SAMİ GÜÇLÜ HABERLERİ

Sami Güçlü haber, Sami Güçlü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sami Güçlü

Sami Güçlü

Doğum Yeri Konya / Türkiye
Doğum Tarihi 6.9.1950

Sami Güçlü Kimdir ?

6 Eylül 1950'de Konya Kuyulusebil'de doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Esmehan'dır. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Doktorasını aynı fakültede tamamladı. Akademik hayatına Sakarya Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'nde başladı. İngiltere Leicester Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sami Güçlü - 04.09.2021
TÜBA-Rabi Medrese'de "Mustafa Kutlu ve Cengiz Aytmatov Paneli" gerçekleştirildi
TÜBA'dan yapılan açıklamaya göre, koodinatörlüğünü Prof. Dr. Sami Güçlü'nün yaptığı ve on yıldır devam eden Anadolu Mektebi'nin 29 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde programladığı "Gönül Köprüsü İstanbul", edebiyat söyleşileri ile İstanbul Üniversitesi Doktora Salonu'ndaki "Mustafa Kutlu Paneli", İnsan ve Medeniyet Hareketi'ndeki "Cengiz Aytmatov Paneli" ve TÜBA-Rabi Medrese'deki "Mustafa Kutlu ve Cengiz Aytmatov Paneli"nden oluştu.
Sami Güçlü - 20.05.2020
Video konferansla "Medeniyetimizin Dirilişi: Sezai Karakoç" Paneli gerçekleştirdi
Anadolu Mektebi'nin çalışmasıyla öğrencilere Sezai Karakoç'un okutulmasından büyük bir mutluluk yaşadığını kaydeden Büyük, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü'ye ve programda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
Sami Güçlü - 27.12.2019
Mehmet Akif Ersoy, Ankara'da anıldı
Mehmet Akif Ersoy'un 83'üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle Ankara'daki Taceddin Dergahı'nda anma programı düzenlendi. Programa, Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Mehmet Doğan, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Sami Güçlü - 27.12.2019
Mehmet Akif Ersoy, Ankara'da anıldı
Mehmet Akif Ersoy'un 83'üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle Ankara'daki Taceddin Dergahı'nda anma programı düzenlendi. Programa, Türkiye Yazarlar Birliği Başkanı Mehmet Doğan, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Sami Güçlü - 21.12.2019
"Geleneğe Ayarlı Saatler: Yahya Kemal Beyatlı ve Ahmet Hamdi Tanpınar" paneli
İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Doktora Salonu'ndaki panele Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Burhanettin Dönmez, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Prof.
Sami Güçlü - 08.11.2019
"12. TASAM Stratejik Vizyon Ödülleri" sahiplerini buldu
Ayrıca, "Stratejik Vizyon Sahibi Bilim İnsanı Ödülü"ne Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Derviş Karaboğa, TASAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Fahri Erenel, "Stratejik Vizyon Sahibi İş Adamı Ödülü"ne Serhat Akpınar ve Tülin Akın, "Stratejik Vizyon Sahibi Sanatçı Ödülü"ne Mustafa Kemal Abadan ve Zeynep Kartal, "Stratejik Vizyon Sahibi Bürokrat Ödülü"ne Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, "Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi Ödülü"ne merhum siyasetçi Ahmed Rıza Bey, "Stratejik Vizyon Sahibi Gazeteci-Yazar Ödülü"ne Ömer Özkaya, Prof. Dr. Şükrü Hanioğlu, Müyesser Yıldız, "Stratejik Vizyon Sahibi Kurum Ödülü"ne İŞKUR, "Stratejik Vizyon Sahibi Özel Ödülü"ne eski bakanlardan Prof. Dr. Sami Güçlü layık görüldü.
Sami Güçlü - 07.11.2019
Kahramanmaraş'taki "Fikir, Sanat, Aksiyon; Necip Fazıl Kısakürek" etkinliği tamamlandı
Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'ndaki panelde yaptığı konuşmada, etkinlik kapsamında 37 oturumda 19 ilden toplam 48 öğrencinin sunum yaptığını söyledi.
