Sakarya Üniversitesi'nin koronavirüsle ilgili aşı geliştirme projesi kabul edildi

Sakarya Üniversitesi'nin koronavirüsle ilgili aşı geliştirme projesi kabul edildi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından yeni tip koronavirüse karşı başlatılan aşı geliştirme projesi kapsamında, aralarında Sakarya Üniversitesinin de yer aldığı "İnaktif Kovid-19 Aşısı Geliştirilmesi" projesi kabul edildi.

07.04.2020 14:36 | Son Güncelleme: 07.04.2020 15:17

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı başlatılan aşı geliştirme projesi kapsamında, aralarında Sakarya Üniversitesinin de (SAÜ) yer aldığı "İnaktif COVİD-19 Aşısı Geliştirilmesi" projesi kabul edildi.

"İNAKTİF KOVİD-19 AŞISI GELİŞTİRİLMESİ"

SAÜ'den yapılan açıklamaya göre, "TÜBİTAK 1004 Yüksek Teknoloji Platformları Çağrısı" kapsamında, pandemi ile mücadelede yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesini koordine etmek amacıyla "Kovid-19 Platformu" oluşturuldu.

Aşı ve ilaç araştırma gruplarını oluşturan TÜBİTAK, çok sayıda başvuru aldı. Kimyasal ve biyoteknolojik yöntemlerin uygulanacağı proje çağrısında kabul edilen çalışmalardan biri de aralarında Sakarya Üniversitesinin de bulunduğu "İnaktif Kovid-19 Aşısı Geliştirilmesi" projesi oldu.

PROJEYİ PROF. DR. ERGANİŞ YÜRÜTTÜ

SAÜ Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karabay'ın da içinde yer aldığı projeyi, SAÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Erganiş yürüttü.

Sakarya Üniversitesi'nin koronavirüsle ilgili aşı geliştirme projesi kabul edildi

Kaynak: AA

Şu an buradasınız: Sakarya Üniversitesi'nin koronavirüsle ilgili aşı geliştirme projesi kabul edildi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 02:28:26. #1.15#
title