SELİMİYE CAMİSİ HABERLERİ

Selimiye Camisi Haberleri

Selimiye Camisi haber, Selimiye Camisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selimiye Camisi - 20.9.2020
Almanya'da DİTİB camisi "Dünya Temizlik Günü" etkinliğine katıldı
Almanya'da düzenlenen "Dünya Temizlik Günü" etkinliğine sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Völklingen Selimiye Camisi gönüllüleri de katıldı.
Selimiye Camisi - 3.9.2020
Edirne Valiliği tarafından vatandaşlara 5 bin aşure dağıtıldı
Edirne merkezde başta Selimiye Camisi olmak üzere kentin işlek noktalarında dağıtılan aşureler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde vakumlanarak paketlendi.
Selimiye Camisi - 2.9.2020
Fotoğraf tutkunları minareler arasında dolunayı ölümsüzleştirdi
Minareler ve dolunayın güzel görüntüler oluşturduğunu belirten Soytürk, "Selimiye Camisi her an inanılmaz fotoğraf sahneleri oluşturuyor.
Selimiye Camisi - 2.9.2020
Son Dakika: Edirne Valiliği muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı
Maske ve eldiven kullanan valilik ekipleri, vatandaşlara Selimiye Camisi civarı, Saraçlar ve Kıyık caddelerinde oluşturulan stantlarda kaselerde paketlenmiş aşureleri ikram etti.
Selimiye Camisi - 9.8.2020
Edirne'de yeni mahsül süpürge teli borsada satıldı
ETB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferudun Çatalçekiç ve meclis üyesi Erkan Posta, salon satışı sonrasında üretici Erkan Çakır'ı kutlayarak günün anısına Edirne toprağından yapılan Selimiye Camisi motifli seramik plaket ile 100 litre mazot hediye etti.
Selimiye Camisi - 4.8.2020
Edirne'de sezonun hasat edilen ilk ayçiçeği borsada satıldı
ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım, Gülseren Turcan'ı kutlayarak, üreticiye günün anısına Selimiye Camisi motifli seramik plaket ile 100 litre mazot hediye etti.
Selimiye Camisi - 2.8.2020
Selimiye Camisi'ne bayramda ziyaretçi ilgisi
Mimar Sinan'ın "Ustalık eserim." dediği, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Selimiye Camisi, Kurban Bayramı tatilinde de ziyaretçilerden ilgi görüyor.
Selimiye Camisi - 2.8.2020
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield ve ailesi Edirne'nin tarihi alanlarını gezdi
Büyükelçi Satterfield, eşi Elizabeth Fritschle ve kızları Mary Parker, gezilerine Selimiye Camisi ile başladı.
Selimiye Camisi - 31.7.2020
Bakan Akar, Kayseri'de anne ve babasının kabrini ziyaret etti
Bayram namazını Edirne'deki Selimiye Camisi'nde kılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ardından hava yolu ile memleketi Kayseri'ye geldi.
Selimiye Camisi - 31.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 24
Bayram namazını Edirne'deki Selimiye Camisi'nde kılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ardından hava yolu ile memleketi Kayseri'ye geldi.
Selimiye Camisi - 31.7.2020
Avrupa'da Müslümanlar Kurban Bayramı'na Kovid-19 gölgesinde girdi
Almanya'nın başkenti Berlin'de ve Köln kentinde yaşayan Müslümanlar, bayram namazını kılmak için camilere akın etti. Reinickendorf ilçesinde bulunan Diyanet İşler Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Tegel Selimiye Camisi başta olmak üzere Berlin'deki camileri dolduran Müslümanlar, salgın sebebiyle alınan önlemlere uydu.
Selimiye Camisi - 31.7.2020
Bakan Akar ve TSK komuta kademesi Edirne'de
Geceyi Edirne'de geçiren Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile bayram namazını kılmak için yürüyerek Selimiye Camisi'ne geldi.
Selimiye Camisi - 31.7.2020
Selimiye Camisi'nde bayram namazı coşkusu
Kurban Bayramı dolayısıyla Edirne'deki vatandaşlar, Mimar Sinan'ın ustalık eseri tarihi Selimiye Camisi'ni doldurdu.
Selimiye Camisi - 31.7.2020
Trakya'da Kurban Bayramı coşkusu
Kurban Bayramı dolayısıyla Edirne'deki vatandaşlar, Mimar Sinan'ın ustalık eseri tarihi Selimiye Camisi'ni doldurdu.
Selimiye Camisi - 30.7.2020
Selimiye Meydanı'ndaki mehteran konseri, vatandaşlardan ilgi gördü
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar da konseri dinlemeye doyamadığını belirterek, "Dünyada eşi benzeri olmayan bir mekan burası. Edirneli Fatih Sultan Mehmet'in heykeli, Selimiye Camisi ve mehteran.
Selimiye Camisi - 30.7.2020
Mimar Sinan'ın ustalık eseri Kurban Bayramı'na hazır
Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi, Kurban Bayramı için hazırlandı.
Selimiye Camisi - 30.7.2020
Mimar Sinan'ın ustalık eseri Kurban Bayramı'na hazır
Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi, Kurban Bayramı için hazırlandı.
Selimiye Camisi - 24.7.2020
KKTC'de Ayasofya için mevlit ve dua okundu
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) eski ismi 'Aya Sofya Camii' olan Selimiye Camisi'nde Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin bugün cuma namazıyla birlikte 86 yıl sonra ibadete açılması dolayısıyla mevlit ve dualar okundu.
