Altınyayla Haberleri

Altınyayla haber, Altınyayla son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Altınyayla - 16.2.2019
Mhp, 20 Belediye Başkan Adayını Daha Açıkladı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Mart yerel seçimleri için 3'ü ilçe, 17'si belde 20 belediye başkan adayını açıkladı.  Buna göre, Giresun'un Çanakçı ilçesinde İsmet Öncü, Isparta'nın Gönen ilçesinde Ahmet Kaya, Rize'nin Kalkandere ilçesinde Abdullah Çakmak aday oldu. Afyankarahisar Sinanpaşa ilçesi Küçükhüyük beldesinde Recep Esen, Afyankarahisar Sinanpaşa ilçesi Taşoluk beldesinde Fatih Davas, Afyonkarahisar Sultandağı ilçesi Dereçine beldesinde Mustafa Türk, Bilecik merkez Bayırköy beldesinde Gani Levent Baydır, Bilecik Bozüyük ilçesi Dodurga beldesinde Fatih Taştan, Bolu Mudurnu ilçesi Taşkesti beldesinde Mehmet Öztürk, Edirne Meriç ilçesi Subaşı beldesinde Erkan Aydın, Isparta Gönen ilçesi Güneykent beldesinde Hidayet Can, Kırklareli merkez Kavaklı beldesinde Gizem Bayram, Kırklareli merkez İnece beldesi Veysel Atman, Kırklareli Babaeski Karahalil beldesi Oğuzhan Cengiz, Kırklareli Pınarhisar ilçesi Kaynarca beldesi Halil İnan Nazman, Kırklareli Lüleburgaz ilçesi Ahmetbey beldesi Gülderen Başoğul, Kırklareli Lüleburgaz ilçesi Büyükkarıştıran beldesi Yakup Demir, Sivas Altınyayla ilçesi Deliilyas beldesi Tezcan Yılmaz, Sivas Şarkışla ilçesi Gürçayır beldesi Seyfettin İlhan, Sivas Gemerek ilçesi Çepni beldesinde Şahin Otyakmaz aday gösterildi.
Altınyayla - 4.9.2018
Siirt'te Vali Yardımcıları ve Kaymakamların Görev Yerleri Değişti
2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Siirt Vali Yardımcısı Yunus Koç, Iğdır Vali Yardımcılığına, Siirt Vali Yardımcısı Aziz Onur Aydın Keltik Kaymakamlığına, Pervari kaymakamı Hakan Şeker Uludere Kaymakamlığına, Baykan Kaymakamı Cuma Çotu Bartın Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandı. Siirt vali yardımcılığına Sivas Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Siirt Valiliği Hukuk Müşavirliğine Diyarbakır Vali Yardımcısı Mesut Gazi Ambarcı, Baykan Kaymakamlığına Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç ve Pervari Kaymakamlığına Sivas Altınyayla Kaymakamı Musa Aydemir atandı.
Altınyayla - 1.6.2016
Valiler Kararnamesi Açıklandı
TUĞBA YILMAZ KİMDİR? Türkiye'nin 4. kadın valisi olan Tuğba Yılmaz, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yılmaz, 2000 yılında İçişleri Bakanlığı'nın açtığı Kaymakam Adaylığı Sınavı'nı kazanarak Kırşehir Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kaymakam Adaylığı süresince Çiçekdağ Kaymakam Refikliği, Çorum Ortaköy, Çankırı Bayramören ile Eldivan ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunan Yılmaz, 6 ay süreyle İngiltere'de bulunan Nottingham Üniversitesi'nde dil eğitimi aldı. Yılmaz, Kaymakam Adaylığı sürecini "Üstün Başarılı" olarak tamamlayarak Aksaray'ın Gülağaç ilçesine Kaymakam olarak atandı. Yılmaz, daha sonra sırasıyla Sivas Altınyayla ve Eskişehir Günyüzü ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu.
Altınyayla - 26.1.2016
Sivas'ta Termometreler -33'ü Gördü
Türkiye'nin diğer illerinde yapılan ölçümlerde ise hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ardahan Göle'de 27,2, Bayburt Demirözü'nde 26,7, Konya Seydişehir'de 26,3, Bolu Gerede'de 26,2, Tokat Artova'da 26,1, Sivas Altınyayla'da 25,6, Kayseri Tomarza'da 25,1, Tokat Sulusaray'da 24,5 ve Sivas'ın Şarkışla ilçesinde 24,5 derece olarak kayıtlara geçti.
Altınyayla - 2.2.2014
Yerel Seçimlere Doğru
Büyük Birlik Partisi (BBP) Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Saraçoğlu, 30 Mart yerel seçim çalışmaları için Sivas Altınyayla ve Köyleri Yardımlaşma Derneğinde projelerini anlattı.
Altınyayla - 11.6.2013
Güneş Panelleri ile Enerji Üretimi Projesi Hibe Almaya Hak Kazandı
Projenin uygulandığı Altınyayla ilçesinde alternatif enerji kaynaklarının kullanılmasıyla tarımsal altyapıyı güçlendirmeyi amaçlandığını vurgulayan Ayhan, şunları kaydetti: "Altınyayla ilçesi Rıfat Öçten Mahallesi kıran yurdu kuyu başı mevkisinde bulunan 12 nolu parselde 7 adet su pompası için gerekli olan 214,5 KW'lık elektrik enerjisi güneş panellerinden üretilecektir.
