Pentium Haberleri

Pentium haber, Pentium son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pentium - 30.6.2018
Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2018/26
15: 23 – Windows 7 çalıştıran Pentium III bilgisayarlar, yeni Windows 7 güncellemelerini alamayacak.
Pentium - 26.3.2015
Dünden Bugüne Bilgisayarlar!
1993 - P5 Pentium: Intel, P5 tabanlı Pentium sürücüsünü 60 ve 66MHzlik sürümler olarak piyasaya sürdü.
Pentium - 17.3.2015
Işık: İstihdam Ar-Ge Merkezlerinde 21 Bini Geçti
Işık, Intel Galileo-İcat Kiti Programı’nın tanıtım toplantısında ayrıca bütçeden Ar-Ge’ye ayrılan payın yüzde 0,95 olduğunu; 2023’te yüzde 3’ü bulacağını açıkladı. Bu anlamda gereken yardımı yapacaklarını, teşvikleri vereceklerini taahhüt etti. Işık, Ar-Ge, Ür-Ge faaliyetlerine bağlı olarak patent ve marka başvurularının da arttığına işaret etti. Tasarım ofislerine önem verdiklerini anlatan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, bu çerçevede yeni bir adım attıklarını dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı: "Maliye Bakanlığı ile mutabakata vardık ve tasarım ofislerini de Ar-Ge merkezleri gibi teşvik edeceğiz. Tasarım ofislerinden teşvik alanlar da hatta Ar-Ge merkezlerinden teşvik alanlar da kimi vergi muafiyetlerinden yararlanacak. Bu önemli. Bir adım daha atıyoruz. Akademik birimlerimizin ticarileşen buluşlara katkısı dilenen seviyede değil. Bunun nedenlerinden biri öğretim üyelerinin projelerinde hak ettikleri payı alamamaları. Yani bir öğretim üyesinin ürettiği değerin orası veya burası kesiliyor, yüzde 50’nin altında kısmı kendine kalıyor. Bu defa da proje maliyetleri artıyor, endüstrinin yükü artıyor. Yeni karar aldık parlamentoya gönderdik, buna göre öğretim üyesi Ar-Ge yapacaksa bundan gelir vergisi almayacağız. Yine döner sermaye kesinti oranın yüzde 5, Ar-Ge fonunu yüzde 10 döner sermaye olarak yüzde 15’te sabitliyoruz. Yani yüzde85 ürettiği değeri öğretim üyesinde cebinde kalıyor." Türkiye’de girişimcilik ruhu ve eğiliminin güçlü olduğunu belirten Fikri Işık, şöyle devam etti: "Girişimcilik eğilimi araştırmalarında dünyada en iyilerdeniz. Yüzde 80’e yakın girişimcilik eğilim var. Ama bizim gerek duyduğumuz girişimcilik ruhunun yanında birlikte iş yapma kültürü. Şu an en çok ihtiyaç duyduğumuz alan birlikte iş yapma kültürü. Eğer birlikte iş yapma kültürünü elde edersek bir değil, onlarca milyar dolarlık şirket kurulur. Bireysel yetenekte iyiyiz ama takım oyununda sorunlarımız var. Bireysel yetenekte dünya ile yarışan futbolcumuz var. Ama milli takımımız başarılı değil. 2002’de dünya 3.’sü olan takım var ondan sonra Avrupa kupalarına gidemeyen takım var. Bu siyasette de akademik camiada da sanatta da karşımıza çıkıyor. En temel problem birlikte iş yapma kültürü." Öte yandan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Intel tarafından hayata geçirilen Intel Galileo - İcat Kiti Programı kapsamında toplam 37 akademik kurumdan 60 öğretim üyesine, bin 50 adet Galileo Geliştirme Platformu gönderimi tamamlandı. Proje, akademik kurumların şirketler ile diyalogunun Galileo sayesinde artırılmasını ve Türkiye’den milyar dolarlık şirket çıkmasına katkı sunmayı hedefliyor. ‘Kendin yap’ tasarımcılar, mühendisler, sanatçılar ve maker toplulukları için tasarlanan Intel Galileo, 32-bit Intel Pentium sınıfı SoC tabanlı, Arduino uyumlu bir kart.
Pentium - 20.2.2015
İ3, İ5, İ7: Peki Ama Hangisi?
Pentium işlemciler bir neslin çocukluğuna damga vurmuş olsalar da Intel'in muhtemelen gelmiş geçmiş en popüler işlemcileri şu an Broadwell mimarisi ile beşinci nesile ulaşan "i" serisi.
Pentium - 17.12.2014
Asus'tan Yeni All-in-One Pc
Teknik özellikler İşlemci: Intel® Pentium® J2900 / Celeron® Processor J1800 İşletim Sistemi: Windows 8.
Pentium - 26.11.2014
4 Çekirdek Yoksa, Oyun da Yok
Bu sorun, bütçe sıkıntısı yaşayan pek çok oyuncu için oldukça karanlık bir dönemin başlangıcını işaret edebilir. Sorun ile karşılaştığını söyleyen pek çok oyuncu çift çekirdekli Intel Pentium G3256 kullanmakta.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pentium Haberleri | Pentium Haber - Haberler - Pentium haberleri, son dakika pentium haber ve gelişmeleri burada. Intel, 9. Nesil Core-İ Masaüstü ve Mobil İşlemcilerini Tanıttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 23:01:06. #1.15#
title