Minik Yusuf'un dramı: Sürekli ısırdığı ellerini plastik şişeye bağlıyorlar
Haberler » Yaşam » Minik Yusuf'un dramı: Sürekli ısırdığı ellerini plastik şişeye bağlıyorlar - Haber

Minik Yusuf'un dramı: Sürekli ısırdığı ellerini plastik şişeye bağlıyorlar

Manisa'da, bipolar mizaç bozukluğu ile obsesif kompulsif bozukluk hastalıkları nedeniyle kendisine zarar veren 7 yaşındaki çocuğun ailesi, çareyi evlatlarının elini pet şişeyle bağlamakta buldu. Küçük çocuğun babası, "Lütfen oğlumu kurtarın" diyerek yardım çığlığı attı.

Minik Yusuf'un dramı: Sürekli ısırdığı ellerini plastik şişeye bağlıyorlar

7 yaşındaki Yusuf , yaşadığı hastalık sebebiyle sürekli ellerini ısırıyor. Vücudunda yaralar oluşan çocuklarını tedavi amacıyla 'dan 'e getiren aile, kendisine zarar vermemesi için Yusuf'un ellerini plastik şişede muhafaza ediyor. Bu sebeple ellerini kullanamayan Yusuf, babasının elinden yemek yiyor.

Manisa'da yaşayan Serdal Maden (43) ve Asiye Maden'in (27) 7 yaşındaki çocukları Yusuf Maden, 1,5 yaşındayken vücudunda morluklar oluşana kadar kendini tokatlıyordu. Yusuf bir süre sonra da ellerini ve kollarını sürekli ısırmaya başladı. Maden ailesi bunun üzerine çocuklarını Manisa'da hastaneye götürdü ve orada bipolar mizaç bozukluğu ile obsesif kompulsif bozukluk teşhisi konuldu. Verilen ilaçların işe yaramadığını belirten aile, çareyi 3 ay önce İzmir'e gelmekte buldu.

PET ŞİŞEYLE ELLERİNİ BAĞLIYORLAR

Aile, Yusuf'un sürekli olarak ellerini ısırması nedeniyle çareyi ellerine plastik şişe bağlamakta buldu. Yemek yiyemeyen, sürekli olarak kendine zarar veren 7 yaşındaki Yusuf Maden'in hu hali ise gören herkesin yüreklerini sızlattı.

Çocuğunun ellerini sürekli ısırdığını, kendilerine ise bir zarar vermediğini söyleyen baba Serdal Maden, "Sürekli ellerini, kollarını ısırıyor. Kendine zarar vermesin diye ellerini plastik şişeye sokup bağlıyoruz. Oğlumun hastalığı ne, tedavisi ne tam olarak bilmiyoruz. Yardım bekliyoruz" diye konuştu.

"LÜTFEN OĞLUMU KURTARIN"

3 yaşındaki Umut ve görme engelli 6 aylık Miran adlarında iki çocuğu daha bulunan Serdal Maden, "Bizim maddi durumumuz yok. İzmir'de elektrik ve su olmayan yere taşındık. Manisa'dan İzmir'e sık sık gelemezdik; çünkü Yusuf otobüste duramıyor. Bu yüzden İzmir'e taşındık. Ben çocuğumun hastalığının ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Verilen ilaç çare olmadı. Lütfen oğlumu kurtarın. Yusuf ellerini sürekli ısırıyor. Ellerini yaralıyor. Önce bezle bağladım ama olmadı. Sonra plastik şişenin içine sokup bağlamaya başladım" ifadelerini kullandı.

Maden, çocuğun yürümekte de zorlandığını söyledi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: Sürekli ellerini ısırıyordu! Devlet yardım eli uzattı
HABER YORUMLARI (20)

 • İSMAİL TEKİN:
  Mesele çok basit, en yakın üniversite hastanesine ulaşmalı, en az doçent seviyesinde bir psikiyatriste gitmeli, 20 gün yatış yapmalı depakin ve lituril dozajı ayarlanmalı en az 5 yıl kullanmalı, D3 ve B12 vitaminine baktirmali, bu tarz çocuklar haddinden fazla zeki ve üstünde durulması gereken çocuklar, çok duygusaldirlar, kendinden başka kimseye zarar vermez, tedavisi var, bu mevsim atağa geçme mevsimi
 • ZARGANA...ŞARKI SÖZÜ YAZARI:
  Olmuyoooor, olmuyoooor, yardımcı olmuyoooor, kim ne desiiiin zaman doluyoooor, kahrımın acısı sizleri niye geriyoooor; vermiyooooor vermiiiyor, şifasını vermiyooooor; insan eli değmeyince hepsi boş geliyooooorrrr; sonunda amin olan cümleler işe yaramıyoooorrrr. . .
 • ORANDİKEN:
  ORHAN''cıııım, biz ad yazmasını da al yazmasını da dalmasını da senin gibi ''kazma''sını da biliriz. Zargana''dan bol selam. . .
 • ADINI YAZ:
  Allah sifa versın rabbım yar yardımcısı olsun hem aileye zor hemde cocuga dualarımz sızınle
 • KILLI SULO:
  UC COCUK ASASI KURTARMAZ. DEVLET BABA NEREDESIN BU ADAM YAPMIS UCINSANLAR CQHIL SADECE GURESMEYI BILIYOR
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.