Nurettin Özgenç Haberleri

Nurettin Özgenç haber, Nurettin Özgenç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nurettin Özgenç - 04.05.2021
KOBİDER Başkanı Özgenç, "market tedbirleri" konulu genelgeyi değerlendirdi Açıklaması
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, "market tedbirleri" konulu genelge ile 7 Mayıs Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik...
Nurettin Özgenç - 28.04.2021
KOBİDER Başkanı Özgenç: "Zincir marketlerin pazar günleri kapalı olması olumlu ancak yeterli değil"
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, yeni tedbirler arasında zincir marketlerin pazar günleri kapalı olmasının küçük esnafı korumak açısından kısmen de olsa olumlu göründüğünü ancak yeterli olmadığını belirtti.
Nurettin Özgenç - 25.04.2021
KOBİDER Genel Başkanı Özgenç'ten Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki Açıklaması
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "ABD Başkanı Joe Biden, önce kendi kanlı ve karanlık tarihine baksın, Türkiye'yi kirli emellerine alet ederek suçlamaya kalkmasın.
Nurettin Özgenç - 04.04.2021
KOBİDER'den 103 emekli amiralin açıklamasına tepki Açıklaması
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "103 emekli amiralin Kanal İstanbul ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi tartışmasını bahane edip darbe imalı ortak bildiri yayımlamaları köhnemiş zihniyetin hezeyanlarıdır.
Nurettin Özgenç - 12.03.2021
İş dünyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı "Ekonomi Reformlarını" değerlendirdi
"Ciddi bir ekonomik sıçramanın yaşanacağının işaretlerini veriyor" Küçük işletmeler açısından rahatlatıcı adımlar atılmasının, millete ciddi bir destek sağlayacağını aktaran Bulut, şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanımızın özellikle güçlü ve dışarıdan gelecek şoklara karşı dayanıklı bir ekonomi modeli için makroekonomik istikrarı önemsediklerinin altını çizmesi, hatta bu reform paketinin biri makroekonomik politikalar ve diğeri yapısal politikalar olmak üzere iki ana omurga üzerinden ilerleyeceğini belirtmesi, önümüzdeki dönem çok ciddi bir ekonomik sıçramanın yaşanacağının işaretlerini veriyor. Döviz cinsi borçların toplam borç stoku içerisindeki payının düşürülecek olmasını çok yerinde buluyorum. Ağırlıklı olarak TL ile borçlanılması ve TL cinsi senetlerin kullanılacak olması döviz dalgalanmaları karşısında piyasayı rahatlatacaktır. Nitekim, pandemi sürecinde küresel ekonomik küçülmeye karşın, Cumhurbaşkanımızın etkili liderliği sayesinde 2020 yılında Türkiye yüzde 1,8 büyüdü. G20 ülkeleri arasında Çin'den sonra ekonomisini büyüten tek ülke biz olduk. Hepimiz biliyoruz ki Türkiye'nin nitelikli ve genç insan kaynağı en büyük avantajıdır. Dolayısıyla, üretime dayalı kaliteli büyüme hedeflerine bu avantajı sayesinde rahatlıkla erişebilir diye düşünüyorum. Kamu maliyesinin disipline edilmesi, enflasyonun tek haneli rakamlara düşürülmesi, finansal sektörün ciddi düzenlemelerle desteklenmesi, cari açığın düşürülmesi ve istihdamın artırılması yönünde atılacak bu adımların meyvelerini yakın bir gelecekte göreceğiz." Bulut, Ekonomi Reform Paketi'ni aynı zamanda, Türkiye'nin dünyanın en güçlü 10 ekonomisi arasında yerini alma hedefine giden eksiksiz bir yol haritası olarak gördüğünü kaydederek, şöyle devam etti: "Yatırım teşviklerinde uygulanan SGK prim desteği sürelerinin gençlerin ve kadınların istihdamı durumunda arttırılacak olması, kadınların ekonomiye dahil olma oranlarına olumlu yansıyacağı için son derece sevindiricidir. İş dünyası ekonomik olarak önünü görebilecek, yatırımlarını ve planlamasını buna göre yapabilecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve emeği geçen bütün ekibine hem iş dünyası hem TİKAD adına teşekkür ediyorum." "Düzenleme dar gelirli esnafı ziyadesiyle memnun edecektir" KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç de Ekonomi Reform Paketi içerisinde yer alan küçük esnafa yönelik yapılan düzenlemenin, dar gelirli esnafı ziyadesiyle memnun edeceğini vurguladı.
Nurettin Özgenç - 15.12.2020
KOBİDER Başkanı Özgenç: "Yeni destek paketinin açıklanması esnafı sevindirdi"
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yeni destek paketini duyurmasının en çok esnafları sevindirdiğini bildirdi.