Sami Güçlü - 05.11.2019
Kahramanmaraş'ta Necip Fazıl'ın eserlerinden oluşan konser verildi
Programa Anadolu Mektebi Yürütme Başkanı Sami Güçlü, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Burhanettin Dönmez, Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcıları Necmettin Akben ve Ömer Faruk Belviranlı, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve diğer ilgiler katıldı.
Sami Güçlü - 05.11.2019
Kahramanmaraş'ta "Fikir, Sanat, Aksiyon; Necip Fazıl Kısakürek" etkinliği
Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'a 3 günlük program için geldiklerini belirtti.
Sami Güçlü - 03.10.2019
Erciş'te "Necip Fazıl Kısakürek" paneli düzenlendi
Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü de yaptığı konuşmada, Erciş'te bir grup öğrencinin Necip Fazıl'ı okumaya başladığını belirterek," Burada bu çalışmaya müsaade eden ortam ve iklimdir.
Sami Güçlü - 26.09.2019
Anadolu Mektebi, Van'da Necip Fazıl'ı anacak
Programla ilgili açıklama yapan Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Van'da Necip Fazıl Kısakürek'le ilgili program yapmanın özel bir heyecanı içerisinde olduklarının altını çizdi.
Sami Güçlü - 11.09.2019
Anadolu Mektebi öğrencileri "Cengiz Aytmatov"u anlattı
Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü'nün başkanlığındaki lise ve üniversite öğrencileri, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesinin (KTMÜ) ev sahipliğinde "Bozkırın Bilgesi Cengiz Aytmatov" panelinde dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'u anlattı.
Sami Güçlü - 11.09.2019
Kırgız devlet büyüklerinden Anadolu Mektebi heyetine büyük ilgi
Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü'nün başkanlığındaki lise ve üniversite öğrencileri, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesinin (KTMÜ) ev sahipliğinde "Bozkırın Bilgesi Cengiz Aytmatov" adı altında düzenlenen panelde dünyaca ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'u anlattı.
Sami Güçlü - 24.05.2019
"Çile şairi" vefatının 36'ncı yılında anıldı
Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Sami Güçlü, Necip Fazıl'ın dünyaya bakış açısını onun fikir, sanat, aksiyon, şiir, tiyatro ve inkılap çalışmalarından yola çıkarak veren öğrencileri tebrik etti.
Sami Güçlü - 12.03.2019
İstiklalden İstikbale Mehmet Akif Ersoy" Paneli
Türk milletinin, Kurtuluş Savaşı'nın devam ettiği 1921'de istiklal bakımından geriye çekilmenin son aşamasına geldiğini vurgulayan Turan, Mehmet Akif'in, zaferin henüz gerçekleşmediği dönemde İstiklal Marşı'nı yazdığına değinerek, şunları kaydetti: "Mehmet Akif Ersoy, önemli bir eser bıraktı bizlere, İstiklal Marşı'nı. Hiç unutulmaması gereken bir söz vardır. 'Ya istiklal ya ölüm'. Buradaki ölüm, şehadettir. Verilen emir aslında şehit olun değil, hayatta kalındır. Gençler bu şuurla ve okuma azmiyle geleceğe yürüyecektir, inanıyorum." Gençler Mehmet Akif okuyor Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı ve eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü ise Anadolu Mektebi'nin Milli Eğitim Bakanlığı ile 14 Şubat'ta yeni bir protokol imzaladığını ve artık ortaöğretimde çalışmalarını sürdüreceğini anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sami Güçlü Haberleri | Sami Güçlü Kimdir - Haberler - Sami Güçlü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sami Güçlü kimdir, hayatı ve biyografisi. TÜBA-Rabi Medrese'de Mustafa Kutlu ve Cengiz Aytmatov Paneli gerçekleştirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 03:05:53. #1.16#

title