Sivas'ta camilerde 'askıda çorap' uygulaması başladı
Haberler » Yaşam » Sivas'ta camilerde 'askıda çorap' uygulaması başladı - Haberler

Sivas'ta camilerde 'askıda çorap' uygulaması başladı

Sivas'ın Zara ilçesinde kaymakamlık tarafından başlatılan 'Askıda çorap' projesi ilgi gördü. Askılıkta, "Kirli çoraplarla namaza durmayınız" ifadesi dikkat çekti.

Sivas'ta camilerde 'askıda çorap' uygulaması başladı

İlçe Kaymakamı öncülüğünde çalışma başlatan ekipler, cami imamlarıyla bir araya gelerek proje hakkında istişarede bulunuldu. Din görevlilerinin istekleri dinlendikten sonra askıda çorap projesini hayata geçirdi.

ÜCRETSİZ ÇORAP

Proje ekibi ilçe merkezindeki camilerin duvarlarına monte etikleri standa çorap astı. Özellikle işten gelen ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar bu çorapları ücretsiz alabiliyor. İlk etapta ilçe merkezindeki camilerde uygulamaya alınan proje, ilerleyen dönemlerde köy camilerinde de hayata geçirilecek. Projeden cuma hutbesinde de bahsedilerek uygulama hakkında vatandaşlar bilgilendirildi.

"NEZİH ORTAMI BOZMAMAK İÇİN"

Proje hakkında bilgi veren Zara İlçe Müftülüğü'nde görevli Yukarı Ekenli Köyü İmamı Fikret , "Şu anda kaymakamlığımızın gerçekten çok güzel bir projesi var. Dışarıdan gelen veya işçi olan kardeşlerimiz ya da ihtiyacı olan kardeşlerimize yönelik camideki nezih ortamı bozmamak için 'Askıda çorap' projesini başlattık. Bu projeyle bize yardımcı olan ilçe kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren cami cemaatinden İshak Sarıtepe ise, "Bazı cemaatimiz yırtık çorapla camiye geliyordu. Bu da camide rahatsızlık veriyordu. Bu rahatsızlık ortadan kalktı. Emeği geçenlerden Allah razı olsun" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Sivas'ta camilerde 'askıda çorap' uygulaması başladı

Manşet

Haberler

Yaşam

Son Dakika Haberleri