Şah Mahmud Kureyşi Haberleri

Şah Mahmud Kureyşi haber, Şah Mahmud Kureyşi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şah Mahmud Kureyşi - Dün
Pakistan ve Çin Filistin'deki son durumu görüştü
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile Çinli mevkidaşı Vang Yi, Filistin'de yaşanan son gelişmeleri ele aldı.
Şah Mahmud Kureyşi - 13.05.2021
Çavuşoğlu, Filistinli ve Pakistanlı mevkidaşlarıyla Kudüs'te yaşanan son gelişmeleri telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ve Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile telefonda Kudüs'te yaşanan son gelişmeler ve uluslararası alanda atılacak adımları görüştü.
Şah Mahmud Kureyşi - 12.05.2021
Afrika Birliği, İsrail'in Mescid-i Aksa ve Gazze'ye saldırılarını kınadı
Afrika Birliği (AfB), İsrail güçlerinin, Mescid-i Aksa ve abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıları sert bir dille kınadı.
Şah Mahmud Kureyşi - 12.05.2021
Pakistan'dan, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı "İslam ülkeleri bir araya gelmeli" çağrısı
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırılarına karşı İslam ülkelerinin bir araya gelmesi gerektiğini belirtti.
Şah Mahmud Kureyşi - 11.05.2021
Son dakika haberi... Pakistan, Cammu Keşmir kararlarını feshetmediği sürece Hindistan ile müzakere yapmayacak
Öte yandan Han'ın açıklamaları, son dönemde iki ülke arasında arka kapı diplomasisi yürütüldüğüne dair iddiaların ve Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi'nin Yeni Delhi yönetiminin 5 Ağustos 2019'da Cammu Keşmir'e ayrıcalık tanıyan Hint Anayasası'nın 370'inci maddesini kaldırmasını "Hindistan'ın iç meselesi" olarak nitelemesinin ardından geldi.
Şah Mahmud Kureyşi - 11.05.2021
Pakistan'dan Türkiye'nin İİT ve BM'yi Filistin'deki durum ile ilgili toplantıya çağırmasına tam destek
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Türkiye'nin İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Birleşmiş Milletleri (BM) Filistin'deki mevcut durum ile ilgili toplantıya çağırmasına tam destek verdiklerini bildirdi.
Şah Mahmud Kureyşi - 11.05.2021
Son dakika haberi | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kudüs'teki gelişmelere ilişkin Ürdün ve Mısırlı mevkidaşlarıyla telefonda görüştü
Çavuşoğlu, dün de konuya ilişkin Fas Dışişleri Bakanı Nasser Bourita, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Bukadum, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Yusuf el Useymin, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el Maliki, Tunus Dışişleri Bakanı Osman el-Cerendi ile de telefonda görüşmüştü.
Şah Mahmud Kureyşi - 10.05.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan, Filistin ve Kudüs'teki son gelişmeler için telefon diplomasisi
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Bukadum, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Şah Mahmud Kureyşi - 10.05.2021
Son dakika haberleri... Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi: "Cammu Keşmir ile ilgili hiçbir şey Hindistan'ın iç meselesi olamaz"
Son dakika habere göre Yeni Delhi yönetiminin 5 Ağustos 2019'da Cammu Keşmir'e ayrıcalık tanıyan Hint Anayasası'nın 370'inci maddesini kaldırmasını birkaç gün önce "Hindistan'ın iç meselesi" olarak nitelendiren Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, muhalefetten gelen tepkilerin ardından, "Cammu Keşmir ile...
Şah Mahmud Kureyşi - 09.05.2021
Son dakika haber: Pakistan'da muhalefetten Dışişleri Bakanı Kureyşi'nin Hindistan'ın Keşmir kararıyla ilgili açıklamasına tepki
Son dakika haberler: Pakistan'da muhalefet partileri, Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi'nin Yeni Delhi yönetiminin 5 Ağustos 2019'da Cammu Keşmir'e ayrıcalık tanıyan Hint Anayasası'nın 370'inci maddesini kaldırmasını "Hindistan'ın iç meselesi" olarak nitelemesine tepki gösterdi.
Şah Mahmud Kureyşi - 06.05.2021
Pakistan'dan Keşmir için "uluslararası insani tıbbi yardım koridoru" çağrısı
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Cammu Keşmir'de kötüleşen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) durumu dolayısıyla acil gündemle başkent İslamabad'da toplanan Keşmir Komitesinde yaptığı açıklamada, Hindistan'daki durumun çok kırılgan olduğunu belirterek, Pakistan'ın ise komşusu olarak bundan endişe duyduğunu söyledi.
Şah Mahmud Kureyşi - 04.05.2021
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Geçen ay Almanya'yı ziyaret eden Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Berlin hükümetinin Pakistan'a mayısa kadar COVAX kapsamında 15 milyon doz aşı göndereceğini açıklamıştı.