Selimiye Camisi - 21.7.2020
Edirne esnafı Ayasofya'da 1,5 ton helva dağıtmak istiyor
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar ile şekerlemeci Arif Meriç, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması dolayısıyla Selimiye Camisi yakınındaki Fatih Sultan Mehmet Han heykeli önünde vatandaşlara deva-i misk helvası ikram etti.
Selimiye Camisi - 19.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
O gün caminin içine sınırlı sayıda kişi alınabileceğine işaret eden Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi bir rakam vermek istemiyorum, o da değerlendiriliyor. 'Hijyenik şartlara uygun bir şekilde bu nasıl temin edilir?' diye. Orada öncelikle bir kere cuma namazının ve bir büyük mabet olarak Ayasofya Camisi'nin mehabetine uygun, yani o günün şanına, şerefine uygun bir şekilde, vakar ile sakin bir şekilde bu açılışın gerçekleşmesi hedefleniyor. Sayın Cumhurbaşkanımız tabii ki katılacaklar. Vatandaşlarımızla birlikte belli sayıda cemaat orada olacak. Zaten cumanın şartlarından birisidir bu. Ana zemin olarak giriş katında cuma namazı kılınacak ilk planda." "Temel ilke mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine zarar verilmemesi" Ayasofya Camisi'ndeki mozaikler, fresk ve tasvirlerle ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaptığı çalışmanın tamamlandığını belirten Kalın, şunları kaydetti: "Işık sistemi olmayacak. Bir perde sistemiyle bunların kapatılması üzerinde çalışılıyor şu anda, son aşamaya gelinmek üzere. Buradaki temel ilke bu mozaiklere, tasvirlere, binanın tarihi dokusuna ve mimarisine hiçbir şekilde zarar verilmemesi. Hamdolsun, ecdat burayı 500 yıl önce o fresklerle mozaiklerle birlikte korudular. Camiye çevrildikten sonra da 1453'te, bugün de aynı hassasiyet gösteriliyor. Kıble bölümünde 2 tane büyük tasvir var. Hz. Meryem tasviri ve bir de onlar 'Cebrail' diyorlar bir melek tasviri var. Bir de yan tarafta galerilerin olduğu yerde Hz. İsa'nın tasvirleri ve Hristiyan tarihine ait başka tasvirler de var. Zaten o yandaki tasvirler namaz kılınmasına mani teşkil etmiyor. Hani onlar kıble tarafından olmadığı ve namaz kılarken görülmediği için onlarda bir sıkıntı yok. Daha önce de bunu Sayın Cumhurbaşkanımız da ilan etti. Bugüne kadar bunlar nasıl korunduysa, ziyarete açıksa bundan sonra da o şekilde açık olmaya devam edecek. Bu vesileyle yurt dışından gelen bazı eleştiriler ya da kaygılar bağlamında onu tekrar teyit etmek isterim. Bunların kapatılması, üstünün sıvanması, ziyarete açılmaması gibi bir şey söz konusu değil. Bunlar gene normal ziyaretçilere de açık olacak. İsteyen gidip o mozaikleri görebilecek." "Ayasofya'da ziyaret anlamında bir değişiklik olmayacak" Kalın, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan Ayasofya Camisi'nin yapılan protokolle Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredildiğini hatırlatarak, "Bazı hizmetlerini Kültür ve Turizm Bakanlığı vakıflar üzerinden görmeye devam edecek. Çünkü normal bir cami olmanın yanı sıra orası aynı zamanda tarihi ve kültürel bir miras. Aslında bizim birçok selatin camimiz bu niteliğe sahip. Sultanahmet Camisi'ne, Süleymaniye Camisi'ne, Fatih Camisi'ne ya da Edirne'de Selimiye Camisi'ne gidildiğinde namaz kılmak isteyen namaz kılıyor.
Selimiye Camisi - 16.7.2020
Son dakika haberleri! Edirne'de belediye bahçesinde Kovid-19 tedbirli nikah töreni
İlk uygulamayı tarihi belediye binasının bahçesinde gerçekleştirdiklerini belirten Gürkan, "Merve ve Sefa'nın şansına ilk defa onlara denk geldi. Bence bu alan Türkiye'deki en güzel nikah alanı oldu. Niye? Hem tarihi belediye binası, tarihi merkez, arkada koskoca Selimiye Camisi.
Selimiye Camisi - 16.7.2020
Son Dakika: Trakya'da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla sela okundu
Edirne'de kentin simgesi Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'nde, Kırklareli'nde Osmanlı'nın Trakya'daki ilk mirası Hızırbey Camisi ile Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda, Tekirdağ'da ise tarihi Rüstempaşa Camisi ve sahil dolgu alanında sela okundu.
Selimiye Camisi - 15.7.2020
Trakya'da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" programları düzenlendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması meydanda büyük ekrana yansıtıldı. Selimiye Camisi minareleri arasında da "birliğimiz daim olsun" mahyası asıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Selimiye Camisi Haberleri | Selimiye Camisi Haber - Haberler - Selimiye Camisi haberleri, son dakika selimiye camisi haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika: Selimiye Camisi'nde din görevlileri için Kovid-19 bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 16:14:46. #1.14#
title