Ömer Kavili Haberleri

Ömer Kavili haber, Ömer Kavili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ömer Kavili - 08.10.2021
15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin 52 sanıklı davada dosyaların ayrılması talebine ret
Sanıklardan Yusuf Demirci'nin avukatı Ömer Kavili de, yargılamada birden fazla usul hatası yapıldığını ve doğrudan doğruya siyasi müdahale olduğu izlenimi edindiklerini öne sürdü.
Ömer Kavili - 08.10.2021
Birleştirilen Gezi Parkı ve Çarşı davasının ilk duruşması başladı
SANIK AVUKATLARINDAN BİRLEŞTİRMEYE İTİRAZ Mahkeme Başkanı, celse arasında dosyaların birleştirildiğini belirtti. Söz alan sanık avukatları birleştirme kararına karşı itirazlarda bulundu. Sanık avukatlarından Ömer Kavili, "Bu dava yargılama değil, siyasi bir linç davasıdır.
Ömer Kavili - 10.07.2019
'Hayata Dönüş' operasyonu davasının görülmesine devam edildi
"Davanın konusu insanların diri diri yakılması" Sanığın buğu, duman gördüm demesi üzerine müşteki avukatı Ömer Kavili, komutanların görev yerine geçmeden operasyonun başladığını söyledi.
Ömer Kavili - 28.06.2019
Kaftancıoğlu hakim karşısında
Duruşma salonunda bulunan avukat Ömer Kavili, müşteki vekillerine yönelik, "müşteki nerede zarar gördü?" diye soru yöneltti.
Ömer Kavili - 05.02.2019
Zekeriya Öz'ün Kasası Olduğu İddia Edilen Avukatın Fetö Davası
Gelen belgelerin okunmasının ardından söz alan sanık Aktaş'ın avukatlarından Ömer Kavili, tanık H.
Ömer Kavili - 20.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
İstanbul'da avukat Ömer Kavili'nin tutuklanmasıyla ilgili sorulara yanıt veren Gül, Türkiye'de, hukuk devletinde yargının en önemli saç ayaklarından biri avukatların, yargının kurucu unsuru olduğunu vurguladı.
Ömer Kavili - 09.10.2018
Bursa'da Avukatlardan Protesto
BURSA'da avukatlar, avukat Ömer Kavili'nin İstanbul'da mahkeme heyetiyle tartışması ardından 'hakaret' suçundan tutuklanması, İzmit'te de Avukat Hüseyin Fener'in bürosunda bıçaklanarak yaralanmasını protesto etti.
Ömer Kavili - 09.10.2018
Dha Yurt Bülteni-16
Görüntü Dökümü ------------------------------------- Polisin operasyon anı Adreslere girilmesi Arama yapılması Ele geçirilen uyuşturucu ve para Genel ve detay görüntüler (Haber: Mücahit YOLCU- Kamera: GAZİANTEP-DHA) GÖRÜNTÜ BOYUTU: 255 MB ============================================ 4)BURSA'DA AVUKATLARDAN PROTESTO BURSA'da avukatlar, avukat Ömer Kavili'nin İstanbul'da mahkeme heyetiyle tartışması ardından 'hakaret' suçundan tutuklanması, İzmit'te de Avukat Hüseyin Fener'in bürosunda bıçaklanarak yaralanmasını protesto etti.
Ömer Kavili - 06.10.2018
Avukat Ömer Kavili 24 Saat Dolmadan Tahliye Edildi...
Özden ATİK / İstanbul, DHA - SİLİVRİ'de görülen bir davada, mahkeme heyeti ile tartışıp hakaret ettiği suçlamasıyla gözaltına alınarak dün gece tutuklanan avukat Ömer Kavili, bu sabah tahliye edildi.
Ömer Kavili - 06.10.2018
Dha İstanbul - Avukat Ömer Kavili 24 Saat Dolmadan Tahliye Edildi...
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHASilivri'de görülen bir davada, mahkeme heyeti ile tartışıp hakaret ettiği suçlamasıyla gözaltına alınarak dün gece tutuklanan avukat Ömer Kavili, bu sabah tahliye edildi.