Şah Mahmud Kureyşi - 30.04.2021
Pakistan ve Macaristan ikili iş birliğini artırmayı hedefliyor
Radio Pakistan'ın haberine göre, resmi ziyaret kapsamında ülkede bulunan Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile başkent İslamabad'da bir araya geldi.
Şah Mahmud Kureyşi - 29.04.2021
Pakistan ve Almanya, Afgan barış sürecini görüştü
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile iki ülke arasındaki ilişkiler başta olmak üzere yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkileri ve Afgan barış sürecini görüştü.
Şah Mahmud Kureyşi - 27.04.2021
Çin ile Güney Asya ülkeleri sağlıkta acil durumlarda iş birliği için çevrim içi toplandı
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Çin'in Kovid-19 konusundaki ortak zorluğa odaklan bir forumda bir araya gelmek için adım attığını söyledi.
Şah Mahmud Kureyşi - 25.04.2021
Son dakika! Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi'den 1915 olaylarına ilişkin Türk tezlerine destek
Bir son dakika haberine göre Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ABD Başkanı Joe Biden'ın, 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine karşılık Türk tezlerine destek verdi.
Şah Mahmud Kureyşi - 25.04.2021
Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi AA'ya konuştu Açıklaması
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Afgan barış sürecinde riskler ve aynı zamanda kazanılacak çok şeyin olduğunu ve barış için bu altın fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Şah Mahmud Kureyşi - 24.04.2021
Pakistan'dan artan Kovid-19 vakaları sonrası Hindistan ile dayanışma vurgusu
Öte yandan Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi de Hindistan halkına desteklerini ilettiklerini vurgulayarak, Kovid-19'un insani meselelerin siyasi düşüncelerin ötesinde yanıtlar gerektirdiğinin bir başka hatırlatıcısı olduğunu kaydetti.
Şah Mahmud Kureyşi - 23.04.2021
Son dakika haberleri: Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, Türkiye-Afganistan-Pakistan Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda konuştu: (2)
Son dakika gündem haberi: Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Afganistan barış sürecine ilişkin "Afganistan meselesinde en büyük acıyı Pakistan yaşamıştır.
Şah Mahmud Kureyşi - 23.04.2021
GÜNDEM
Gündemimizin "Dünya Diplomasi" başlığı altında yer alan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Afganistan Dışişleri Bakanı Hanif Atmar ve Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile İstanbul'da düzenlemesi öngörülen ortak basın toplantısı kaynağından iptal edilmiştir.
Şah Mahmud Kureyşi - 21.04.2021
İran ile Pakistan sınırdaki ticaretin geliştirilmesiyle ilgili mutabakat zaptı imzaladı
İran Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Tahran'da resmi temaslarda bulunan Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif bir araya geldi.
Şah Mahmud Kureyşi - 21.04.2021
Ruhani, Afganistan'daki barış sürecinin yönetilmesinde Pakistan'la iş birliğine vurgu yaptı
İran Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi'yi kabul eden Ruhani, iki ülke ilişkileri ve Afganistan'daki barış sürecini değerlendirdi.
Şah Mahmud Kureyşi - 18.04.2021
Son dakika... Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, BAE programında Hindistanlı mevkidaşıyla görüşme olmadığını belirtti
Edinilen son dakika haberine göre Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) programında kendisiyle aynı anda BAE'de bulunan Hindistanlı mevkidaşı Subrahmanyam Jaishankar ile görüşme bulunmadığını söyledi.
Şah Mahmud Kureyşi - 18.04.2021
Pakistan, İstanbul'daki konferansın Afganistan'da kalıcı barışa katkı sunacağını umuyor
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Afganistan'daki barış süreciyle ilgili İstanbul'da yapılacak konferansın Afganistan'da kalıcı barışa katkıda bulunacağını ve 2020'de Katar'ın başkenti Doha'da imzalanan barış anlaşmasını sonuç odaklı hale getireceğini umduğunu bildirdi.
Şah Mahmud Kureyşi - 12.04.2021
Pakistanlı insan hakları savunucusu Rehman öldü
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi başta olmak üzere çok sayıda siyasetçi, gazeteci ve yazar Rehman'ın ölümü dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.
Şah Mahmud Kureyşi - 07.04.2021
Pakistan'dan Türkiye'ye, D-8'de gösterdiği başarılı liderlik için teşekkür
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Türkiye'ye, Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Teşkilatının Dönem Başkanlığı'nda gösterdiği etkili liderlik için teşekkür etti.
Şah Mahmud Kureyşi - 30.03.2021
Pakistan, Afganistan'da barış ve istikrara desteğini yineledi
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, ülkesinin Afganistan'da barış ve istikrarın sağlanmasına destek vermeye devam edeceğini belirtti.
Şah Mahmud Kureyşi - 28.03.2021
Pakistan Başbakanı Han, Hindu topluluğun Holi Festivali'ni kutladı
Öte yandan, Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi de benzer açıklamada bulunarak renklerin festivali Holi'nin barış ve mutluluk getirmesi dilediğinde bulundu.
