Regaip Kandili

21.03.2018 13:08 | Son Güncelleme: 21.03.2018 13:08
Regaip Kandili

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı da olan Balta, mesajında, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ile taçlanan, ramazanla bayrama dönüşen mübarek üç aylara kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

"Regaip"in bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek anlamına geldiğini ifade eden Balta, Regaip Kandili'nin adından da anlaşılacağı gibi Allah-u Tealanın kullarına birçok lütuf ve ihsanda bulunduğu, ibadetlerine çok sevap verdiği, kıymeti ve değeri büyük, rağbet edilmesi gereken bir mağfiret ve rahmet gecesi olduğunu vurguladı.

Balta, bu gibi mübarek gün ve gecelerin değerlendirilebildiği sürece, güzel amellerle içi doldurduğu, yanlışların farkına varılıp doğru istikamete yönelindiği ölçüde kişi için bereketli ve kazançlı zaman dilimleri olacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Temennim, milletçe birbirimize olan muhabbetimizin, yardımlaşma, dayanışma hissiyatımızın en güzel şekilde yaşanacağına inandığımız bu günlerin, huzur ve afiyetimizi daha da güçlendirmesidir. Rabbim bu bereketli gün ve geceyi hepimize mübarek kılsın. Üç aylara ulaşmanın hazzı ile mübarek Regaip Kandilini kutlar, Trabzonlu hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title