Ömer Kavili - 06.10.2018
Avukat Kavili Serbest Bırakıldı
Silivri'de terör örgütü DHKP/C'ye üye oldukları gerekçesiyle 25 sanığın yargılandığı davada sanık avukatlığı yapan ve duruşma salonundaki tartışma nedeniyle gözaltına alınarak, "görevi yaptırmamak için direnme" ve "kamu görevlilerine hakaret" suçundan tutuklanan avukat Ömer Kavili'nin,...
Ömer Kavili - 06.10.2018
Dha İstanbul Bülten - 1
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Silivri'de görülen bir davada, mahkeme heyetine hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan avukat Ömer Kavili tutuklandı.
Ömer Kavili - 05.10.2018
Avukat Ömer Kavili Tutuklandı...
SİLİVRİ'de görülen bir davada, mahkeme heyetine hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan avukat Ömer Kavili tutuklandı.
Ömer Kavili - 05.10.2018
Avukat Ömer Kavili Tutuklandı...
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHASilivri'de görülen bir davada, mahkeme heyetine hakaret ettiği iddiasıyla gözaltına alınan avukat Ömer Kavili tutuklandı.
Ömer Kavili - 05.10.2018
Silivri'de 2 Avukatın Gözaltına Alınması
Silivri'de terör örgütü DHKP/C'ye üye oldukları gerekçesiyle aralarında Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu 25 sanığın yargılandığı davada sanık avukatlığı yapan ve duruşma salonundaki tartışma nedeniyle gözaltına alınan Ömer Kavili tutuklandı, Nadide Özdemir ise yurt dışına çıkış yasağı...
Ömer Kavili - 26.09.2018
Abdullah Cömert'in Ölümüne İlişkin Dava
Mahkeme çıkışında açıklama yapan Cömert ailesinin avukatlarından Ömer Kavili ise yargılamada usul kurallarının çiğnendiğini savundu.
Ömer Kavili - 28.06.2018
Halkbank'a Ceza Tweeti' Davası Başladı
Anadolu 51'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 30 Mayıs tarihinde tutuklanan ve 12 Haziran tarihinde tahliye edilen tutuksuz sanık Kerim Yılmaz katılmadı. Sanık avukatları Ömer Kavili, Uğur Tarhan ve Muharrem Ercan duruşmaya gelirken, müşteki kurum Halk Bankası'nın avukatı Utku Şimşir de salonda hazır bulundu.
Ömer Kavili - 28.06.2018
Halk Bankası'na Para Cezası" İddiasına İlişkin Dava
Sanık Yılmaz'ın avukatlarından Ömer Kavili ise Halk Bankası avukatının katılma talebinin reddine karar verilmesini isteyerek, "Müşteki bankanın avukatı, bankanın hisse senetleriyle ilgili rakamsal düşüşler olduğundan söz etmiş ise de bu konuda banka hisselerinde bu tweet nedeniyle hangi rakamdan hangi rakama düşüş olduğunun hiçbir belgesini sunmamıştır.
Ömer Kavili - 05.04.2018
Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki Darbe Faaliyetlerine İlişkin Dava
15 Temmuz akşamı eşini, bileğindeki bir rahatsızlıktan ötürü Baltalimanı Hastanesi'ne götürdüğünü, sonrasında 22.20'de Anadolu Yakasında bulunan kuzenini ziyaret için taksiyle yola çıktığını öne süren Avcı, şunları kaydetti: "O gece kimse beni aramadı, ben de kimseyi aramadım. Köprüden geçerken askerleri gördüm. Bir gariplik olduğunu hissettim. Ben sosyal bir insanım, her hafta sonunu dolu dolu geçiririm. Böyle bir insana o gece dışarıda ne geziyordun denilebilir mi? Köprüyü geçtikten sonra, darbe girişimini anlamış olsam da yol kapalı olduğundan evime dönemedim. Sabah Üsküdar'dan feribotla evime dönebildim. İdari tahkikat raporunda o gece dışarı çıkmadığımı söylememin nedeni, bir arkadaşım 15 Temmuz'da arkadaşının düğünü için dışarı çıktığını söylese de gözaltına alınmıştı." Avukat Ömer Kavili salondan çıkarıldı Sanığın ifadesini tamamlamasının ardından sanık avukatlarından Ömer Kavili soru sorma talebinde bulundu.
