OYA ERSOY HABERLERİ

Oya Ersoy haber, Oya Ersoy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oya Ersoy

Oya Ersoy

Doğum Tarihi ... - ...

Oya Ersoy Kimdir ?

Oya Ersoy,Halkevleri’nin önceki dönem Genel Başkanıdır. 2018 Genel Seçimleri, HDP (Halkların Demokratik Partisi) İstanbul 2.Bölge Milletvekili Adayı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Oya Ersoy - 25.02.2021
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Buldan, Beştaş ve Oluç'un yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyona sevk edilen HDP milletvekilleri şöyle: "HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Siirt Milletvekili Sıdık Taş, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli.
Oya Ersoy - 16.02.2021
TBMM Genel Kurulu
Öte yandan, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy'un "3065 Sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi"nin Genel Kurulda öncelikli olarak görüşülmesine ilişkin önergesi kabul edilmedi.
Oya Ersoy - 27.01.2021
HDP'li Ersoy: "Türkiye'de uzaktan eğitim alan her 100 çocuktan 30'unun bilgisayarı yok"
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, Türkiye'de uzaktan eğitim alan her 100 çocuktan 30'unun bilgisayarı bulunmadığını savundu.
Oya Ersoy - 18.12.2020
TBMM Genel Kurulu'nda 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin görüşmeleri tamamlandı
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, öngörülen bütçe açığının 245 milyar lira olduğunu ve bunu karşılamak için borç alınacağını ileri sürerek, "Halkın, yaşadıklarını bir kenara bırakıp sizin anlattığınız masallara inanacağını mı düşünüyorsunuz?" dedi.
Oya Ersoy - 17.12.2020
HDP'li Ersoy, İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanmasını istedi
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, İstanbul Sözleşmesi'nin kağıt üzerinde kalmaması,gerektiğini belirterek sözleşmenin uygulanmasını talep etti.
Oya Ersoy - 12.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Sağlık, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, "18 yılın sonunda, dünyada barışın sağlanması için uğraşan bir ülke yerine, dünyanın neresinde bir kargaşa varsa savaş baltasıyla koşan bir devlet yarattınız.
Oya Ersoy - 20.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri devam eden enerji alanında düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ndeki bazı maddelerin, çevre için sakıncalı olduğunu söyledi.
Oya Ersoy - 17.11.2020
HDP'li Ersoy: "Enerji alanındaki teklif, doğa ve yaşam alanlarımızı yok edecek"
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifinin, doğa ve yaşam alanlarını yok edeceğini iddia etti.
Oya Ersoy - 13.11.2020
HDP'li Ersoy: "Depreme dayanıklı yapılar inşa edilebilir"
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, "Teknik gereklilikler yerine getirilerek depreme dayanıklı yapılar inşa edilebilir.
Oya Ersoy - 24.06.2020
MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasının ilk duruşması başladı
Açıklamaya, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ve Muharrem Erkek, CHP'li milletvekilleri Mahmut Tanal, Gamze Akkuş İlgezdi, Sera Kadıgil, Ali Şeker, Utku Çakırözer ve Sezgin Tanrıkulu, HDP'li milletvekili Hüda Kaya ve Oya Ersoy, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, TİP Genel başkanı Erkan Baş, bağımsız milletvekili Ahmet Şık ve sanatçı Bedri Baykam da katılırken, bazılarının maskelerine siyah bantla çarpı işareti yapıştırdıkları görüldü.
Oya Ersoy - 18.06.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, Stanford Üniversitesi İnternet Gözlemevi'nin raporuna göre, Twitter'ın kapattığı bu hesaplardan 37 milyon paylaşım yapıldığını savunarak, "Stanford araştırmacıları, 'Ak Troller' adlı bu grubun, sıklıkla gazetecileri, politikacıları ve muhalifleri hedef aldığını, bazılarının hesaplarını çaldığını, bu troll ağının aynı zamanda kripto para birimiyle ilişkili ticari etkinlikler için de kullanıldığını açıkladı.