Nurettin Özgenç - 17.11.2020
KOBİDER Başkanı Özgenç: "Vergi ve prim borcu düzenlemesi, borçlu olan vatandaşları rahatlatacak"
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, vergi ve SGK prim borcu yapılandırması ile istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri içeren kanunun yürürlüğe girmesinin, esnaf ve KOBİ'ler açısından güzel bir karar olduğunu belirtti.
Nurettin Özgenç - 30.04.2020
KOBİDER Başkanı Özgenç: "Kovid-19'dan zarar gören tüm ülkeler Çin'e dava açmalı"
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "Tüm zarar gören ülkeler, işletme sahipleri ve vatandaşlar pandemiye dönüşen koronavirüsü dünyaya yayan Çin Halk Cumhuriyeti'ne karşı ülkeler nezdinde birlik olup dava açmalıdır.
Nurettin Özgenç - 15.04.2020
KOBİDER Başkanı Özgenç: "Özel bankalar, esnaf ve KOBİ'lere destek olmalı"
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Deneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "Özel bankalar, esnaf ve KOBİ'lere destek olmalı. Nitekim KOBİ'ler olarak biz, Kovid-19 krizinde yağmurda ıslanırken, hangi banka bize şemsiye açarsa güneşli havada da o bankanın yanında olacağız.
Nurettin Özgenç - 23.03.2020
KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, kamu bankalarının müşterilerinin ödemelerini ertelemesine ilişkin, "Her ölçekte işletmenin nefes almasını sağlayacak.
Nurettin Özgenç - 20.03.2020
KOBİDER'den "Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi" değerlendirmesi
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine ilişkin, "Esnaf ve vatandaşlara dokunan bu paket dinamik bir paket olsa da yeterli olmayacaktır.
Nurettin Özgenç - 04.01.2020
KOBİDER, Türkiye'nin Otomobili'ne talip
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG), 2022 yılında üretimine başlayacağı, yerli otomobilin 1453 ve 1461'incilerine talip olduklarını ifade etti.
Nurettin Özgenç - 31.12.2019
KOBİDER'den Yapı Kayıt Belgesi ödemelerine ek süre talebi
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "KOBİDER olarak, Yapı Kayıt Belgesi için başvuru yapılmış ama ödeme yapılamamış borçlar için ek süre uzatımı ve taksitlendirme bekliyoruz.
Nurettin Özgenç - 27.12.2019
KOBİDER'den "dönüşüm, sicil affı ve borç yapılandırma" önerisi
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, "Ülke ekonomisinin içinde bulunduğu diğer etkilerle birlikte bankalara olan borcunu ödeyemeyen vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi ve isimlerinin kara listeden çıkarılması adına hükümete sicil affı ve...
Nurettin Özgenç - 06.04.2019
Güney Koreli Heyetten Kobider'e Ziyaret
Dernekten yapılan açıklamaya göre, Güney Kore'nin önemli metropollerinden Incheon Belediye Başkanı Heo In Hwan ve beraberindeki heyet, KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç ile bir araya gelerek, ticari iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Nurettin Özgenç - 02.08.2018
Kobider/özgenç: Kuyumcular Taksit Sınırlamasında Danıştay'ın Kararını Bekliyor
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, bir an önce altın alışverişinde de 12 taksit uygulaması yapılması gerektiğini savunarak, BDDK'nın kuyum sektörünü dört taksit ile sınırlamasının negatif ayrımcılık olacağını savunarak 2016 yılında Özgenç'in şahsi mücadelesi ve desteği ile altına dört taksit sınırlamasının iptali için Danıştay'a dava açılmıştı.
Nurettin Özgenç - 09.06.2018
Güven ve İstikrar İçin 'Cumhur İttifakı'nı Destekliyoruz"
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "Güven ve istikrar için 'Cumhur İttifakı'nı destekliyoruz.
Nurettin Özgenç - 31.03.2018
Nefes Kredisi'nin Hacminin Büyütülmesi İş Dünyasını Umutlandırdı
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç ise Nefes Kredisi'nin KOBİ'lere doping etkisi yapacağını söyledi.
Nurettin Özgenç - 07.11.2017
Kobi'lere Kredide Kolaylık Sağlanması Talebi
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, esnafın kredi talebinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğinin (TESKOMB) kefil istemesinin yanlış olduğunu savunarak, "Zaten kefil kuruluşudur ve bu nedenle de yüzde...
Nurettin Özgenç - 02.11.2017
Kobider Başkanı Özgenç: "Trabzon-Erzincan Demiryolu Projesinin Hayata Geçirilmesi İçin Somut...
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Trabzon-Erzincan demiryolu projesinin hayata geçirilmesi için somut adımlar atılması çağrısında bulunarak “Doğu Karadeniz bölgesi için büyük önem arz eden bu projenin hala daha güzergah aşamasında kalması haliyle...
