Nurettin Durman Haberleri

Nurettin Durman haber, Nurettin Durman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nurettin Durman - 30.11.2020
Şair ve yazar Şeref Akbaba: "Alaaddin Soykan şiirlerini Ay Vakti'ne emanet etmişti" (1)
Geçen ay yaptıkları "Poetika" konulu sayıda Alaaddin Soykan'ın şiirine ve poetikasına ilişkin bir yazıya yer verdiklerine dikkati çeken Akbaba, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Bir yaprak daha düştü. Alaaddin Soykan vefat etti. Hep bizimle beraber olan usta şairlerimizdendi. Benim Mavera okuru olarak tanıdığım şairlerdendi. Lisede, üniversitedeyken şiirlerini okuyordum. Soykan da Alaeddin Özdenören gibi Ay Vakti çıktıktan sonra vefat edinceye kadar çalışmalarını bu dergide yayımladı. Allah rahmet etsin. Onun vefatı biraz hüzünlü oldu. Dergimizde Alaaddin Soykan'la röportaj yapamadık. Şiiri öne çıkan bir insandı. Ben de 'Çağdaş Yunus Emre'yi ahirete yolcu ettik' diye bir başlık atmıştım vefatından sonra. 'Alaaddin Soykan şiiri Yunus Emre'nin bugünkü izdüşümü müdür?' diye çok soran oldu. Bugünkü Türkçeyle, dille ve felsefeyle örtüşen dizeleri Alaaddin Soykan'da buluyoruz. Bizi çeken bir şiir dili vardı, kendine has, kendine özgü bir dildi. Vefatından önce bana 2005'ten beri göndermiş olduğu o güzide şiirlerinden birini yayınladık. Bu dergiyi kendisine gönderdik. Rahatsız mıydı, görebildi mi bilmiyorum. Türkiye'de yayınlanan son şiiri Ay Vakti'nin Eylül-Ekim sayısındaydı. Alaaddin Ağabey'in şiiriyle alakalı Salih Uçak'ın bir de yazısı vardı dergide." "Alaaddin Soykan, sıkıştırılmış bir umman" Soykan'ın güçlü şiirleri olan bir şair olduğunu vurgulayan Akbaba, "Alaaddin Soykan, bir kasabada olan ama iç dünyası olarak bütün dünyada yaşayan insan. Dünyanın neresi varsa hepsi küçülmüş, o kasaba olmuş, o bahçe olmuş ve orada yaşıyor. Orada bütün dünyayı küçülterek yaşıyor ve kendisi sıkıştırılmış bir umman. Güçlü eserler vermiş her sanatçının yaşadığı o haletiruhiye Alaaddin Soykan'ın yüzünde, duruşunda, hayalinde de vardı. İki Alaaddin var bizim kültür dünyamızda, birisi Alaaddin Özdenören, biri de Alaaddin Soykan." şeklinde konuştu. Akbaba, Ocak sayısını Alaaddin Soykan konulu çıkarmayı planladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Ataların bir sözü var. Tandır, sıcakken ekmek tutar. Ömrümüz vefa ederse, Allah sağlık verirse diğer büyüklerimize yaptığımız gibi onunla ilgili de bir çalışma yapacağız. Biz bunu bir insani görev olarak addettik. Çünkü gelecek nesiller onlar hakkında yazılanları, anlatılanları okuyorlar. İnşallah yapacağız. Türkçede bu dolulukta bir şair yok. Bir gün hastanedeyiz, Alaaddin Bey'in elinde çizgili bir defter var, çay içtik oturuyoruz. Nurettin Durman ve benim biraderimle beraber ziyaretine gitmiştik.
