Sivas'ta 2 Otobüs Kara Saplandı

Sivas'ta 2 Otobüs Kara Saplandı

Sivas'ın Gürün İlçesinde Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle Kara Saplanan 2 Yolcu Otobüsü Mahsur Kaldı. Kurtarma Ekiplerinin Otobüslere Ulaşmaya Çalıştığı Bildirildi.

Sivas'ta 2 Otobüs Kara Saplandı

Sivas'ın Gürün ilçesinde kar yağışı ve tipi nedeniyle kara saplanan 2 yolcu otobüsü mahsur kaldı. Kurtarma ekiplerinin otobüslere ulaşmaya çalıştığı bildirildi.

Ulaşıma kapalı olan Kayseri-Gürün kara yolunda tüm ikazlara rağmen yola devam ettiği belirtilen 2 yolcu otobüsü, Gürün ilçesi Maraşlı mevkisinde kara saplanarak yolda mahsur kaldı.

Malatya yönüne gittiği ve yaklaşık 90 yolcunun bulunduğu belirtilen yolcu otobüslerinin kurtarılması için karla mücadele ekiplerinin görevlendirildiği bildirildi.

Gürün Kaymakamı Davut Gül, "Sağlık yönünden vatandaşlarımızın bir sıkıntısının olmadığının haberini aldık. 2 saate kadar ekiplerimizin otobüslere ulaşacağını tahmin ediyorum" dedi.

Bu arada, Gürün'ü Sivas, Malatya ve Kayseri'ye bağlayan kara yolunun ulaşıma kapalı olması nedeniyle yaklaşık 100 yolcu otobüsü ve 500 yolcu dinlenme tesislerinde bekletiliyor.

Kaynak: AA