Haberi Paylaş

Anket şirketine talimat verdi! Ali Babacan'dan Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili bomba hamle

Politika Haberleri

İddialara göre DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın talebi üzerine Area Araştırma tarafından 81 ilde "Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyor musunuz?" anketi yapılacak. Anketten çıkan sonuçlar ise DEVA Partisi'ne verilecek. Babacan ve ekibi de çıkan sonuçlara göre 2023 seçimleri için önemli kararlar alacak.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönündeki tartışmalar devam ediyor. Adaylık için başta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere diğer liderler de 6'lı masadan çıkacak sonucu işaret ediyor. Gözlerin çevrildiği 6'lı masada bulunan isimlerden DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan ise dikkat çeken bir hamle geldi.

İddialara göre Ali Babacan, Area Araştırma'ya talimat vererek, bir konuda yoklama istedi. Buna göre Area Araştırma, Ali Babacan'ın talebi üzerine 81 ilde "Kılıçdaroğlu'nun adaylığını destekliyor musunuz?" anketi yapacak.

Bu anketten çıkacak sonuçlar ise DEVA Partisi Genel Merkezi'ne gönderilecek. DEVA Partisi de sonuçlara bakarak 2023 seçimleri için önemli kararlar alacak.

Ali Babacan, daha önce yaptığı açıklamada 6'lı masada uzlaşma olmaması durumunda Cumhurbaşkanlığı'na aday olacağını ifade edip, şunları söylemişti: "Parlamenter sisteme geçildiğinde de her partinin genel başkanı doğal bir başbakan adayıdır. Dolayısıyla bir uzlaşma olmadığı zaman mevcut sistemle seçime giderken DEVA Partisi ortak bir aday konusunda uzlaşmanın içerisinde yer alamazsa o zaman DEVA Partisi'nin genel başkanı doğal olarak DEVA Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı olacaktır."

Kemal Kılıçdaroğlu Ali Babacan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Metin Yalcin:

Dün Metropol araştırma şirketi Deva Partisi adına araştırma yaptı beni de aradılar, sanıyorum bunlar birbirini yokluyor ..))

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title