Altınyayla - 11.6.2013
Şarkışla'dan Kısa Kısa
Şarkışla Aşık Veysel ilkokulu öğrencilerince yıl sonu etkinliği düzenlendi.  İlçedeki Seyfettin Soysal Konferans Salonu'nda düzenlenen programda öğrenciler skeç, halk oyunları ve kına gecesi gösterilerinin yanı sıra türküler seslendirdi.  Okulun 1. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan programı Milli Eğitim Şube Müdürü Nimet Galyunoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler izledi.  Hacı adaylarına seminer verildi  Şarkışla ilçesinde haca gidecek vatandaşlara müftülük tarafından seminer verildi.  Müftülük binasında ilçe müftüsü Mehmet Cingöz tarafından verilen eğitime Şarkışla'dan 39, Gemerek'ten 13 ve Altınyayla ilçesinden 3 hacı adayı katıldı.
Altınyayla - 29.5.2013
Başkan Demirkaynak, AK Parti'ye Katıldı
Sivas Altınyayla Belediye Başkanı Yasin Demirkaynak, törenle AK Parti'ye geçti.
Altınyayla - 29.5.2013
Demirkaynak'a AK Parti Rozetini Başbakan Taktı
Altınyayla Belediye Başkanı Yasin Demirkaynak'a AK Parti rozetini, Başbakan Erdoğan taktı.
Altınyayla - 29.5.2013
Yasin Demirkoparan AK Parti Rozeti Taktı
Başbakan Erdoğan, Altınyayla Belediye Başkanı Yasin Demirkoparan'a AK Parti rozeti taktı.
Altınyayla - 22.5.2013
Şarkışla'dan Kısa Kısa
-İl Özel İdare Genel Sekreteri Ayhan'dan ziyaretler- İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Altınyayla, Gemerek ve Şarkışla ilçelerinde incelemelerde bulundu.
Altınyayla - 20.5.2013
Şarkışla'dan Kısa Kısa
Cengiz, hastanenin Şarkışla, Altınyayla ve Gemerek ilçelerine hizmet verildiğini belirtti.
Altınyayla - 13.5.2013
Şarkışla'dan Kısa Kısa
Gülşafak ise ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi vererek, "Şarkışla'da personel sıkıntımız bulunuyor, inşallah o da yapılacak hizmet binasıyla, Şarkışla, Altınyayla ve Gemerek ilçelerine tek bir noktadan hizmet vereceğiz.
Altınyayla - 7.5.2013
Şarkışla'dan Kısa Kısa
-SGK binası yıl sonuna kadar tamamlanacak- Altınyayla, Gemerek ve Şarkışla ilçelerine hizmet verecek Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şarkışla Merkez Müdürlüğü yeni hizmet binası, yıl sonuna kadar tamamlanacak.
Altınyayla - 30.4.2013
"Palavra Kadavra" Adlı Tiyatro Oyunu Şarkışla'da
Senaryo düzenlemesini ve yönetmenliğini polis memuru Gökhan Özder'in yaptığı oyunu, Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, Belediye Başkanı Kasım Gültekin, Şarkışla ve Altınyayla ilçelerinde eğitim gören 12.
Altınyayla - 19.4.2013
Sivas'tan Kısa Kısa
Programa, Şarkışla Belediye Başkanı Kasım Gültekin, Şarkışla Müftüsü Mehmet Cingöz, Altınyayla Müftüsü Metin Akbaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Altınyayla - 17.4.2013
Sivas'tan Kısa Kısa
Altınyayla ilçesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
Altınyayla - 2.4.2013
Deliilyas Belediyesi'nde Yaptırılan Cami Hizmete Açıldı
Sivas İli Altınyayla İlçesi Deliilyas Beldesi Gaziosmanpaşa mahallesinde hayırsever vatandaşların yaptırdığı cami, hizmete açıldı.
Altınyayla - 28.3.2013
Müftüden Kadın Ve Çocuklara Çağrı
Sivas'ın Altınyayla ilçesi Gazi Osman Paşa Mahalle Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.
Altınyayla - 26.3.2013
Sivas Arkeoloji Müzesi
Hititler'in 'Baş tanrı' olarak adlandırdığı Teşub'un kutsal ikiz boğaları olarak gösterilen 'Hurri ve Şerri' müzedeki en çok dikkat çeken eserler arasında yer alıyor. Tanrı Teşub'un arabasını taşıdığı düşünülen kutsal ikiz boğalar hakkında bilgi veren müze arkeologu Adem Bedir, şöyle dedi: "Sivas'ın Altınyayla İlçesi Başören Köyü'ne bağlı Kuşaklı'da 1992-2004 yılları arasında yapılan kazılar sonucu ortaya çıkan Hitit dönemine ait bir eserdir.
