Haberler

Ankara, İYİ Parti Genel Sekreteri'nin sözlerini konuşuyor: CHP ile ittifakta değiliz

Abone Ol

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partisi ve CHP arasında oluşturulan Millet İttifakı'nın geleceği hakkında çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Poyraz, katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen "CHP ile ortak olmadığınız mı söylüyorsunuz şu an?" sorusuna "Evet" yanıtını verdi. Poyraz'ın bu açıklamasının Ankara siyasetinde ciddi etki yarattığı öne sürüldü.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in katıldığı bir yayında, "Elbette HDP'ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir" ifadelerini kullanmasına İYİ Parti cephesinden tepkiler yükseldi. Tekin'in bu sözleriyle ilgili bir başka CHP'li Barış Yarkadaş'ın "HDP'nin oylarıyla seçilen belediyelerden ihale alırken sorun yok ama" yorumu da İYİ Parti ile ipleri iyice gerdi. İYİ Parti, Yarkadaş hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP ve İYİ Parti arasındaki gerginliğe ilişkin son açıklama ise İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz'dan geldi.

"CHP İLE İTTİFAK İÇİNDE DEĞİLİZ"

TV100 ekranlarında katıldığı programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Poyraz, Millet İttifakı'nın akıbetiyle ilgili de konuştu. Poyraz, "Altılı masa olarak tanımladığınız masanın bir tane kuruluş amaç ve tanımı var. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'e geçmek." ifadelerini kullandı. Ardından bir gazetecinin "CHP ile ortak olmadığınız mı söylüyorsunuz şu an?" sorusunu da cevaplayan Poyraz, "Evet" dedi.

Ankara, İYİ Parti Genel Sekreteri'nin sözlerini konuşuyor: CHP ile ittifakta değiliz

"İTTİFAKLAR SEÇİMDE BELLİ OLUR"

İYİ Parti Genel Sekreteri, sözlerini şöyle sürdürdü: "Defalarca ifade ettiğimiz çok net bir şey var. Şu anda 6'lı masa görüşmelerini sürdürüyor. Seçim geldiğinde bu 6 parti ittifak da yapabilir, içlerinden bazıları ayrı ittifak da oluşturabilir. Fakat ortak hedef, Parlamenter Sistem'e geçmek."

Kaynak: Haberler.com / Politika

Millet İttifakı Uğur poyraz İYİ Parti Politika Güncel Haberler

Yorumlar (2)

Ütopik Yorumcu:

ya hiç bir işe yaramayan memlekete bu zamana kadar hiç bir faydası olmamış chp ve ip ya bi gidin allah aşkına bu millet sizi iktidara sittinsene getirmez önce bunu bilin

Yanıtla210Yayından Kaldır
Zulkarneyn :

tahta kılıçla savaşın:) gerçi hoş sizin entrikalara inanacak zurna çok

Yanıtla213Yayından Kaldır
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title