Prius Haberleri

Prius haber, Prius son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Prius - 24.04.2021
Toyota'dan elektrikli konzept: bZ4X
Konsept Toyota'nın elektrifikasyon liderliği üzerine kuruldu Yeni Toyota bZ4X Konsepti, Toyota'nın dünyanın ilk seri üretim hibrit aracı olan ilk Prius'u tanıtmasıyla birlikte 20 yıldan daha fazla süre önce başlayan sıfır emisyona ulaşma yolculuğunun son kilometre taşını temsil ediyor.
Prius - 19.04.2021
Toyota "bZ4X Konsepti"ni Şangay'da tanıttı
Yeni Toyota bZ4X Konsepti, Toyota'nın dünyanın ilk seri üretim hibrit aracı olan ilk Prius'u tanıtmasıyla birlikte 20 yıldan daha fazla süre önce başlayan sıfır emisyona ulaşma yolculuğunun son kilometre taşını temsil ediyor.
Prius - 02.03.2021
Avrupa'da Yılın Otomobili Toyota Yaris
Toyota, gelen bu başarıyla birlikte Avrupa'da Yılın Otomobili Ödülü unvanını toplam üç kez elde ederek Avrupa'da en fazla "Yılın Otomobili" seçilen Japon marka olmayı da başardı. Yaris 2000 yılında, Prius ise 2005 yılında bu ödüle layık görülürken, Yaris de 2021'de yine bu prestijli ödülü almaya hak kazandı.
Prius - 24.12.2020
Kaliforniya'dan otonom araçlarla kargo teslimatına ilk onay
Teslimat hizmetine otonom Prius filosuyla başlayacağını açıklayan şirket, daha sonra direksiyonu olmayan ve yalnızca paketler için yer alacak özel tasarlanmış elektrikli R2 aracının kullanılacağını kaydetti.
Prius - 09.05.2020
Toyota'nın hibrit otomobil satışları 15 milyonu geçti
Toyota, 1997’de Prius modelini sunmasından bu yana hibrit araç satışlarında 15 milyon adedi geçti.
Prius - 03.11.2019
Toyota, Shimoyama'daki yeni pistinde her tür sürüş şartının simülasyonunu yapıyor
Japon otomotiv devi Toyota, ana fabrikasının da olduğu Aichi eyaletinin aynı adlı Toyota şehri ile Okazaki şehirleri arasında yer alan Shimoyama adlı dağlık ve ormanlık yerde test sürüş pistleri inşa ediyor. Pistlerin ilki kullanıma açıldı. Açılan ilk pist, Dünya Rallicross Şampiyonası'nın yapıldığı, Almanya'nın çetin sürüş şartları ile dünyaca ünlü Nürburgring-Nordschleife pistinden ilham alıyor. 1600 dönümlük bir vadiye kurulan Toyota Teknik Merkezi Shimoyama'da kullanıma açılan pist Country Road (köy yolu), 5,3 kilometre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde 2 şeritten oluşuyor. En alçak ve en yüksek yeri arasındaki fark tam 70 metre. Pistte, çok keskin virajlar, 15 derecelik yokuşlar ve ani düşüşler mevcut. Giriş ve çıkışın tek bir noktadan yapıldığı ve kimsenin girmesine izin verilmeyen pistte duraklama yapmak da yasak. Pist, yüzde 70'inin ormanlık olduğu, bazı yerleri toprakla doldurulmuş, bazıları ise doğal halinde bırakılmış engebeli bir arazi üzerine inşa edilmiş köprüler ve tünelleri de kapsıyor. ' Geleceğin otomobillerini test ediyoruz ' Toyota yetkilileri, köy yollarına has bozuk asfalt hissinin bile yapay olarak yaratıldığı bu pistte otomobillerin maruz kalabileceği her tür sürüş şartının simülasyonunu yaptıklarını ve pist yakınındaki AR&GE merkezinde geleceğin otomobillerini test ettiklerini söylediler. Yetkililer, inşaat sırasında çevreye verilen zararın azaltılması için önlemler aldıklarını, yöreye özgü ağaçlara zarar verilmediğini, doğal hayatın kesintiye uğramaması için pistin kirpi ve diğer hayvanların güzergahındaki kısmına özel geçiş yerleri kurulduğunu belirttiler. 3 metre yükseklikteki bariyerlerle çevrili pistin başında ve sonunda yer alan güneş paneller, hibrid arabaların şarj edildiği istasyonlar olarak hizmet veriyor. Toyota'nın açıklamasına göre diğer özel pistlerin tamamının inşasının 2023'te tamamlanması ve maliyetinin 3 milyar doları aşması bekleniyor. Shimoyama'da şu an Toyota'nın benzinli ve Prius PHV (Plug-in Hybrid Vehicle -- Şarj Edilebilir Hibrit) otomobilleri, şirkete özel profesyonel sürücüler tarafından test ediliyor.
Prius - 23.10.2019
Toyota, son 15 yıldır en değerli otomobil markası
Prius modeliyle Toyota'nın bu konuda değişmeyen liderliğini sürdürdüğü belirtilen raporda, aynı zamanda bu modelin, marka değerine çok büyük katkıda bulunduğu kaydedildi.
Prius - 05.09.2019
Toyota TNGA teknolojisini küçük segmente aktarıyor
Toyota'nın sürüş kalitesi, yol tutuş ve tasarım konusunda C-HR ve Corolla gibi dikkati çekici yeni otomobiller üretmesini sağlayan Toyota Yeni Global Mimarisi (TNGA) felsefesi, geliştirilerek yeni platformlara aktarılıyor. Toyota açıklamasına göre, ilk olarak GA-C platformuyla orta ölçekli modeller için kullanılan TNGA, son jenerasyon Prius, C-HR ve yeni tanıtılan Corolla'nın sürüş karakterinin ve çekiciliğinin daha ileriye taşınmasını sağlamıştı.
Prius - 28.08.2019
Toyota'dan "2020 Tokyo Olimpiyatları"na elektrikli filo çıkarması
Toyota'nın oyunlarda kullanacağı elektrikli araçlar arasında hibritler, Mirai gibi yakıt hücreli araçlar, Prius PHV gibi şarj edilebilir hibritler ve APM adı verilen çok amaçlı taşıma aracı, e-Palette ve Concept-i gibi yüzde 100 elektrikli araçlar yer alacak.
Prius - 19.07.2019
Toyota Prius Plug-in Hybrid yenilendi
Dünyanın ilk seri üretim hibrit otomobili olan ve 1997 yılından bu yana liderliğini devam ettiren Toyota Prius Plug-in Hybrid yenilendi.
Prius - 10.07.2019
Toyota Prius güneş paneli ile dururken de şarj olacak
Toyota, elektrikli ve hibrit araçların potansiyelini artıracak yeni teknolojisinin testlerine başlıyor.
Prius - 05.03.2019
Toyota'nın Efsane Modelleri Yeni Yüzleriyle Cenevre Fuarında
Toyota'nın spor otomobili efsanesi Supra'nın 5'inci nesli ile birlikte, Corolla'nın iki yeni versiyonu otomobil tutkunlarından tam not aldı. Fuarda Avrupa Prömiyeri yapılan GR Supra, 2019 yılındaki tüm sipariş kotasını şimdiden doldururken 2020 için de binlerce yeni sipariş geldi. Yine Avrupa Prömiyeri gerçekleştirilen Corolla GR Sport ve Corolla Trek versiyonlarını da Cenevre'de beğenilere sunan Toyota, ayrıca AWD-i teknolojisine sahip Prius'u, yeni Aygo'nun iki özel versiyonunu ve GR Supra GT4 konseptini sergiledi.
Prius - 05.01.2019
Toyota Olarak 2019'da Pazarın Düşüşü Kadar Küçülmeyeceğiz"
Toplam pazarın 620 bin 937 olarak gerçekleştiğini ve geçen yıla oranla yüzde 35,06'lık bir daralmanın yaşandığını anımsatan Bozkurt, şunları kaydetti: "Toplam pazarda yüzde 5,5'lik oranla ilk 5 marka içindeyiz. Kasım ayındaki binek otomobil satışları birinciliğimizin ardından, aralık ayında toplam 3 bin 493 adetlik satışımız ile birlikte 2018 yılı toplamında ilk 5 sıra içindeki yerimizi aldık. Lokomotif modelimiz Corolla'nın 23 bin 576 adetlik satışı başta olmak üzere tüm modellerimizin bu konuma gelmemizde önemli katkısı var. Bundan daha önemlisi Türkiye pazarında sattığımız bütün araçların yüzde 89,4'ünü ülkemizde üretiyoruz. Bu her açıdan ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor." Bozkurt, 2018 yılında toplam Toyota satışları içinde toplam hibrit araç satışlarının da artış gösterdiğini kaydederek, "2018'de 3 bin 373 adetlik hibrit otomobil satışı gerçekleştirdik. Böylelikle toplam satışlarımız içindeki hibrit payı yüzde 9,9'a ulaştı. Bugün Türkiye'de satılan her 100 hibrit otomobilden 88'i Toyota markalı. 2019 yılında Türkiye'de hibrit versiyonu da üretilecek olan 12. nesil Corolla modelimizin de katılmasıyla Türkiye pazarında, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Prius ve Toyota C-HR Hybrid ile yer almaya devam edeceğiz.
Prius - 30.12.2018
Toyota, Türkiye'ye Hibriti Anlatıyor
Türkiye'de şu ana kadar olan hibrit otomobil satışlarının yüzde 88'inin Toyota tarafından gerçekleştirildiğini bildiren Bozkurt, şunları kaydetti: "Türkiye'deki toplam Toyota satışları içinde hibrit payı da yüzde 13. 2019 yılında her binek Toyota modelinin hibrit versiyonu olmasıyla satışımızın yüzde 30'undan fazlasının hibrit olmasını bekliyoruz. Bizim en çok satılan modelimiz Corolla. 2019 yılında Türkiye'de üretilecek yeni Corolla'nın hibrit versiyonunun gelmesi ile Corolla başta olmak üzere diğer hibrit versiyonlarımızla ülkemizde hibrit satışları kartopu gibi büyüyecektir." Bugün dünyanın 90 ülkesi ve bölgesinde 33 farklı hibrit ve bir plug-in hybrid modeli ile pazarda yer alan Toyota, 1997 yılından bu yana 13 milyona yakın hibrit satışıyla hibrit teknolojisi konusunda liderliği elinde bulunduruyor. Avrupa'da 7 farklı güç ünitesiyle 16 hibrit Toyota modeli satışa sunulurken, Türkiye'de sunulan hibrit modelleri arasında Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Prius, Auris Hybrid, Auris Touring Sports Hybrid ve Türkiye'de üretilen Toyota C-HR Hybrid yer alıyor.
Prius - 08.09.2018
Toyota Yangın Riski Nedeniyle Hibrit C-Hr ve Prius Modellerini Geri Çağırıyor
Toyota Prius ve C-HR Modellerini Yangın Riski Nedeni ile Geri Çağırıyor Toyota Yangın Riski Nedeniyle 1 Milyondan Fazla Hibrit Aracını Geri Çağırıyor.
Prius - 05.09.2018
Toyota C-Hr'da Yangın Riski!
CARMEDYA.COM – Toyota, C-HR ve Prius modellerinde yangın riski bulunması gerekçesiyle geri çağırma kararı aldı.
Prius - 05.09.2018
Toyota, 1 Milyondan Fazla Prius And C-Hr Model Aracını Geri Çağırıyor
Otomotiv şirketi Toyota, yangın riski nedeniyle dünya çapında Prius ve C-HR model 1 milyondan fazla hibrid aracını geri çağırıyor.
Prius - 15.07.2018
Avrupa Hibrit Pazarı Büyüyor
Türkiye'nin gururu Toyota C-HR Hybrid Açıklamada verilen bilgilere göre, 1997 yılında seri üretim Prius ile başlayan global hibrit otomobil satışlarında bugün 12 milyon 133 bin 504 adede ulaşmayı başaran Toyota, Avrupa'da da 2000 yılından bu yana 2 milyon 8 bin 406 adetlik hibrit otomobil satışıyla liderlik pozisyonunu korudu.
Prius - 27.05.2018
Auris Hybrid Avrupa Hibrit Pazarının En Gözde Modeli
Toyota, Avrupa'da da 2000 yılından bu yana 1 milyon 919 bin 228 adetlik hibrit otomobil satışıyla liderlik pozisyonunu korudu Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, Toyota, hibrit otomobillere yaptığı yatırımın karşılığını almaya devam ediyor. İlk kez 1997 yılında seri üretim Prius ile başlayan hibrit otomobil satışlarında bugün 11 milyon 877 bin 417 adede ulaşmayı başaran Toyota, Avrupa'da da 2000 yılından bu yana 1 milyon 919 bin 228 adetlik hibrit otomobil satışıyla liderlik pozisyonunu korudu.
Prius - 06.05.2018
Toyota'nın Hibrit Satışlarında Hızlı Yükseliş Devam Ediyor
Avrupa'da 7 farklı güç ünitesiyle 16 hibrit Toyota modeli satışa sunulurken, Türkiye'de sunulan hibrit modelleri arasında; Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Prius, Auris Hybrid, Auris Touring Sports Hybrid ve Türkiye'de üretilen Toyota C-HR Hybrid bulunuyor.
Prius - 24.04.2018
Toyota Hibrit Modeliyle Çukurova Otoshow'da
Bugün açılışı yapılan ve 29 Nisan'a kadar TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki Çukurova Otoshow'da Toyota'nın dışarıdan şarj etme ihtiyacı olmadan kendi kendine şarj olma özelliğine sahip C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, Auris Hybrid, Prius ve Rav4 Hybrid modelleri de yerini aldı.
Prius - 11.04.2018
Toyota'dan Dünyanın İlk Alternatif Yakıtlı Hibrit Araç Prototipi
Hybrid FFV prototipi, Toyota'nın yüksek enerji verimliliği sunan ve CO2 emisyonunu büyük ölçüde azaltan hibrit sisteminin en yeni ürünü. Yüzde 100 geri dönüşümlü etanol yakıtını kullanarak CO2 salımının düşürülmesine büyük oranda katkıda bulunan Hybrid FFV için Toyota Prius modeli baz alındı.
Prius - 17.01.2018
Toyota'nın Hibrit Satışları 11 Milyonu Aştı
Yıllık hibrit otomobil satışları 1,5 milyon adetlere yaklaşan Toyota, 2020 yılına kadar toplamda 15 milyon hibrit araç satışına ulaşmayı hedefliyor. Bugün dünyanın 90 ülkesi ve bölgesinde 33 farklı hibrit ve bir plug-in hybrid modeli ile pazarda yer alan Toyota, 11 milyonun üzerindeki satışıyla hibrit teknolojisi konusunda liderliği elinde bulundurmayı da sürdürüyor. Toyota'nın Türkiye'de satışa sunduğu hibrit modelleri arasında; "Yaris Hybrid", "RAV4 Hybrid", "Prius", "Auris Hybrid", "Auris Touring Sports Hybrid" ve "Toyota C-HR Hybrid" bulunuyor.
Prius - 06.12.2017
Toyota Prius 20'inci Yılını Kutluyor
Toyota, öncüsü olduğu hibrit devriminin 20'nci yılını Toyota Prius ile kutluyor.
Prius - 16.11.2017
Toyota Hi·bri·t Festi·vali·
Toyota Hibrit Festivalinin Samsun Toyota Plaza Derindere Koçak'da gerçekleştirdiği aktarılan açıklamada, "Toyota'nın, festival kapsamında C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid ve Prius modelleri sergilendi ve ziyaretçilere detaylı bilgiler aktarıldı.
Prius - 09.11.2017
Toyota'dan Spor Model Atağı
Toyota, yeni spor serisinde Prius, GT 86, Yaris, Voxy, Noah, Harrier, Mark X gibi farklı segmentteki modelin sportif versiyonlarını sunarak, herkesin sürüş keyfini yaşamasını sağlayacak.
Prius - 15.08.2017
Toyota Hibrit Teknolojisini Festivalle Tanıtacak
Çorlu'dan başlayacak festival, 16-17 Şubat 2018'de İstanbul'da sona erecek. Toyota plazalarda gerçekleşecek festival kapsamında C-HR Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid ve Prius modelleri sergilenerek ziyaretçilere detaylı bilgiler aktarılacak.
Prius - 16.07.2017
Toyota'nın Avrupa Satışlarının Yüzde 40'ı Hibrit Oldu
Bu rakamla birlikte Toyota'nın ilk seri üretim hibrit otomobili Prius'un piyasaya sunmasından bu yana toplamda 10 milyon 573 bin 387 hibrit otomobil satışı gerçekleşti.
Prius - 25.06.2017
Toyota Auris Hybrid Türkiye'de Satışa Sunuldu
Bu yılı "hibrit yılı" ilan eden Toyota; CH-R Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Prius ve son olarak 99 bin 950 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Auris Hybrid ile birlikte Türkiye'deki ürün yelpazesini daha da genişletmiş oldu.
Prius - 28.04.2017
Boğaz Köprülerinde Devriye Görevi Toyota C-Hr Hybrid'in
Özmen, "Daha önce Prius'ları kullanmış ve büyük tasarruf sağlamıştık.
title