Şah Mahmud Kureyşi - 23.03.2021
Çin'den Pakistan'a üçüncü kez 500 bin doz aşı taahhüdü
Pakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Şah Mahmud Kureyşi - 22.03.2021
BAE'li yetkili Hindistan ile Pakistan arasındaki ateşkes anlaşmasında ara bulucu olduklarını iddia etti
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ise Keşmir'deki ateşkes anlaşmasında BAE'nin rolüyle ilgili herhangi bir yorum yapmadı.
Şah Mahmud Kureyşi - 19.03.2021
Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi'den BM Genel Sekreteri'ne Afgan barış sürecinin korunması vurgusu
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'e Afgan barış sürecini sekteye uğratmak isteyenlere karşı sürecin korunmasının önemli olduğunu bildirdi.
Şah Mahmud Kureyşi - 10.03.2021
Pakistan'dan Orta Asya ülkeleriyle "iş birliğini artırma" vurgusu
Resmi ziyaret kapsamında Pakistan'da bulunan Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov, başkent İslamabad'da Başbakan İmran Han tarafından kabul edildi ardından Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile görüştü.
Şah Mahmud Kureyşi - 06.03.2021
Pakistan Başbakanı Han parlamentodan güvenoyu aldı
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, 3 Mart'ta başkent İslamabad'da düzenlediği basın toplantısında, Başbakan Han'ın güvenoyu istemeye karar verdiğini duyurmuştu.
Şah Mahmud Kureyşi - 03.03.2021
Son dakika haberi... Pakistan Başbakanı Han, Parlamento'dan güvenoyu isteyecek
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, başkent İslamabad'da düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, Başbakan Han'ın güvenoyu istemeye karar verdiğini belirtti.
Şah Mahmud Kureyşi - 17.02.2021
Son dakika gündem: Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi ikili ilişkileri görüştü
Gelen son dakika haberine göre Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, başkent Kahire'de Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi'yi kabul etti.
Şah Mahmud Kureyşi - 15.02.2021
Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, Hindistan'ın, uluslararası ve bölgesel istikrara tehdit olduğunu söyledi
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Hindistan'ın saldırgan ve kavgacı politikalarının uluslararası ve bölgesel barış ve istikrara tehdit teşkil ettiğini bildirdi.
Şah Mahmud Kureyşi - 04.02.2021
Pakistan Keşmir halkının mücadelesine desteğini sürdürecek
Yerlilik sertifikası vurgusu Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi de Hindistan'ın BM'nin Cammu Keşmir'de "ağır insan hakları ihlallerini" incelemesine izin vermesini istedi.
Şah Mahmud Kureyşi - 02.02.2021
Son dakika haberi... Pakistan, Malezya, Endonezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi 21 Ocak'ta Çinli mevkidaşı Wang Yi ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından, CanSino şirketinin aşı çalışmalarında yeni denemelerin tamamlanmasının akabinde üretimin Pakistan'da iki ülke tarafından ortak yapılması konusunda mevkidaşı ile mutabık kaldıklarını söylemişti.
Şah Mahmud Kureyşi - 02.02.2021
Son dakika haberleri: Pakistan'da mahkeme, ABD'li gazeteci Pearl cinayeti davasında sanıklarının ev hapsinde tutulmasına karar verdi
ABD Dışişleri Bakanlığından 29 Ocak'ta yapılan açıklamaya göre, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve Blinken, "ABD vatandaşına karşı işlediği korkunç suç dolayısıyla Şeyh'i, ABD'de yargılamaya hazırız.
Şah Mahmud Kureyşi - 01.02.2021
Son dakika haberi... Pakistan'da ABD'li gazeteci Daniel Pearl cinayeti davası sanıklarının salıverilmesi kararı ertelendi
ABD Dışişleri Bakanlığından 29 Ocak'ta yapılan açıklamaya göre, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, telefon görüşmesi gerçekleştirmiş ve Blinken, "ABD vatandaşına karşı işlediği korkunç suç dolayısıyla Şeyh'i, ABD'de yargılamaya hazırız.
Şah Mahmud Kureyşi - 31.01.2021
Pakistan, "Gazeteci Pearl cinayeti baş sanığının yargılanması için ABD'ye verileceği" iddialarını reddetti
Geo News televizyonuna göre, Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, başkent İslamabad'da, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Pearl cinayeti davasında baş sanık Ahmed Ömer Said Şeyh'in "ABD vatandaşına karşı korkunç bir suç işlediği için ülkesinde yargılanması" talebine yönelik değerlendirmelerde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şah Mahmud Kureyşi Haberleri | Şah Mahmud Kureyşi Kimdir - Haberler - Şah Mahmud Kureyşi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Şah Mahmud Kureyşi kimdir, hayatı ve biyografisi. Pakistan ve Çin Filistin'deki son durumu görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.05.2021 13:21:34. #1.13#

title