Ömer Kavili - 04.05.2017
12 Eylül Darbesi Davası (2)
Yargılamalara, 12 Eylül'den zarar gören bütün toplum kesimlerinin, CHP'nin, MHP'nin davaya katılmak üzere geldiğini anlatan Ataş, ülkenin darbelerden büyük zarar gördüğünü vurguladı. Ataş, "Bu adalet bombası sizin kucağınızda. Hakim ve savcıların yaşananlara ve vicdanlarına göre karar vermelerini istiyoruz." diye konuştu. Halil Demirel de 12 Eylül döneminde İzmir'de öğretmenlik yaparken, işine son verildiğini bildirerek, zararının karşılanmasını istedi. 68'liler Derneği avukatı İmdat Balkoca ise davadan çıkacak kararın tarihi olacağını ifade ederek, ilk kararda direnilmesini talep etti. Müdahil avukatlarından Arif Ali Cangı, sanıkların ölmesine rağmen mahkemenin 12 Eylül'ü mahkum edebileceğini ifade etti. Darbe gibi en ağır suçu işleyen Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının rütbelerinin geri alınmasının mümkün olduğunu kaydeden Cangı, darbenin insanlığa karşı suç olduğunu ve bu suçlarda zaman aşımının işlemeyeceğini söyledi. Cangı, şöyle devam etti: "Mahkeme, adeta sanıkların ölmesini beklercesine kararı geciktirmiştir. Şimdi verilecek karar önemlidir. Bu davaya başladığımızda salonda hiç yer yoktu, dışarıda insanlar yığın halindeydi. Şu andaki salonun boş hali de yargıya olan güvenin ortadan kalktığını göstermektedir. Bu güvenin yeniden tesisi bizim sorumluluğumuzdur. 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan e-muhtırası, arada pek çok darbe girişimi ve son olarak 15 Temmuz darbe girişimi ile geldiğimiz Türkiye'nin darbeler tarihini bitirmek için, demokratik bir toplumun inşası için çaba harcıyoruz. 12 Eylül suçunun mahkum edilmesini, sanıkların TSK ile ilişkilerinin kesilmesini, rütbelerinin geri alınmasını talep ediyoruz." "Bu dava sadece iki sanık için açılmadı" Müdahil avukatlarından Ömer Kavili de darbecilerden ve işkencecilerden hesap sormayan, darbelerle yüzleşmeyen toplumun acı çekmeye devam edeceğini söyleyerek, "Mahkemenin kararında direnmesini, yargılamaya teknik olarak devam etmesini ve sanıkların maddi menfaatlerinin elden alınmasına ilişkin işlem yapılmasını istiyorum.
Ömer Kavili - 09.12.2016
Mavi Marmara Davası Savcısı " Yargılamanın Yasal Dayanağı Kalmamıştır"
Savcının talebi üzerine şikayetçi avukatları söz alarak delillerin tartışılması gerektiğini ve bu konuda itiraz haklarının olduğunu belirterek talebin reddini istediler. Şikayetçi avukatlarından Ömer Kavili, anlaşmanın orijinal metninin getirildikten sonra tartışma yapılmasını talep etti.
Ömer Kavili - 09.12.2016
Dha İstanbul Bülteni - 5
Savcının talebi üzerine şikayetçi avukatları söz alarak delillerin tartışılması gerektiğini ve bu konuda itiraz haklarının olduğunu belirterek talebin reddini istediler. Şikayetçi avukatlarından Ömer Kavili, anlaşmanın orijinal metninin getirildikten sonra tartışma yapılmasını talep etti.