Nurettin Durman - 30.07.2020
Dil ve Edebiyat, 140. sayısında eleştiri ve inceleme yazılarıyla okuyucu karşısına çıkıyor
Aykut Nasip Kelebek, İsmail Aykanat, Nurettin Durman, Hayrettin Taylan, Halime Erva Kılıç, Zeynep Gül Akgöz, Sıddıka Zeynep Bozkuş, Furkan Güreci, Sabiha Ayaz şiirleriyle; İsmail Bozkurt, Mustafa Uçurum, Hakan Hadi Kadıoğlu, Yaşar Bayar, Elif Sönmezışık, Elif Tokkal, Tacettin Şimşek, Ayşe Şener, Gönül Yonar denemeleriyle; Muhsin Duran, Feyza Kartoğu, Rıza Kurtuluş inceleme yazılarıyla, Mehtap Altan gezi yazısıyla, Muhsin Karabay makalesiyle, Musa Yaşaroğlu ve Özgür Şahin ise hikayeleriyle Dil ve Edebiyat'ın ağustos sayısında okurların karşısına çıkıyor.
Nurettin Durman - 08.07.2020
Dil ve Edebiyat dergisinden "Ayasofya" özel sayısı
Derginin temmuz sayısında Murat Ertaş, Nurettin Durman, İsmail Aykanat, Sıddıka Zeynep Bozkuş, Sabiha Ayaz, Zeynep Gül Akgöz, Halime Erva Kılıç, Esra Karaca, İrem Güneşdoğdu, Elif Merve Kabadayı ve Furkan Güreci'nin de şiirleri yer alıyor.
Nurettin Durman - 01.07.2020
Cahit Zarifoğlu 80. doğum gününde anıldı
Hafta sonunu da her zaman ailece beraber geçirdiklerini dile getiren Zarifoğlu, "Annemin babası İstanbul'daydı. Onlara mutlaka giderdik. Pazar günü parka ya da Beylerbeyi sahiline inerdik. Orası çok sevdiğimiz bir yerdi. 10 yaşımıza kadar Nurettin Durman amca bizi tıraş etti.
Nurettin Durman - 01.06.2020
"Muhit"ten edebiyat tarihine ışık tutacak belgelerle Cahit Zarifoğlu dosyası
Aralarında Hüseyin Atlansoy, Ali K. Metin, Mustafa Muharrem, Zeynep Kot Tan, Süleyman Unutmaz, Levent Dalar, Nurullah Genç, Dilara Ayşe Akdeniz, Nurettin Durman, Mehmet Aycı, Emel Özkan, Mehmet Tepe, Abdullah Kibritçi'nin de bulunduğu birçok ismin şiirleriyle okurların karşısına çıktığı derginin öykü sayfalarında Doğukan İşler'in "Yağmurlu Öykü", Yunus Emre Özsaray'ın "Son Cuma" ve Mustafa Nezihi Pesen'in "Bir Gün Çıkar Gelir, Olur ya!" isimli öyküsü ile Ali Emre'nin yakında yayımlanacak "Baybars / S¸ark'ın Kalkanı" romanından bir bölüm de Muhit'in altıncı sayısında okuyucuyla buluşuyor.
Nurettin Durman - 11.01.2020
"İstanbul Birnokta" dergisinden şair Süleyman Çelik için özel program
Ardından Kemal Bağırlar ve şair Nurettin Durman tarafından Süleyman Çelik'in şiirleri okundu.
Nurettin Durman - 10.01.2020
"İstanbul Birnokta"dan Süleyman Çelik için özel program
Bugüne kadar Cahit Koytak, Nurettin Durman gibi şairlere de özel sayılar yapıldığını hatırlatan Mürsel Sönmez, "Hem nitelikli kişilere hem de toplumsal sorunlara dikkat çekmek amacıyla dönem dönem özel sayılar yaptık.
Nurettin Durman - 11.11.2019
"Benim Ülkem Türkiye" yarışmasını kazananları 16 Kasım'da ödüllerini alacak
Oyuncu, yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, yazar ve akademisyen Dr. Yusuf Kaplan, AA Kültür Sanat Haberleri Editörü Bünyamin Yılmaz, yapımcı Muhammet Uyar ve yönetmen Recep Köse "Kısa film" kategorisinde, yazarlar Ali Haydar Haksal, İsmail Demirel ve Osman Koca "Hikaye" kategorisinde, şairler Nurettin Durman, Seyfettin Ünlü ve Serdar Kacır ise "Şiir" kategorisinde jüri olarak görev yapacak.
Nurettin Durman - 21.09.2019
"Benim Ülkem Türkiye" yarışmasının detayları açıklandı
Hikaye kategorisinin jüriliğini yazarlar Ali Haydar Haksal, İsmail Demirel ve Osman Koca yaparken, şiir kategorisinin jüri heyetinde şairler Nurettin Durman, Seyfettin Ünlü ve Serdar Kacır yer alıyor.
Nurettin Durman - 07.06.2019
Şair Cahit Zarifoğlu kabri başında yad edildi - İSTANBUL
Törene şairin eşi Berat, çocukları Fatma Betül ve Ayşe Hicret ile gelini Elif Zarifoğlu, şair Adem Turan, Beyan Yayınları Sahibi Ali Kemal Temizer, şair Nurettin Durman, dostları ve sevenleri katıldı.
Nurettin Durman - 07.06.2019
Şair Cahit Zarifoğlu kabri başında anıldı
Törene şairin eşi Berat, çocukları Fatma Betül ve Ayşe Hicret ile gelini Elif Zarifoğlu, şair Adem Turan, Beyan Yayınları Sahibi Ali Kemal Temizer, şair Nurettin Durman, dostları ve sevenleri katıldı.
Nurettin Durman - 21.05.2019
Anadolu Yazarlar Birliği'nin Çeviri Atölyesi'nde Sertifikalar Verildi
Öğrencilerin sertifikaları ise Şerif Aydemir, Nurettin Durman, Celal Bedai, Yusuf Tosun ve Sıddık Ertaş tarafından takdim edildi.
Nurettin Durman - 03.11.2018
Üsküdar'da Bir Şair Üsküdarlı Bir Şair: Nurettin Durman"
Şair Nurettin Durman, "Bağımsız bir şekilde okumalarımı yaptım, kimsenin etkisinde kalmadan her görüşten dergileri okuyarak yazarları tanıdım. Şiirin ve şairin ne olduğunu tanımaya başladım." dedi.
Nurettin Durman - 12.10.2018
Yedi İklim'den "Şiirle Bir Gün" Etkinliği
Ali Günvar, Cevdet Karal, Ahmet Yücel, Nurettin Durman, Mehmet Özger'in de arasında bulunduğu çok sayıda ismin katılacağı etkinlikte yazarlar kendi şiirlerini okuyacak.
Nurettin Durman - 18.03.2018
Cnr 5. Uluslararası Kitap Fuarı"
Şiirlerinde herhangi bir tema işlemediğine işaret eden Bıyıklı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben daha çok nerede, ne şekilde olduğumuzla ve nereye gitmek istediğimizle ilgili bir şeyler yazmaya çalışıyorum. O yüzden de ikinci kitabımın ismi 'T Şehrinde İp Atlayan Çocuklar'. Ben dünyayı tek bir ülke olarak görüyorum. Başkentini de Türkiye olarak görüyorum ve olacak olan ne varsa iyi bir şey ya da kötü bir şey de olsa her şey Türkiye'de başlayacak. O yüzden de kitabın ismini böyle seçtim." Şair ve yazar Nurettin Durman da CNR Kitap Fuarı'na ikinci kez katıldığını ve Çınar Edebiyat'tan "Özgürlük İçin Bir Şarkı" adlı şiir kitabının yanı sıra "Gül ile Bülbül Meselesi" adlı bir deneme kitabının yayınlandığını aktardı.
Nurettin Durman - 07.06.2017
Şair Cahit Zarifoğlu Kabri Başında Anıldı
Zarifoğlu'nun arkadaşı şair ve yazar Nurettin Durman da Zarifoğlu'nun TRT İstanbul Radyosu'na atanmasının ardından Küplüce'de birlikte ev aradıklarını anlattı.
Nurettin Durman - 08.02.2017
Yedi İklim Şiir Günü"
Özellikle gençlere yönelik 30 yıldır çalışmalar yürüten Yedi İklim dergisinin şiir programda, şairler Nurettin Durman, Ali Günvar, Serdar Kacır, Şakir Kurtulmuş, İshak Arslan, Sulhi Ceylan, Ömer Hatunoğlu, Erkan Kara, Muhammed Cemal Ünal, Muhammed Enis Özel, Hatice Çay, Yasemin Kapusuz, Ethem Erdoğan, Harun Yakarer, Abdülkadir Tiftik, Bünyamin Ayvaz, Fatih Demirel ve Ebubekir Çağlar yer alacak.