Oya Ersoy - 01.05.2020
DİSK ÇELENGİNİN TAKSİM'E GÖTÜRÜLMESİ SIRASINDA ARBEDE
Beşiktaş'tan Taksim'e yürümek isteyen DİSK üyelerine polis ekipleri 'izinsiz' olduğu gerekçesiyle müdahale etmiş, bazı sendika üyeleri gözaltına alınmıştı. DİSK tarafından Taksim Cumhuriyet Anıtı'na bırakılmak istenen çelenk milletvekilleri alındı. CHP'li milletvekilleri Turan Aydoğan, Ali Şeker, Sera Kadıgil, HDP'li Milletvekilleri Musa Piroğlu, Oya Ersoy, Ahmet Şık, Serpil Kemalbay, Züleyha Gülüm ve Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Erkan Baş, çelengi Taksim'e getirdi.
Oya Ersoy - 14.04.2020
HDP'li Oya Ersoy: "Çayın taban fiyatı belirlenmedi"
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, "Hasada çok az bir zaman kalmasına rağmen hala çayın taban fiyatı belirlenmedi.
Oya Ersoy - 05.03.2020
Ürün güvenliği düzenlemesi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (3)
"Hep yoksullar ölüyor" HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, konuşması sırasında İdlib'de şehit olan Mehmetçiklerin ailelerinin evlerinin fotoğrafı ile plazaların fotoğraflarını göstererek, "Savaşta Türk, Kürt, Arap, Farslı, hangi halktan olursa olsun hep yoksullar ölüyor.
Oya Ersoy - 14.02.2020
DİSK 16. Olağan Genel Kurulu
DİSK Genel Sekreteri Cafer Konca'nın da selamlama konuşması yaptığı genel kurula, CHP genel başkan yardımcıları Muharrem Erkek, Veli Ağbaba ve Onursal Adıgüzel, CHP İstanbul milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Yüksel Mansur Kılınç ve HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy da katıldı.
Oya Ersoy - 30.01.2020
HDP'li Oya Ersoy: "Zamlar halkın hayatını artık çekilmez kılıyor"
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, "Temel gıda maddelerindeki zamlar yetmiyormuş gibi ulaşımdan elektriğe, doğal gazdan suya temel hizmetlerde yapılan zamlar halkın hayatını artık bu ülkede çekilmez kılıyor.
Oya Ersoy - 16.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, "Melen Barajı hala ortada yok. Ortada olmayan sadece Melen Barajı değil, yaklaşık 1,5 milyar lira da ortada yok. Sorumlular da ortada yok." dedi.
Oya Ersoy - 12.11.2019
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy da nafaka hakkına ilişkin gündem dışı konuşmasında, birtakım çevrelerin, nafaka karşıtı kampanya yürüttüğünü söyledi.
Oya Ersoy - 09.10.2019
"Sonunda kazanan ABD ve İsrail olacak"
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekatı sonrasında kazananın ABD ve İsrail olacağını öne sürerek, "ABD emperyalizmi ne Kürtlerin ne Türklerin ne Arapların çıkarlarını korumakta.
Oya Ersoy - 25.09.2019
Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin dava
İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesindeki 14. duruşmaya, tutuksuz sanık polis memuru F.D. Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla görev yaptığı Van'dan katıldı. Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm ve babası Sami Elvan ile kardeşlerinin müdahil olarak hazır bulunduğu duruşmada, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy'un da aralarında olduğu çok sayıda kişi izleyici olarak yer aldı.
Oya Ersoy - 26.06.2019
İlkokula başlama yaşı 69 aya çıkarılıyor
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçiminin sonuçlarına değinerek, "İstanbul seçimi partiler arası bir seçim değildi, sadece 2 adayın yarıştığı bir seçim de değildi; çok net, İstanbul seçimi 'kaybettiğim seçimi de hukuku da tanımam' diyenlerle bu ülkede adalet isteyenler arasında bir seçimdi ve adalet isteyenler kazandı.
