Sezen Aksu'dan Türk Çayına Bir Büyük Destek Daha

Sezen Aksu'dan Türk Çayına Bir Büyük Destek Daha

Bültenler - Haberler | Magazin

Türkiye'yi Sürdürülebilir Çay Tarımı'nda örnek bir ülke olarak görmek isteyenler, Eksik Olma platformunda buluşuyor.

Tüm çay severleri ve yetkilileri imza atarak destek olmaya davet eden ve Lipton katkılarıyla sunulan platformda Sezen Aksu'nun da imzası bulunuyor. Çayın hayatımızdaki yerini dile getirmek için yazdığı şarkısına yönetmen Ali Bilgin tarafından çekilen klipte Sezen Aksu "gelin siz de el verin, destek verin, eksik olmayın" sözleriyle herkesi çaya destek olmaya çağırıyor.

Ülkemizde ilk kez Cumhuriyet yıllarında ekilen çay tohumlarının ekonomik ömrü bitmek üzere. Türk çayının gelecek nesillere en verimli şekilde aktarılması için sürdürülebilir tarım ile üretilmesi gerekiyor. Sosyal, çevresel ve ekonomik temellere dayanan çalışmaları kapsayan Sürdürülebilir Çay Tarımı, dünyanın saygın çevreci sivil toplum kuruluşu Yağmur Ormanları Birliği tarafından da destekleniyor. Bu çalışmaların çay severlere ulaştırılması amacıyla hayata geçirilen Eksik Olma platformu, çay dostu herkesi desteğe çağırıyor. Türk çayına hak ettiği değeri vermek isteyenlerin buluştuğu Eksik Olma platformunun çağrısına Sezen Aksu da destek veriyor. Sanatçı, çayın hayatımızdaki yeri için yazdığı Eksik Olma şarkısının klibinin sonunda ""Çay üretimini ülkemizin ayrılmaz bir parçası kılmak için sürdürülebilir çay tarımını hayata geçirmeliyiz. Bu amaç için gelin siz de el verin, destek verin, eksik olmayın" sözleriyle, herkesi Türk çayına destek olmaya davet ediyor. Sezen Aksu'nun "Eksik Olma" şarkısının yönetmenliği Ali Bilgin imzasını taşıyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları (2)
GÜL TOPAL: Türk çayının hastasıyım çok seviyorum evimizden eksik olmasın
LİPTONUCOKSEVİYORUM: Loplarına tam destek
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title