Ömer Kavili - 09.12.2016
Mavi Marmara Davasında Savcı: Yargılamanın Yasal Dayanağı Kalmamıştır
Savcının talebi üzerine şikayetçi avukatları söz alarak delillerin tartışılması gerektiğini ve bu konuda itiraz haklarının olduğunu belirterek talebin reddini istediler. Şikayetçi avukatlarından Ömer Kavili, anlaşmanın orijinal metninin getirildikten sonra tartışma yapılmasını talep etti.
Ömer Kavili - 28.10.2016
Izmir Çevrecilerden Bergama Davasına 'Fetö Kumpası' Iddiası
Müdafi avukatlarından Ömer Kavili ise maden şirketinin sahibi A.
Ömer Kavili - 28.10.2016
Çevrecilerden Bergama Davasına 'Fetö Kumpası' İddiası
Müdafi avukatlarından Ömer Kavili ise maden şirketinin sahibi A.
Ömer Kavili - 23.10.2016
İstanbul Baro Başkanlığına Durakoğlu Seçildi
Seçimde, 13 bin 19 oy alan Durakoğlu, birinci olurken, Özgürlükçü Çağdaş Avukatların adayı Several Ballıkaya Çelik 3 bin 423 oy ile ikinci, Hukukun Üstünlüğü Platformunun adayı Mehmet Sarı 3 bin 40 oy ile üçüncü, Avukat Hakları Grubu adayı Ömer Kavili 2 bin 740 oy ile dördüncü ve İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubunun adayı Ali Rıza Kaplan bin 699 oy ile beşinci oldu.
Ömer Kavili - 23.10.2016
İstanbul Barosu Yeni Başkanını Seçiyor
Mevcut başkan Ümit Kocasakal'ın aday olmadığı kongrede, Hukukun Üstünlüğü Platformunun adayı Mehmet Sarı, Özgürlükçü Çağdaş Avukatların adayı Several Ballıkaya Çelik, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubunun adayı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubunun adayı Ali Rıza Kaplan ve Avukat Hakları Grubu adayı Ömer Kavili yarışıyor.
Ömer Kavili - 22.10.2016
İstanbul Barosu Yeni Başkanını Seçiyor
Mevcut başkan Ümit Kocasakal'ın aday olmadığı kongrede, Hukukun Üstünlüğü Platformunun adayı Mehmet Sarı, Özgürlükçü Çağdaş Avukatların adayı Several Ballıkaya Çelik, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubunun adayı Mehmet Durakoğlu, İstanbul Milliyetçi Avukatlar Grubunun adayı Ali Rıza Kaplan ve Avukat Hakları Grubu adayı Ömer Kavili başkan olmak için yarışacak.
Ömer Kavili - 23.02.2016
'Tahşiyecilere Kumpas" Davası
Sanık avukatlarından Ömer Kavili, önceki duruşmada yaptıkları reddi hakim talebinin bir üst mahkeme tarafından reddedildiğini ancak bu mahkemeye de itiraz da bulunduklarını belirterek, sonucunun henüz kendilerine gerekçeleriyle tebliğ edilmediğini, bu nedenle iddianamenin okunmasına geçilemeyeceğini öne sürdü.
Ömer Kavili - 17.02.2016
Dilek Doğan'ın Öldürülmesi Davası Gergin Başladı (2)
İstanbul 12.Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya Dilek Doğanın annesi Aysel Doğan, babası Metin Doğan ve ağabeyi Mehmet Doğan ile bazı avukatlar alındı. Ancak bazı avukatlar ve izleyicilerin duruşma salonuna alınmaması üzerine koridorda tartışmalar yaşandı. Gerginlik duruşma salonunda da devam etti. Avukat Ömer Kavili içeri girerek mahkeme başkanına, "Davaya katılmak isteyen meslektaşlarımız polis tarafından tartaklanıyor, içeri alınmıyor, sizin bir talimatiniz mı var?" diye sordu.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ömer Kavili Haberleri | Ömer Kavili Kimdir - Haberler - Ömer Kavili haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ömer Kavili kimdir, hayatı ve biyografisi. 15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olaylarına ilişkin 52 sanıklı davada dosyaların ayr
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 11:54:50. #1.15#

title