Öğretmen Evi Müdürlerinden Viranşehir Öğretmenevine Tam Not
Haberler » Yerel » Öğretmen Evi Müdürlerinden Viranşehir Öğretmenevine Tam Not - Haber

Öğretmen Evi Müdürlerinden Viranşehir Öğretmenevine Tam Not

Şanlıurfa Öğretmen Evi Müdürleri Viranşehir ilçesinde bir araya geldi.

Öğretmen Evi Müdürlerinden Viranşehir Öğretmenevine Tam Not

Öğretmen Evi Müdürleri ilçesinde bir araya geldi.

Viranşehir ilçesi üzerinde bulunan öğretmen evinde gerçekleşen buluşmaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Seval, Yazı işleri , İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Şanlıurfa Öğretmen Evi Müdürü Hüseyin Aslıhan, Hilvan Öğretmen Evi Müdürü Fevzi Koyunoğlu, Ceylanpınar Öğretmen Evi Müdürü Mehmet Yılmaz Turgay, Birecik Öğretmen Evi Müdürü Müdürü Kerim Kaya, Harran Öğretmen Evi Müdürü Tahir Erdoğan, Siverek Öğretmen Evi Müdürü Sülayman Çetinel, Akçakale Öğretmen Evi Müdürü Mahmut Söyler, Suruç Öğretmen Evi Müdürü Ali Zorlu ve Viranşehir Öğretmen Evi Müdürü Sinan Ateş katıldı. Heyeti kapıda karşılayan Ateş, heyete öğretmen evini gezdirdi. Yapılan tadilat çalışmaları hakkında bilgi veren Müdür Sinan Ateş, tadilatın büyük oranda bittiğini belirtti. Ateş, "Fiziksel olarak kötü durumdaki Viranşehir Öğretmen Evine kapsamlı bir tadilat çalışması yaptık. Hem bina içine hem de bina dışına müdahalede bulundu. Çok zor ve yorucu bir sürecin ardından ortaya hem işlevsel hem de estetik olarak güzel bir eser kazanmış olduk. Bundan sonra öğretmenevimiz hem memurlara hem de ilçe halkına hizmet verecek" dedi.

Viranşehir Öğretmen Evini çok beğendiğini belirten Şanlıurfa Öğretmen Evi Müdürü Hüseyin Aslıhan ise "Öğretmen evi müdürleri olarak gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretlerle bilgi alış verişinde bulunuyoruz. Yapmış olduğumuz incelemelerde uygulanmasını istediğimiz fikirleri Öğretmen Evinin Müdürüne iletiyoruz ya da iyi bir uygulamayı kendi öğretmenevimize taşıyoruz. Viranşehir Öğretmen Evi şimdiye kadar ziyaret ettiğimiz öğretmenevlerinin en iyisi. Sinan Bey'e gayretlerinden ötürü teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Öğretmen evinde 'ilk' denebilecek birçok uygulamayı da başlattıklarını anlatan Ateş, "Öğretmen Evi'ne gelen misafirlerimize yöresel damak lezzetlerinin yanı sıra, közde çay ve sıcak kum içinde mırra ikramı yapıyoruz. Ayrıca meyve suyu olarak da tamamıyla doğal ve kendi sıktığımız içecekleri sunuyoruz. Öğretmen evinde ücretsiz olarak sınırsız internet veriyoruz. Bütün odalarda Kuran-ı Kerim ve seccade bulunduruyoruz. İbadetini yapmak isteyen öğretmenlerin ibadetini rahatlıkla yapmasını amaçlıyoruz. Bütün bu hizmetleri Kaymakam Dr Huzeyfe Citer'in destekleri ile yaptık. Kendilerine desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bahçede öğlen yemeği yiyen heyete mırra, közde çay ve meyve suyu ikramda bulunuldu. Yaklaşık 3 saat süren ziyaret ve incelemelerin ardından heyet ilçeden ayrıldı. - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA