Murat gibi oyunlarda yer aldı. Kıvanç Uğraşbul kaç yaşında, neden öldü? Kıvanç Uğraşbul hayatı, biyografisi haberimizde.

KIVANÇ UĞRAŞBUL KİMDİR?

Oyuncu Uğraşbul, 1967 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 1985 yılında M.S.Ü İstanbul Devlet Konservatuvarına katıldı. Profesör Mesut İktu ile Opera Anasanat dalı bölümünde şan eğitimine başladı. Öğrencilik yıllarında Devlet Tiyatroları'nda çeşitli görevler aldı. Aziz Nesin, Timur Selçuk, Tuncer Necmioğlu, Kenan Işık gibi isimlerle çalıştı. Eğitimini tamamlamasının ardından 1992 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde Bas Bariton solist sanatçı olarak yer aldı. Yurt içi ve yurt dışında birçok konser verdi. 2007 yılında İtalya'nın Pescara şehrinde Türkiye, Yunanistan ve Hırvatistan'ın katıldığı Akdeniz Oyunları platformunda olimpiyatların Mersin'de yapılması için Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etti.

Kıvanç Uğraşbul kimdir? Kıvanç Uğraşbul nereli, kaç yaşında? Kıvanç Uğraşbul neden öldü?

Kıvanç Uğraşbul; Don Giovanni (Don giovanni), Tosca (Scarpia), Cavalleria Rusticana (Alfio), Gianni Schicchi (Gianni Schicchi), Arşın Mal Alan (Sultan Bey), Sevil Berberi (Bartolo), IV.Murat (IV.Murat), Aşk İksiri (Dulcamara), Dudaktan Kalbe (Rasih), İstanbulname (Eğrikapılı Ali) gibi eserlerde yer aldı. Sanatçı, Mersin Devlet Opera ve Balesi'nde solist sanatçı ve rejisör olarak görev yapıyordu.

Oyuncu Kıvanç Uğraşbul, 4 Mart 2020 tarihinde aort anevrizması nedeniyle Mersin'de hayatını kaybetti.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Kıvanç Uğraşbul İstanbul Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

Bakmadan Geçme

Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? Diyarbakırlı Ramazan Hoca olayı nedir? Ramazan Hoca'nın katili kaç yıl ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim, ne kadar ceza aldı? Diyarbakırlı Ramazan Hoca'nın katili kim çıktı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Seyhan, Yüreğir, Çukurova 16-17 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

Zamlı maaşları açıklayan AK Partili Güler'e muhabirden zor soru: Adaletsizlik yok mu?

500

Yorumlar (1)

Meltem:

Allah rahmet eylesin

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title