Ordu'da Yaşanan Heyelanda 3 Ev Yerle Bir Oldu

Ordu'da Yaşanan Heyelanda 3 Ev Yerle Bir Oldu

Ordu'nun Aybastı ilçesinde akşam saatlerinde yaşanan heyelanda, riskli olduğu gerekçesiyle daha önce boşaltılan iki katlı üç ev yıkıldı. Sağlam evlerde kalan mahalle sakinleri ise yaşadıkları korku ve panikle evlerini boşaltmaya başladı.

Ordu'nun Aybastı ilçesinde 3 ay önce yaşanan heyelandan dolayı 17 binanın boşaltıldığı Sağlık Mahallesi'nde, bu akşam saatlerinde yeni bir heyelan yaşandı. Yaşanan yeni heyelan sonucu, 3 ev yerle bir oldu. Mahallede sağlam evlerde kalanlar, meydana gelen yeni heyelanla birlikte korku ve panik yaşayarak evlerini boşaltmaya başladı.

ARAZİLERDE YARIKLAR OLUŞTU

Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı Sağlık Mahallesi'nde 3 ay önce heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle binaların duvarlarında çatlaklar, tarım arazilerinde de yarıklar oluştu. İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri mahallede teknik ekip inceleme yaptı.

MAHALLE SAKİNLERİ EVLERİNİ TERK ETTİ

AFAD ekiplerinin incelemesinde mahalle zemininde kayma tespit edildi. Bunun üzerine 26 evin bulunduğu mahallede 17 bina tahliye edildi. Yakınlarının yanına yerleşen mahalle sakinlerine ise kira yardımı yapıldı.

YENİ HEYELANDA BOŞALTILAN ÜÇ EV YIKILDI

Heyelandan boşaltılan evlerin yıkımı için karar alınırken, bu akşam saatlerinde mahallede yeniden heyelan meydana geldi. Heyelanda daha önce boşaltılan evlerdeki çatlaklar artarken, boşaltılan üç ev kendiliğinden yıkıldı. Mahallede sağlam evlerde kalanlar ise yaşadıkları korku ve panik nedeniyle evlerini boşaltmaya başladı. Eşyalarını tahliye eden vatandaşlar mahalleden ayrılıyor.

İşte, olay yerinden görüntüler:

Kaynak: DHA
YORUMLAR (10)

  • MEYVEEEE:
    Arkadaşlar yeni operasyon Meyvedir;Pazarda muz 12Çilek 10Erik 10Kayısı 12Muşmula 8Kiraz 10Karpuz kilosu 5 tlNe oluyor anlayan var mı???
  • AKIN.:
    Oraya ev yaparken aklınız nerdeydi?Size o ev için ruhsat veren yetkililer nerde?Tabi yıllarca ev almak için çırpınan insanlar aptallar değilmi?Milletin akıllısı kendini uyanık sanan sizin gibi art niyetli menfaatine düşkün geri zekalıllar öyle değilmi?Beter olun, bu memlekete sahtekarlara parayı katıran yani on lira verip elli lira peşinde koşan o evlatları ve bu tipler herşey yolundagidince iyi gitmeyince devlet bizi kurtarsın yine diyorum beter olun ben yıllarca bankalara borç ödedim salakmıyım
Tüm 10 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.