Altınyayla - 23.3.2013
Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürü Göreve Başladı
Sivas Altınyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü iken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevine başlayan Mehmet Toprak, 7 Nisan 1972'de Tarsus'ta doğdu.
Altınyayla - 19.3.2013
Altınyayla'da Tablet Ödüllü Kitap Okuma Kampanyası
Sivas Altınyayla Kaymakamlığı, her sınıfta birinci olan öğrencilere tablet bilgisayar ödüllü okuma yarışması başlattı.
Altınyayla - 19.3.2013
Şarkışla'dan Kısa Kısa
-Kayseri Şeker'den ziyaret- Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve yönetim kurulu üyeleri, öğretmen evinde Şarkışla ve Altınyayla ilçesindeki çiftçilerle bir araya geldi.
Altınyayla - 25.2.2013
Olcaş ve Altınkaynak'tan Aa Bölge Müdürü Coşkun'a Ziyaret
Altınyayla Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş ile Ulaş Kaymakamı Ali Altınkaynak, Anadolu Ajansı (AA) Sivas Bölge Müdürü Cemal Coşkun'u ziyaret etti.
Altınyayla - 25.2.2013
Sivas'a 15 Tabip Atanacak
"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla 11 yıldır ülkeye ve millete hizmet eden AK Parti iktidarında her alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli değişimler ve dönüşümler yaşandığını vurgulayan Bilgin, şunları kaydetti: "Milletimizin daha kaliteli daha ulaşılabilir ve daha hızlı sağlık hizmeti alabilmesi için ilimizde sağlık yatırımları hızla devam etmektedir. Bilindiği üzere Ağız Diş Sağlığı Merkezi yeni hizmet binasında hizmete devam etmekte olup, yine 600 yataklı Bölge Hastanesi inşaatı hızla devam etmektedir. Ayrıca Yıldızeli İlçe Hastanesi inşaatı ihale aşamasında olup, en kısa zamanda ihaleye çıkacaktır. Yine Gürün İlçe Hastanesi'nin en kısa zamanda yapımı başlayacaktır." Milletvekili Bilgin, Altınyayla ve Ulaş'a aile hekimliği uzmanı, İmranlı'ya uzman hekim, Suşehri'ne çocuk sağlığı uzmanı, Gemerek'e anestezi uzmanı, çocuk sağlığı uzmanı ve genel cerrahi uzmanı, Kangal'a anestezi uzmanı ve genel cerrahi uzmanı, Zara'ya anestezi uzmanı, Gürün'e genel cerrahi uzmanı, Numune Hastanesi'ne beyin ve sinir cerrahi uzmanı, tıbbi onkoloji uzmanı ve plastik cerrahi uzmanı, Devlet Hastanesi'ne ortopedi uzmanı atanacağını bildirdi.
Altınyayla - 5.2.2013
Ahşap Süslemeler, 118 Yıldır Hayran Bırakıyor
Altınyayla'daki Merkez Camisi, ahşap üzerine boyama, çakma ve kabartma teknikleriyle yapılmış bitkisel temalı süslemeleriyle dikkat çekiyor.
Altınyayla - 27.1.2013
Sivas Ticaret Borsası Üyelerini Ziyaret Etmeye Devam Ediyor
Suşehri, Akıncılar, Gürün, Altınyayla, Kangal, Ulaş, Şarkışla, Gemerek, Yeniçubuk ve Yıldızeli ilçesindeki üyeleri ziyaret ettiklerini belirten Başkan Abdulkadir Hastaoğlu "Bugünde çeşitli meslek gruplarından oluşan şehir merkezinde ki üyelerimizi ziyaret ederek onların görüşlerini ve isteklerini aldık,ayrıca üyelerimizi 2 Şubat Cumartesi günü Ticaret Borsası merkez binamızda gerçekleştirilecek olan seçimlere katılımları konusunda bilgilendirdik"diye konuştu.
Altınyayla - 23.1.2013
Yurtta Kış
Bu arada, Karayolları ekipleri, Ulaş-Altınyayla yolunda karla mücadele çalışması yaptı.
Altınyayla - 22.1.2013
AK Parti'den Altınyayla'ya Ziyaret
AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ve İl Başkanı Burhanettin Kuru, Sivas'ın Altınyayla ilçesine geldi.
Altınyayla - 21.1.2013
Sivas'ta Kar Nedeniyle 190 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
Diğer yandan Şarkışla-Altınyayla-Ulaş-Kangal ayrımı, Zara-Mursal il yolu ayrımı, Suşehri-Refahiye ayrımı- İmranlı il yolu ile Suşehri-Şerefiye-Zara il yolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.
İmsak04:45
Öğle12:33
İkindi15:58
Akşam18:42
Yatsı20:01
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
12
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Altınyayla Haber, Altınyayla Son Dakika Haberleri - Haberler - Altınyayla haber sayfamızda Altınyayla haberleri okuyabilir, Altınyayla son dakika haberleri ve güncel Altınyayla gelişmelerini görebilirsiniz. Gazipaşa Kaymakamı görevden alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 16:48:46. #1.14#
title