Nurettin Durman - 19.11.2016
8. İstanbul Edebiyat Festivali"
Yazar Üstün İnanç'ın onur konuğu olduğu festivale; İskender Pala, Beşir Ayvazoğlu, Yusuf Kaplan, Hüseyin Su, Selçuk Küpçük, Nurettin Durman, Ahmet Yenilmez, Turan Koç, Mustafa Özçelik, Ali Ural, Mehmet Doğan, Ali Haydar Haksal, İsmail Kılıçarslan, Musa Kazım Arıcan, Ali Şükrü Çoruk, Abdulkadir Emeksiz, Gazi Sabri Ünal, Hayati Develi, Fatih Andı, Turgay Güler, Leyla İpekçi, Bedri Gencer, Bedir Acar, İhsan Kabil, Cihan Aktaş, Sibel Eraslan, Turgay Güler, Mehmet Çelik, Celal Fedai, Ali Emre ve Abdullah Harmancı'nın da aralarında yer aldığı isimler katılacak.
Nurettin Durman - 22.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Karşı Yazarlardan "Şahitlik Bildirisi"
Şahitlik Bildirisi'nde şu ifadelere yer verildi: "Bizler bu toprakların, tarihe şahitlik eden yazarları olarak, aziz milletimize karşı girişilen darbeyi ve FETÖ'cü darbecileri lanetliyoruz. Tarihe kayıt düşmek ve şahitlik adına millet tarafından seçilmiş Cumhurbaşkanımızın, millet tarafından seçilmiş Başbakanımızın yanında olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz. Bu büyük ülkeye, Türkiye'mize karşı başlatılan işgal girişimini, soylu duruşuyla püskürten aziz Türk Milletini saygıyla selamlıyoruz." Darbe karşıtı bildiriye imza atan bin isimden bazıları şunlar: "Beşir Ayvazoğlu, Ahmet Taşgetiren, Ali Haydar Haksal, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Prof. Dr. Kemal Sayar, Sevinç Çokum, Yusuf Kaplan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Sibel Eraslan, Rahim Er, Mürsel Sönmez, Ali Ural, Şule Yüksel Şenler, Mahmut Bıyıklı, İbrahim Tenekeci, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, Cahit Koytak, Ahmet Yenilmez, Mehmet Şeker, Nasuhi Güngör, İsmail Güneş, Mehmet Nuri Yardım, Şeref Akbaba, Abdurrahman Şen, Nurettin Durman, Ahmet Kekeç, Ömer Lekesiz, Prof.
Nurettin Durman - 18.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Yazarlardan Tepkiler
"Namuslu, şerefli insanlar yetiştirmek gerekiyor" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doğrudan hedef alındığına değinen Muzaffer Doğan, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanı'nın bu işteki gözü karalığı ve cesaretini biliyorum. Gayet isabetli bir şekilde, Fetullah terör örgütünün başının derhal Türkiye'ye gönderilmesini istedi. Millet olarak meydanlara çıkıp, bütün dünyaya sesimizi duyurmamız lazım. Hükümet, hava alanları, duble yollar, Marmaray gibi sayılamayacak kadar çok hizmetler yaptı. Bu hizmetlerin başlıklarıyla kitaplar dolar ama bunlar maddi hizmetlerdir. İnsana yatırım yapamadığımız için hala büyük bir tehlike ile karşı karşıyayız. Madem ki iktidardayız, her yere kök salacak şekilde namuslu, şerefli, vatanını seven, tarihine, dünya görüşüne bağlı insanlar yetiştirmek, insanlığa zarar vermeyecek kadrolar geliştirmek gerekiyor." Şair Nurettin Durman da darbe girişiminin Türkiye'nin bekasına yapılmış bir saldırı olduğuna dikkati çekerek, "Şaşırmış bir grup darbe heveslisi, güzelim memleketimizi kötü emellerine alet etmek için ortaya sinsice çıktılar.
