Resulayn'da evler arasında çatışmalar devam ediyor
Haberler » Güncel » Resulayn'da evler arasında çatışmalar devam ediyor - Haber

Resulayn'da evler arasında çatışmalar devam ediyor

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Rasulayn ilçesinin doğu ve güney kırsallarında yuvalanan YPG/PKK'lılara karşı yürütülen operasyonlar devam ediyor. Bölgeden gelen fotoğraflarda evlerin arasında sıcak çatışma yaşandığı görülüyor.

Resulayn'da evler arasında çatışmalar devam ediyor

'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Barış Pınarı Harekatı 9. gününe girdi. Bölgede sıcak anlar yaşanırken, meskun mahalde teröristlerle çatışmalar sürüyor.

SICAK TEMAS YAŞANIYOR

Harekat kapsamında Suriye-Türkiye sınırındaki Tel Abyad ilçesinin batı ve güney hatlarında da ilerleyiş sürüyor. Her iki hatta çok sayıda köy ele geçirildi. Tel Abyad ve Rasulayn'da YPG/PKK'lı teröristlerle şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Harekat kapsamında ele geçirilen köylerde Suriye Milli Ordusu (SMO) bomba imha uzmanları arama tarama faaliyetleri yapıyor. Bu çalışmalar sırasında teröristlere ait tüneller de bulunuyor, çok sayıda mühimmat ve silah ele geçiriliyor. 9 Ekim'de başlatılan harekatta şimdiye kadar iki ilçe merkezi, bir belde ve onlarca köy YPG/PKK'dan kurtarıldı.

İşte teröristlerle Suriye Milli Ordusu arasında yaşanan sıcak çatışmalardan kareler;

Kaynak: AA

Haber Videosu: Resulayn'da evler arasında çatışmalar devam ediyor