Sarıgazi Haberleri

Sarıgazi haber, Sarıgazi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarıgazi - 18.02.2021
Prof. Dr. Uğur Derman, hattat Şeyh Hamdullah'ı anlattı
"Şeyh Hamdullah ortaya yeni bir tavır çıkartır" Derman, Fatih Sultan Mehmet'in kendi kütüphanesine bazı eserleri temin etmek için oğlu 2. Bayezid'den istekte bulunduğunu aktararak, şöyle devam etti: "O eserler Şeyh Hamdullah tarafından Amasya'da yazılıp İstanbul'a gönderiliyor. Böyle 3, 4 tane eser vardır ve Topkapı Sarayı'nda, Süleymaniye Kütüphanesi'nde hala duruyor. Bu eserler, Fatih tarafından rica edilmiş, yahut emredilmiş oğluna ve yazdırılmış. Hamdullah'ın daha Amasya'dayken yazdığı bir dua mecmuası var. Hiçbir eserinde hocasının adını zikretmez. Hamdullah İbnülşeyh der. Şeyhoğlu Hamdullah. Bu dua mecmuasında hocasının adını, Hayreddin Mar'aşi'yi zikrediyor. Onun talebesi olduğunu beyan ediyor." 2. Bayezid'in Şeyh Hamdullah'a, "Hocam hatta yeni bir tavır ihtira etseniz, olmaz mı ?" diye sorduğunu anlatan Derman, şunları anlattı: "Hamdullah'ın verdiği cevap, 'Yakut yapılacakların en güzelini yapmıştır, buna bir hacet görmüyorum.' olur. Bayezid 'Bizim hazinemizde mevcut 7 adet Yakut yazısı vardır. Ben onları size vereyim, onlar üzerinde incelemeler yapın ve bir yeni tavır ortaya çıkartmaya gayret edin' deyince mecburen bunu kabullenir Hamdullah Efendi. Anadolu yakasında Sarıgazi adıyla anılan bir köy vardır ve orada ibadet yalnızlığına çekilir.
Sarıgazi - 19.10.2020
İstanbul'daki sahte içki operasyonunda 4 kişi yakalandı
Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de Çekmeköy ilçesi Aydınlar Mahallesi'ndeki bir adreste u¨retilen sahte alkolün Sancaktepe ilçesi Sarıgazi ve Yenidoğan mahallerinde piyasaya su¨ru¨ldu¨ğu¨ bilgisi u¨zerine, söz konusu adreste arama yaptı.
Sarıgazi - 14.08.2020
Son dakika... Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Çelik "Aksaray Özel İdare Genel Sekreterliğine" atandı
Son dakika haberleri... İstanbul Sancaktepe Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yüksel Çelik, Aksaray İl özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı.
Sarıgazi - 30.06.2020
Sancaktepe'de otomobil hırsızlığı yapan 2 şüpheli tutuklandı
Ekipler, Sarıgazi Mahallesi Eski Ankara Caddesi'nde yol kontrol noktasında yaptıkları denetimler sırasında, seyir halindeki bir çekici aracın, 18 Haziran'da H.
Sarıgazi - 07.05.2020
İstanbul'da kumar oynayan 16 kişiye para cezası
Çalışmalarını sürdüren ekipler, aynı gün Sarıgazi Mahallesi'ndeki bir iş yerine daha operasyon düzenledi.
Sarıgazi - 03.05.2020
Sancaktepe'deki hastane inşaatında hummalı çalışmalar devam ediyor
Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi'ne inşa edilen hastanede çalışmalar 4 bin kişinin katılımıyla üç vardiya şekilinde kesintisiz sürüyor.
Sarıgazi - 28.04.2020
Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe hastanelerinin inşaatı devam ediyor
Biri Atatürk Havalimanı yerleşkesine, diğeri de Sancaktepe Sarıgazi Mahallesi'ne yapılan hastanelerin salgın, deprem ve afet hastanesi olarak kullanılması hedefleniyor.
Sarıgazi - 18.04.2020
Sağlık Bakanı Koca, Sancaktepe'de hizmete açılacak hastanenin inşaat alanını inceledi
Bakan Koca da ilçenin Sarıgazi Mahallesi'nde bulunan inşaat alanına gelerek, yapımı devam eden hastanenin proje çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sarıgazi Haberleri | Sarıgazi Haber - Haberler - Sarıgazi haberleri, son dakika sarıgazi haber ve gelişmeleri burada. Sancaktepe'de sağlık çalışanları ve vatandaşlara aşure ziyafeti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.09.2021 21:12:31. #1.13#

title