Haberler

AK Partili Güler: Kuduz tehlikesi olan hayvanlar uyutulacak

Güncelleme:

Kamuoyunda tartışma konusu olan başıboş köpeklerle ilgili düzenleme hakkında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, saldırganlığı devam eden ve kuduz riski olan hayvanların uyutulacağını söyledi. Güler ayrıca düzenlemenin henüz tamamlanmadığını belirterek 10-15 gün içinde kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

Sokak hayvanlarıyla ilgili henüz taslak durumunda olan düzenleme kamuoyunda farklı tartışmalara neden olurken Ak Parti'den yeni bir açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Abdullah Güler, saldırgan olan ve kuduz tehlikesi bulunan hayvanların uyutulacağını söyledi.

"KUDUZ TEHLİKESİ OLAN UYUTULACAK"

Kanal 7'deki canlı yayınına konuk olan Güler, sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmanın henüz tamamlanmadığını belirterek özellikle "uyutma" seçeneğiyle ilgili çıkan tartışmalara yanıt verdi.

Düzenlemenin, sokak hayvanlarını sahiplendirmek ve barınaklarda korunmalarını sağlamak olduğunu vurgulayan Güler, "En sonunda saldırgan, kuduz tehlikesi taşıyan hayvanları da uyutmak. Bunların aşama aşama desteklenmesi gerekiyor." dedi.

"BARINAK DIŞINDAKİ HAYVANLARDA CİDDİ KUDUZ TEHLİKESİ VAR"

Mevcut barınakların, orman alanlarında yapıldığını belirten Güler, "Bu barınaklarda kalmayan, orman alanlarda yaşayan hayvanlarda ciddi bir kuduz tehlikesi oluşmuştur. Bu hayvanların yaşam alanlarını tehlikeye sokuyor. Burada hayvan satışının sıkı denetiminin oluşturulması ve önlem alınamayacak hayvanların uyutulması konusunda çalışma yürütülüyor." şeklinde konuştu.

"10-15 GÜN İÇİNDE DÜZENLEMEYİ PAYLAŞACAĞIZ"

Güler, önümüzdeki günlerde muhalefet partilerini ziyaret edeceğini belirterek görüşmelerin sonrasında düzenlemeyle ilgili çalışmalar yapacaklarını belirtti ve "10-15 gün içerisinde düzenlemeyi paylaşacağız." dedi.

Haberler.com / Selahattin Demirel - Politika

Abdullah Güler Abdullah Güler Sokak Köpeği AK Parti AK Parti Hayvan Hakları Hukuk Yaşam Politika Haberler

Saadet ve Gelecek Partileri 'Abdullah Gül' iddiasını yalanladı: Gerçeklik payı yok

Saadet ve Gelecek Partileri "Abdullah Gül" iddiasını yalanladı: Gerçeklik payı yok

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

Mehmet Şimşek mesajı vermişti! Bakanlığa bağlı ekipler denetim için sahillere iniyor

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

İzmir'deki yangında Çiçek Adası'nın tamamı küle döndü

İzmir'deki yangında Çiçek Adası'nın tamamı küle döndü

500

Yorumlar (8)

Yasef Behar:

Sacmalik ya kudustur yada değildir. Şimdık hepsıne rıskli damgası vururlar

13
50
yanıtYanıtla
Güven önemlş:

hepsi hasta diyip kılıf bulma vaziyyeti

yanıt13
yanıt8
Gjerj Kastoroiti:

yapacak bişi yok bu konuda ilk defa hem fikirim sıcak yataklarında yatan onsaatte hayvanseverler sabah 5 ise okula gitmedikleri için reklam pesindeler malesef bu noktaya gelmesi üzücü ama uyutulmali ufak cocuklarimiz oluyor

29
12
yanıtYanıtla
Güven önemlş:

tüm canlıların bebe ve çocukları var

yanıt10
yanıt9
Cenk Tanova:

Yaklaşık 20 yıldır ülkede kuduz vakası bir kez görüldü. O da bir köpekte değil, Suriyeli bir mültecide görüldü ve tedavi edildi. kuduz 1960-70lerdeki gibi riskli değil artık.

11
12
yanıtYanıtla
YILDIRAY YILDIRIM:

sokaklardaki o canavarlar kedileri katlederken alkış tutanlar içlerinde gizli bir canavar ve topluma karşı gizli bir nefret taşıyorlar. özellikle halka karşı olan gizli olan kinlerini böyle dışa vuruyorlar. psikolojide duyguda yön değiştirme denir buna

10
2
yanıtYanıtla
Deniz Tutar:

bu iş avrupada çözüldü, bazı ortadoğu ülkelerinde bile bu sorun ortadan kalktı. belli saatlerde dışarıda olmak çok tehlikeli olabiliyor. işe gitmek, okula gitmek zorunda olanlar var. öğlenleyin kalkıp, klavye başında hayvanseverlik yapmak kolay. başıboş köpeklerin parçaladığı insanlar var bu ülkede ve bunlar birilerinin yakını sevdiği... artık bu iş çözülmeli... birgün bu hayvanseverlerin çoluğu çocuğuda köpekler tarafından parçalanabilir...

3
0
yanıtYanıtla
Dilek Usta:

Evet Kurunun yanında yaş da yanar

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title