Oya Ersoy - 01.06.2019
Gezi olaylarının 6'ncı yıldönümünde basın açıklaması
GEZİ Parkı olaylarının 6'ncı yıldönümünde, Taksim'de toplananbir grup yürüyüş düzenledi.  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)'nin, Beyoğlu'ndaki binası önünde saat 19.00'da bir araya gelen bir grup, Gezi Parkı'na doğru yürüyüşe geçti. Aralarında Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan, Ethem Sarısülük'ün annesi Sayfi Sarısülük, Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan ile babası Sami Elvan, Hasan Ferit Gedik'in annesi Nuray Meray, CHP milletvekilleri Ali Şeker, Ali Haydar Hakverdi, Sera Kadıgil, HDP milletvekilleri Ahmet Şık, Oya Ersoy, Gülistan Kılıç Koçyiğit, TİP milletvekilleri Barış Atay ve Erkan Baş'ın da aralarında bulunduğu grup yürüyüş boyunca sık sık slogan attı.
Oya Ersoy - 31.05.2019
GEZİ OLAYLARININ 6'NCI YILDÖNÜMÜNDE BASIN AÇIKLAMASI
Gezi Parkı olaylarının 6'ncı yıldönümünde, Taksim'de toplananbir grup yürüyüş düzenledi.  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)'nin, Beyoğlu'ndaki binası önünde saat 19.00'da bir araya gelen bir grup, Gezi Parkı'na doğru yürüyüşe geçti. Aralarında Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan, Ethem Sarısülük'ün annesi Sayfi Sarısülük, Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan ile babası Sami Elvan, Hasan Ferit Gedik'in annesi Nuray Meray, CHP milletvekilleri Ali Şeker, Ali Haydar Hakverdi, Sera Kadıgil, HDP milletvekilleri Ahmet Şık, Oya Ersoy, Gülistan Kılıç Koçyiğit, TİP milletvekilleri Barış Atay ve Erkan Baş'ın da aralarında bulunduğu grup yürüyüş boyunca sık sık slogan attı.
Oya Ersoy - 14.05.2019
TBMM Araştırma Komisyonlarına İlişkin Kararlar Resmi Gazete'de
Komisyonun diğer üyeleri de, CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz oldu.
Oya Ersoy - 14.05.2019
TBMM Araştırma Komisyonu Kurulmasına İlişkin Kararlar Resmi Gazete'de
CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, CHP İstanbul Milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, İYİ Parti Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı ve CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz komisyona üye olarak seçildi.
Oya Ersoy - 09.05.2019
Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu'ndan İlk Toplantı
TBMM Genel Kurulu'nda kurulan 5 ayrı araştırma komisyonu üyeleri belli oldu. 5 siyasi partinin belirlediği üyelerin Genel Kurul'da okunmasının ardından ilk toplantıyı Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu yaptı. Hayvanların haklarının korunması ile hayvanlara eziyet ve kötü muamelelerin önlenmesine yönelik kurulan komisyonun başkanlığını AK Parti'li Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel yürütecek. AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan başkan vekili, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu sözcü, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız katip üye oldu. Komisyonda ayrıca AK Parti'li milletvekilleri Serap Yaşar, Yunus Kılıç; CHP'den Gülizar Biçer Karaca, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Deniz Yavuzyılmaz, HDP'den Oya Ersoy, MHP'den Hasan Kalyoncu, İYİ Parti'den Zeki Hakan Sıdalı yer aldı.
Oya Ersoy - 08.05.2019
TBMM Araştırma Komisyonu Üyeleri Belli Oldu
TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Araştırma üyeleri için oylama yapıldı. Oylama sonuçlarına göre, Meclis Araştırma Komisyonları üyeleri şöyle oluştu: "Hayvan Haklarının Korunması: AK Parti: Ankara milletvekili Zeynep Yıldız, Çanakkale milletvekili Julide İskenderoğlu, Ankara milletvekili Nevzat Ceylan, İstanbul milletvekili Serap Yaşar, Kars milletvekili Yunus Kılıç, Tekirdağ milletvekili Mustafa Yel, CHP; Denizli milletvekili Gülizar Biçer karaca, İstanbul milletvekili Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Zonguldak milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, HDP; İstanbul milletvekili Oya Ersoy, MHP; İzmir milletvekili Hasan Kalyoncu, İYİ parti mersin milletvekili Zeki Hakan Sıdalı.
Oya Ersoy - 14.12.2018
2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
"Yalana alışmışlar" HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, Türk Dil Kurumunun sözlüklerinin eril dilden arındırılması gerektiğini söyledi.
Oya Ersoy - 12.12.2018
Selahattin Demirtaş, Reddi Hakim Talebinde Bulundu
Ankara 19'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan Cezaevi yerleşkesindeki salonda görülen duruşmayı, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan, Sezai Temelli, Parti Sözcüsü Saruhan Oluç, Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Grup Başkanveki Fatma Kurtulan ile milletvekilleri Ahmet Şık, Erkan Baş, Filiz Kerestecioğlu, Hüseyin Kaçmaz, Meral Danış Beştaş, Oya Ersoy, Tuna Çelik ve Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş takip etti.
Oya Ersoy - 17.10.2018
Nükleer Santraller Konusunda Komisyona Rapor Sunulacak"
HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, Türkiye'de tarım arazileri ve ormanların çok ciddi oranda azaldığını, "şu anda İstanbul'da sadece mezarlık alanlarının yeşil olduğunu" savundu.
Oya Ersoy - 09.07.2018
Soma'daki Maden Faciası Davası
Duruşmaya CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP milletvekilleri Erkan Aydın, Bekir Başevirgen, Kani Beko ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile HDP milletvekilleri Ahmet Şık, Rıdvan Turan, Oya Ersoy ve Serpil Kemalbay da katıldı.
Oya Ersoy - 25.06.2018
Meclis'te Yeni Dönemde Kadın Milletvekilleri Sayısı Artacak
HDP: (23 kadın milletvekili)Tülay Hatımoğulları Oruç, Dirayet Dilan Taşdemir, Filiz Kerestecioğlu Demir, Salihe Aydeniz, Semra Güzel,Leyla Güven, Fatma Kurtulan, Pervin Buldan, Oya Ersoy, Hüda Kaya, Dilşat Canbaz Kaya, Züleyha Gülüm, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Pero Dundar, Ebrü Günay,Gülistan Kılıç Koçyiğit, Meral Danış Beştaş, Ayşe Sürücü, Bedia Özgökçe Ertan, Muazzez Orhan, Feleknas Uca, Ayşe Acar Başaran, Nuran İmir.
Oya Ersoy - 06.06.2018
Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerinin Davası Başladı
Haber-Kamera: Hakan KAYA- Hasan YILDIRIM - İSTANBUL DHA 14'ü tutuklu 22 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin ilk duruşması Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Tutuklu öğrencilerin aileleri ve katılımcılar duruşma öncesi adliye önünde basın açıklaması yaptı. Boğaziçi Üniversitesi'nde Afrin'de şehit düşen askerleri anmak için stant açarak lokum dağıtan öğrencilere saldırdıkları iddiasıyla 14'ü tutuklu 22 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin ilk duruşması bugün Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi 32. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Duruşma öncesi İstanbul Adalet Sarayı'nda önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Ali Şeker, Sezgin Tanrıkulu, Zeynep Altıok Akatlı, Selina Doğan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili adayları Ahmet Şık, Erkan Baş, Oya Ersoy ve Sema Uçar'ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Oya Ersoy Haberleri | Oya Ersoy Kimdir - Haberler - Oya Ersoy haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Oya Ersoy kimdir, hayatı ve biyografisi. TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:17:34. #1.14#
title