Bir otomobilin kapılarına gizlenmiş 5 bin 450 adet su kaplumbağası yakalandı
Haberler » 3. Sayfa » Bir otomobilin kapılarına gizlenmiş 5 bin 450 adet su kaplumbağası yakalandı - Haberler

Bir otomobilin kapılarına gizlenmiş 5 bin 450 adet su kaplumbağası yakalandı

Gürcistan'dan Türkiye'ye bir otomobilin kapılarına gizlenerek kaçak yollarla sokulmaya çalışılan 5 bin 450 adet su kaplumbağasına Sarp Sınır Kapısı'nda en konuldu.

Bir otomobilin kapılarına gizlenmiş 5 bin 450 adet su kaplumbağası yakalandı

'dan 'ye bir otomobilin kapılarına gizlenerek kaçak yollarla sokulmaya çalışılan 5 bin 450 adet su kaplumbağasına 'nda en konuldu.

5 BİN 450 TANE SU KAPLUMBAĞASI YAKALANDI

Alınan bilgiye göre, Gürcistan'dan Türkiye'ye Sarp Sınır Kapısı'ndan giriş yapmak üzere olan Azerbaycan vatandaşı Ruslan Gurbanov idaresindeki 99US893 plakalı otomobil şoförün şüpheli hareketleri üzerine X-Ray tarama cihazına sevk edildi. Araçta belirlenen yerlerde Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve Istihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan detaylı kontrol sonrası aracın kapı içlerinde gizlenmiş vaziyette toplam 5 bin 450 adet su kaplumbağası yakalandı.

ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

Konuyla ilgili olarak Hopa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 5607 sayılı kanuna muhalefetten adli işlem başlatıldı. Öte yandan geçtiğimiz yıl yine Sarp Sınır Kapısı'nda 5 bin adetin üzerinde su kaplumbağası ele geçirilmişti.

Kaynak: İHA


Haber Videosu

: Bir otomobilin kapılarına gizlenmiş 5 bin 450 adet su kaplumbağası yakalandı
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler