Serhat Ünal Haberleri

Serhat Ünal haber, Serhat Ünal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Serhat Ünal 17.6.2020
Bakan Varank'tan, Türkiye'nin tek aşı enstitüsüne ziyaret
Covid-19 aşısı konusunda temel araştırmalarda önemli mesafe kateden, hayvan deneylerine başlayan Türkiye, klinik araştırmalar öncesinde kurulu altyapıyı daha etkin kullanmak için harekete geçti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hacettepe Üniversitesi'nin Sıhhiye yerleşkesindeki Türkiye'nin tek aşı enstitüsüne ziyaret gerçekleştirerek çalışmaları yerinde inceledi. Varank'a ziyaretinde Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal eşlik etti. Aynı zamanda Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi olan Hacettepe Üniversitesi Aşı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Serhat Ünal, enstitüsünün çalışmalarıyla ilgili Bakan Varank'a bir sunum yaptı.
Serhat Ünal 17.6.2020
Aşı çalışmalarının son aşaması için gerekli altyapı hazır
Bakan Varank, Hacettepe Üniversitesinin Sıhhiye yerleşkesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Varank'a ziyaretinde Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal eşlik etti. Aynı zamanda Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olan Hacettepe Üniversitesi Aşı Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Serhat Ünal, enstitüsünün çalışmalarıyla ilgili Bakan Varank'a bir sunum yaptı.
Serhat Ünal 14.6.2020
Bilim Kurulu üyesi Ünal: Koronavirüs geçirenler de tedbirli davranmak zorunda
Bilim Kurulu üyesi Ünal: Koronavirüs geçirenler de tedbirli davranmak zorundaSAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, "Koronavirüsü geçirmiş kişilerde antikor da oluşmuşsa koruyuculuğunun yani bir daha hasta olmama ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz.
Serhat Ünal 13.6.2020
Bilim Kurulu Üyesi Ünal: Dünyada artış sürerken bizde sıfırlamak kolay değil
SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, Brezilya, Peru, Şili, Güney Afrika gibi ülkelerde koronavirüs vakalarında artış olduğunu, kuzey yarım kürede de piki tamamlamamış ülkeler olduğunu söyleyerek, "Dünyada böyle giderken bizde sıfırlamak kolay değil" dedi.
Serhat Ünal 4.4.2020
3 Nisan 2020 Haberleri
3 Nisan 2020 Manşet Haberleri.
Serhat Ünal 4.4.2020
3 Nisan 2020 Haberleri
3 Nisan 2020 Manşet Haberleri.
Serhat Ünal 4.12.2019
Antibiyotik direnci farkındalık etkinliği
Hasta ve Sağlık Çalışanı Güvenliği Platformu Lideri Prof. Dr. Serhat Ünal, antimikrobiyal direncin hızla artan küresel bir sorun olduğuna değinerek, şu bilgileri verdi: "Direncin 2050 yılında dünya genelinde kanserin günümüzde yol açtığı ölümlerden daha fazlasına sebep olacağı öngörülüyor.
Serhat Ünal 3.12.2019
HIV'de "dışlanma" teşhis ve tedaviyi engelliyor
HIV/AIDS Korunma ve Eğitim Derneği (HAKED) Genel Sekreteri Prof. Dr. Serhat Ünal, İnsan Bağışıklığı Yetmezlik Virüsü (HIV) teşhis ve tedavisinde yaşanan en önemli sorunlardan birinin ayrımcılık olduğunu belirterek, "Bu ayrımcılık korku ve bilinçsizlikten oluyor.
Serhat Ünal 3.12.2019
HIV Değil Önyargılar Öldürüyor
Test yapılmadan HIV pozitif bireylere ulaşmanın imkansızlığı vurgulanan toplantıda sosyal baskının bu süreci olumsuz etkilediğinin de altı çizildi. HIV'in değil önyargıların öldürdüğüne değinen Prof. Dr. Serhat Ünal test olmanın önemine değinerek "Şüpheli cinsel ilişki yaşayan herkes test olarak HIV şüphesinin önüne geçebilir.
Serhat Ünal 26.11.2019
Sağlık çalışanları için "kesici-delici" alet yaralanması eğitimi
Hasta ve Sağlık Çalışanı Güvenliği Platformu Lideri Prof. Dr. Serhat Ünal, konuya ilişkin farkındalığı tutum ve davranış değişikliğine çevirmek ve yaralanmalara maruziyetin ciddi seviyede azalması için kesici-delici alet kullanan sağlık çalışanları için e-eğitim modülünü hazırladıklarını ifade etti.
Serhat Ünal 19.11.2018
Hekimler Antibiyotik Reçete Ederken İki Kez Düşünüyor"
Toplantıya, Halk Sağlığı Genel Müdürü Hüseyin İlter, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Rahmi Kılıç, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ümran Benli, Gıda Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk, Prof. Dr. Serhat Ünal, Prof.
Serhat Ünal 1.11.2018
Toplumu, Antibiyotik Kullanımı İçin Bilinçlendirmeliyiz"
Hasta ve Sağlık Çalışanı Güvenliği Platformu Başkanı Prof. Dr. Serhat Ünal, "Gerekmediği halde antibiyotik kullanmak, doktoruna 'yaz' diye ısrar etmek en önde gelen problemlerden birisidir.
Serhat Ünal: Grip, Şakaya Gelmez'Serhat Ünal 13.10.2018
Serhat Ünal 13.10.2018
Grip, Şakaya Gelmez"
Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, gribin ciddi bir solunum yolu enfeksiyonu olduğunu belirterek, "Özellikle yaşlılarda ve altta yatan kronik hastalığı olanlarda ölümcül sonuçlar doğurabilir.
Serhat Ünal 12.9.2018
Sepsisin Görülme Sıklığı 20 Yılda Yüzde 140 Arttı"
Toplantıya, TYBD'den Prof. Dr. İsmail Cinel, KLİMUD'den Prof. Dr. Güner Söyletir, TMC'den Prof. Dr. Mustafa Özyurt, HİDER'den Prof. Dr. Halis Akalın, KLİMİK'ten Prof. Dr. Alpay Azap ve TİHUD'dan Prof. Dr. Serhat Ünal katıldı.
Serhat Ünal 21.12.2017
Fetö'nün İstanbul'daki Cezaevi Yapılanması Davasında Karar
Sanıklar İdris Koyuncu, Arif Atabey, Serhat Ünal, Serap Işık, Necmettin Barıt, Abdusamet Yalçın, Emre Geyik, Mehmet Öyün ve Mustafa İslam Mirzaoğlu'nun aynı suçtan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasını kararlaştıran heyet, Rüştü Yıldız, Meltem Koyuncu, Abdullah Çoban, Cemal Aydın, Nihat Yasin Uyanık, Osman Kuvat ve Yakup Güneş'in 8'er yıl 9'ar ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.
Serhat Ünal 30.11.2017
Kendin İçin 1 Ara'lık Kampanyası
"Dünyada 35 milyondan fazla kişi HIV ile yaşıyor" HIV/AIDS Korunma ve Eğitim Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Serhat Ünal da dünyada 35 milyondan fazla kişinin HIV ile yaşadığını belirterek, "35 milyondan fazla kişi HIV taşıyor.
123
Şu an buradasınız: Serhat Ünal Haberleri | Serhat Ünal Kimdir - Haberler - Serhat Ünal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Serhat Ünal kimdir, hayatı ve biyografisi. Koronavirüs vakalarında 'ölüm oranını azaltan ilk ilaç' Deksametazon Türkiye'de nasıl kull
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 09:28:02. #1.14#
title