Nurettin Özgenç - 02.11.2017
Kobider Başkanı Özgenç Açıklaması
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Trabzon-Erzincan Demiryolu Projesi'nin bir an önce hayata geçirilmesi için somut adımlar atılması gerektiğini söyledi.
Nurettin Özgenç - 19.04.2017
Halkın Tercihine Gölge Düşürmek Seçmenin Kararına Saygısızlıktır"
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, halk oylamasında milletin son sözü söylediğini, halkın alkışlanacak ve saygı duyulacak bir karar verdiğini belirterek, "Halkın tercihine gölge düşürmek seçmenin kararına saygısızlıktır.
Nurettin Özgenç - 10.04.2017
Kosgeb Kredileri Esnaf ve Kobi'lere Nefes Aldırdı"
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, hükümetin esnaf ve KOBİ'lere yönelik faizsiz kredi desteğinin "fevkalade" olumlu olduğunu belirterek, KOSGEB kredilerinin esnaf ve KOBİ'lere nefes aldırdığını bildirdi.
Nurettin Özgenç - 21.12.2016
Kobider Genel Başkanı Nurettin Özgenç: "Kredi Desteği İçin Başvuru Süresi Uzatılmalı"
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "KOSGEB’in 50 bin liralık Sıfır Faizli İşletme Kredisi Desteğine kurumun sitesinin yaşanan yoğunluk nedeniyle açılmamasından dolayı başvuramamış esnaf ve KOBİ’ler için başvuru süresi muhakkak uzatılmalı.
Nurettin Özgenç - 22.10.2016
Kobider Başkanı Özgenç Açıklaması
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, bankalar kazanırken KOBİ'lerin zarar ettiğini, bu haksızlığın bankaların faaliyet dışı kalemlerden elde ettiği haksız ücretler nedeniyle her geçen gün daha da arttığını bildirdi.
Nurettin Özgenç - 29.09.2016
Kobider Genel Başkanı Özgenç Açıklaması
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, bir an önce altın alışverişinde de 12 taksit uygulaması yapılması gerektiğini belirtti.
Nurettin Özgenç - 16.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
"Cumhuriyete ve demokrasimize sahip çıkıyoruz" Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç yaptığı yazılı açıklamada, seçilmiş hükümete ve demokrasiye yönelik askeri hiçbir girişimin, güç yoluyla meşru idareyi devirmeye yönelik hiçbir tutumun kabul edilemez olduğunu vurguladı.
Nurettin Özgenç - 05.07.2016
Kobider: Tatilciler Memnun Esnaf Muzdarip
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, son yıllarda uygulanan uzun bayram tatillerinin kamu ve özel sektör arasında haksızlığa, çalışan ile işveren arasında da tatsızlığa neden olduğunu söyledi.
Nurettin Özgenç - 20.04.2016
Merkez Bankası'nın Faiz Kararı
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) yaptığı faiz indirimiyle ilgili olarak, "Bu duruma 'yetmez ama evet' anlayışıyla bakıyoruz.
Nurettin Özgenç - 10.04.2016
Kobider Genel Başkanı Özgenç Açıklaması
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "Ensar Vakfı'nın Karaman şubesinde utanç verici olayda, bir kişinin yapmış olduğu hatanın tüm kuruma ve fedakarca hizmet veren vakıf mensuplarına mal edilmemesi gerekir. Öğrencilerden sorumlu olan bir öğretmen tarafından yapılan taciz olayının kabul edilebilir ve affedilecek hiçbir gerekçesi olamaz" ifadesini kullandı.
Nurettin Özgenç - 30.03.2016
Kobider, Kuyum Harcamalarının 4 Taksitle Sınırlandırılmasının İptali İçin Dava Açtı
KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi önünde yaptığı basın açıklamasında, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDKK) 25 Kasım 2015 tarih ve 29543 sayısı Resmi Gazete'de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'in 26.
Nurettin Özgenç - 14.03.2016
Ankara'daki Terör Saldırısına Tepkiler
"Bu saldırılar kararlılığımızı daha da artırmaktadır" Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç ise Ankara Kızılay'da meydana gelen terör saldırısına ilişkin "Menfur saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz" ifadelerini kullandı.
Nurettin Özgenç - 03.01.2016
Özgenç: Devlet, 'Milli Piyango Kumardır, Haramdır' Diyor, Hem de Oynatıyor
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, hem ‘Milli Piyango kumardır, haramdır’ diyor, hem de oynatıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nurettin Özgenç Haberleri | Nurettin Özgenç Kimdir - Haberler - Nurettin Özgenç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nurettin Özgenç kimdir, hayatı ve biyografisi. KOBİDER Başkanı Özgenç, market tedbirleri konulu genelgeyi değerlendirdi Açıklamas
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.09.2021 12:20:07. #1.13#

title