Haberler

CHP lideri Özel'den Şevki Yılmaz'a zehir zemberek sözler

Güncelleme:

Parti grubunda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP lideri Özgür Özel, Atatürk hakkındaki skandal sözleri infiale yol açan Şevki Yılmaz için "Bir tane foseptik kamyonu bulacaksınız, onunla layık olduğu yere koyacaksınız" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Sözlerine Erzincan'daki maden faciası ile başlayan Özel,Atatürk hakkındaki skandal sözleri infiale yol açan Şevki Yılmaz'a ağır sözlerle yüklendi.

"ONUNLA NORMAL MÜCADELE EDEMEZSİNİZ"

Şevki Yılmaz'ın seviyesine inmekten utandığını ifade eden Özel, "Onunla normal mücadele edemezsiniz. Bir tane foseptik kamyonu bulacaksınız, onunla layık olduğu yere koyacaksınız" dedi.

"MİLLETİN ÖNÜNDE ONA BİR HATIRLATMA YAPALIM"

Açıklamasının devamında sözlerini daha da sertleştiren Özel, "Bu Şevket Yılmaz sordu diye değil ama milletin önünde bir hatırlatma yapalım. Birileri çok sevdiği bir soydan geliyor olabilir. Biz 'Geldikleri gibi gidecekler' diyenlerin soyundan geliyoruz. Şevki Yılmaz, Yıldız Sarayı'nın arka bahçesinden İngiliz zırhlısıyla kaçanların soyundan geliyor, biz onları denize dökenlerin... Bu ülkede Şevki Yılmazlar bir avuçtur biz bütün Türkiyeyiz" ifadelerine yer verdi.

Özel'in açıklamalarından satırbaşları;

İLİÇ MADEN FACİASI

"İliç meselesi aslında normal şartlarda, herhangi bir demokraside turnusol kağıdı gibidir. Ve bu yaşandığında iktidarın öyle özeleştiri yapması, yapmıyorlar ama, özeleştiri yapması da onları kurtaramaz. Dilemiyorlar ama özür de onları kurtaramaz. Değil bir bakan, başka bir ülkede olsa başbakan, cumhurbaşkanı istifa etse ancak yeridir. Yıllarca hain dedikleri o çevre mühendisleri odaları, çevreciler, CHP'liler hep tehlikeye dikkat çekti. Siyanür sızıntısı oldu, madeni göstermelik durdurdular. 16 milyon 440 bin TL ceza kestiler. Bu ceza kesildi, aylar sonra Meclis'te vergi affı getirdiler bu şirket de yararlandı. Affedilen vergi 222 milyon lira. Erdoğan, onun haberi olmadan 2 milyon lira Türkiye'de el değiştiremez. Küçük bir izni sonra büyütüyorlar, 4-5 kat. Raporun altında bir imza var: Bakan Murat Kurum. Sorumluluğu hiç üstüne almıyor.

MHP LİDERİ BAHÇELİ'YE YANIT

Bahçeli diyor ki 'Kurum görevini yapmıştır, sorumluluk imza atanlardadır.' Bakın ne diyor. 'Bakan adına...' İmzayı bakan adına genel müdür atıyor. Bahçeli, Kurum'un sorumlu olmadığını söylüyor. Oysa, belge tek sorumlunun Kurum olduğunu söylüyor. Ben bunu sizin vicdanınıza havale ediyorum. Madende devletin hakkı yüzde ikiye düştü. Altın fiyatı düşerse devletin payı da düşüyor.

AKŞENER'E İKİ KELİMELİK YANIT

Açıklamalarını dikkatle takip ettim. Ona karşı vereceğim cevap çok sert ve iki kelime. Canı sağ olsun.

ERDOĞAN'IN MUHALİF SEÇMENE ÇAĞRISI

Erdoğan, muhalefete ayna tutuyor, CHP seçmenine sesleniyormuş... 'Gelin AKP'de birleşin' diyor. Biz, geçen seneye kadar terörist değil miydik? Hain değil miydik? Erkeklerimiz çürük, kadınlarımız sürtük değil miydi? Bu ne yüzsüzlük be kardeşim. Sen değil miydin 'Bakın Hatay mahzun kalmadı mı?' diyen. Karşında enayi var mı?

HATAY'DAKİ ADAY BELİRLEME SÜRECİ

-(Protestolar) Biz oradaki mesajı aldık. Sayın Savaş dedi ki 'Ben reklam filiminde oynamayayım.' Anlayışla karşıladık. Lansman toplantısında da olmadı. Ertesi gün genel merkezde toplandık. Önümüze bütük anketleri, ilçe adayları, ilçe başkanlarımız 40 kişi oturduk. Bütün anketler, ihtimaller değerlendirildi. Örgütümüzün talepleri doğrultusunda dün gece saat 03:00'e gelirken CHP olarak bütün özeleştiriyi yaparak, Hatay'da yola Lütfü Savaş ile yola devam etmeye karar verdik. Hatay AKP'nin eline geçerse ne olacağı belli.

CHP'LİLERE İÇ ÇEKİŞME UYARISI

Bugün seçim takviminde önemli bir gün. Aday listeleri veriliyor. Konuşamayan bir parti var. Korkunun egemen olduğu, bir kelime eleştirinin yapılamadığı bir yeri kimse örnek almasın, kutsamasın. Saat 17.00'ye kadar tartıştık, konuştuk. Hakkı yenmiş olanlar olabilir. Helallik istedik. 17.01'den itibaren tartışmanın değil hep birlikte çalışmanın, Erdoğan'ı yenmenin vaktidir."

Haberler.com / Şaziye Ceyhan - Politika

Şevki Yılmaz Sözler Politika Güncel Haberler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Bakmadan Geçme

Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

500

Yorumlar (10)

mahalle sakini:

Laikler ve teröristler bir kişiye saldırıyorsa bilin ki o kişi doğru yoldadır Erdoğan gibi Şevki Yılmaz gibi Murat Kurum gibi bu durum hiç değişmez.

59
82
yanıtYanıtla
Kralçıplak:

Çok yerinde bir tespit

yanıt14
yanıt12
VATANDAŞ:

At gözlügü ile bakmamak lazım. Nankör Şevki bir yerlere yaranmak için lolipop yemeye devam etsin. Devran dönür lolipop yerine başka bişey verirler eline.

yanıt6
yanıt5
haksız mıyım:

özgür gibiler beni takdir etse utancım olur

54
42
yanıtYanıtla
Perwer:

CHP tarihinin en beceriksiz ve zavallı Genel başkanı, sen Şevki Yılmaz’a söz söyleyecek adam bile değilsin.

41
31
yanıtYanıtla
girilmez:

izmirde çoktur

22
23
yanıtYanıtla
Hikmet Cakir:

kimbilir özgür özel de yapay zeka teknigi ile koltuga oturmustur )))))))))

28
15
yanıtYanıtla
Hikmet Cakir:

baskanlarini yapay zeka ile tespit edip secen chp simdi kazandigi yerleri yapay zeka ilemi yönetecek saka gibi

19
15
yanıtYanıtla
Mark Kolçak:

Tüm Türkiyeye başarılar dilerim. Umarım daha çok zincir marketler açılır.. ve böylelik ile benim.. bakabileceğim daha çok çöp kutusu olur.. çikolatalı pudding ve diğer açılmamış ürünleri çöpde bulabilmem için. Allah'ım sen Türkiyeyi KORU. Aminler Diliyorum.

12
21
yanıtYanıtla
emre karakuş:

özgür bu sefer fazla demlenmiş anlaşılan

3
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title