Öğrencilerden Ustalara Aşçılık Dersi

Öğrencilerden Ustalara Aşçılık Dersi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Öğrencilerden Ustalara Aşçılık Dersi

Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği bünyesinde Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz'ın destekleri ile Bodrum'da düzenlenen yarışmaya katılan Fethiye Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin öğrencileri yarışmadan madalya ile...

Şef Mavi Fethiye Profesyonel Aşçılar Derneği bünyesinde Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz'ın destekleri ile Bodrum'da düzenlenen yarışmaya katılan Fethiye Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin öğrencileri yarışmadan madalya ile döndü.

Tatlar kategorisinde usta aşçılarla birlikte yarışan ve usta aşçılara adeta aşçılık dersi vererek birincilik kazanan öğrenci aşçılar, yarışmadan döner dönmez kendilerine destek veren Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz'ı ziyaret ederek, mutluluklarını Başkan Yılmaz ile paylaştılar. Beraberinde Şef Mavi Profesyonel Aşçılar Derneği Kurucu Üyesi Nefise Karakaş ile Birlikte Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz'ı ziyaret eden öğrenciler Kendilerine güvenerek destek veren Başkan Keramettin Yılmaz'ın güvenini boşa çıkarmadıkları için mutlu olduklarını belirttiler. Ziyarette konuşan Şef Mavi Profesyonel Aşçılar Derneği Kurucu Üyesi Nefise Karakaş, "Arkadaşlarımız ile birlikte Bodrum'da düzenlenen bir yarışmaya katıldık. Öğrencilerimiz bu yarışmada çok güzel başarılara imza attılar. Bu arkadaşlarımızın içerisinde şuanda 5 arkadaşımız Milli Takımda yer alıyor. Yapılan bu yarışma Türkiye Genelinden katılımcıların iştiraki ile yapılan bir yarışmaydı. Yarışmaya ekmek büfesinden katılan arkadaşlarımız oldu. Bunun yanında Kuzu yemeğinden, Makarnadan, tatlıdan katılan arkadaşlarımız oldu ve arkadaşlarımız bu yarışmada birincilikler elde ettiler. Milli takımda yer alan bir öğrencimiz Ustalar kategorisinde yapılan tatlılar yarışmasına girdi ve ustalara karşı büyük bir başarı elde ederek birinci oldu. Diğer arkadaşlarımızda değişik kategorilerde birincilikler, ikincilikler ve üçüncülükler elde ettiler" dedi.

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ise " Bilindiği üzere Şef Mavi Profesyonel Aşçılar Derneğimiz geçtiğimiz günlerde Fethiye'de gerçekleştirilen tarım fuarında yapılan yemek yarışmasına müthiş bir ev sahipliği yaptılar. Turizmde artık deniz, kum ve güneşin yanında yemek sanatında da adımızı duyurmaya başladık. Fethiye Turizm Meslek Lisesi'ndeki öğrenci kardeşlerimiz Türkiye'deki birçok usta aşçıyı geride bırakarak Bodrumda yapılan yarışmada birincilikler elde etti. Bir öğrencinin usta aşçılara karşı birincilik elde etmesi Fethiye'de ne kadar yetenekli aşçılar yetiştiğinin bir göstergesidir. Yarışmada bizleri en iyi şekilde temsil ederek başarı elde eden öğrenci kardeşlerimizi ve Şef Mavi Aşçılar Derneği'ndeki arkadaşlarımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi. - MUĞLA

Öğrencilerden Ustalara Aşçılık Dersi
Öğrencilerden Ustalara Aşçılık Dersi
Öğrencilerden Ustalara Aşçılık Dersi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title