Nurettin Durman - 28.05.2016
Küçükçekmece Göl Kenarında Şiir Akşamı
GECEYE KATILAN ŞAİRLER "5'inci Göl Saatleri Şiir Akşamı"nda Ayşe Sevim, Cevdet Karal, Hayriye Ünal, Mehmet Aycı, Mehmet Baş, Mehmet Can Doğan, Mehmet S. Fidancı, Murat Koparan, Mustafa Aydoğan, Mustafa Özçelik, Mustafa Uçurum, Nurettin Durman, Sıtkı Caney, Şadi Kocabaş ve Ünsal Ünlü gibi şairlerin yanı sıra Bosna Hersek, İtalya, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye gibi ülkelerden Domenico Brancale, Elvedin Neziroviç, Hulud El Mualla, Mahmoud Al Tawail, Naida Mujkiç ve Ricardo Bellveser şiirlerini okudu.
Nurettin Durman - 27.05.2016
5. Göl Saatleri Şiir Akşamı"
Etkinlikte, Türkiye'den Mehmet Aycı, Cengizhan Orakçı, Ayşe Sevim, Mustafa Uçurum, Nurettin Durman, Sıtkı Caney, Şakir Kurtulmuş, Hayriye Ünal, Mehmet Baş, Mehmet Can Doğan, Mehmet S.
Nurettin Durman - 26.05.2016
5. Göl Saatleri Şiir Akşamı" Yarın Yapılacak
Etkinlik, Küçükçekmece Göl Kenarı Mavran Adası'nda gün batımında düzenlenecek şiir dinletilerinin ardından Türk halk müziği sanatçısı Ayfer Vardar konseriyle sona erecek. "5. Göl Saatleri Şiir Akşamı" etkinliğine bu sene katılacak şairler ise şöyle: Ayşe Sevim, Cevdet Karal, Hayriye Ünal, Mehmet Aycı, Mehmet Baş, Mehmet Can Doğan, Mehmet S. Fidancı, Murat Koparan, Mustafa Aydoğan, Mustafa Özçelik, Mustafa Uçurum, Nurettin Durman, Sıtkı Caney, Şadi Kocabaş ve Ünsal Ünlü gibi şairlerin yanı sıra Bosna Hersek, İtalya, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suriye gibi ülkelerden Domenico Brancale, Elvedin Neziroviç, Hulud El Mualla, Mahmoud Al Tawail, Naida Mujkiç ve Ricardo Bellveser.
Nurettin Durman - 21.05.2016
Şiirlerle İstanbul ve Bahar" Dinletisi
Yöndem, etkinlikte kendisinin "Kırık Plak", Hilmi Yavuz'un "Aynalar ve Zaman", Ahmet Muhip Dranas'ın "Serenat", Leontinos'un "Byzantion'da Bir Ev", Nedim'in "İstanbul Kasidesi", Tevfik Fikret'in "Sis", Orhan Veli'nin "İstanbul Türküsü", Necip Fazıl'ın "Canım İstanbul", Sezai Karakoç'un "Çeşmeler", İsmet Özel'in "Demangeaison", Erdem Bayazıt'ın "Veda" ve Nurettin Durman'ın "Boğaziçi" şiirlerini müzik eşliğinde seslendirdi.
Nurettin Durman - 04.02.2016
İşlevsiz Edebiyata Hiç İnanmadık"
İşlevsiz bir edebiyata inanmadık" Sönmez, Kardelen Dergisi'nin 36 sayı sürdüğünü belirterek, şu bilgileri verdi: "Kardelen Dergisi bıçkın, kır gerillasıydı. Hama'yı, Şam'ı, Filistin'i yazıyorduk. Dergi kapandıktan sonra yazarları olarak 'Ey Yürek" adlı bir antoloji yayınladık. Bunun geliriyle cezaevlerindekilere paralar gönderiyorduk. Biz kesinlikle hiçbir ırkçı, faşizan eğilim içine girmedik. O dönem ümmetçi ve evrenselci bir yaklaşımla siyasi bakışı da dillendiren bir ekiptik. Biz hiçbir zaman işlevsiz bir edebiyata inanmadık." Nurettin Durman'la Kardelen Dergisi kapandıktan sonra Düş Çınarı adlı dergiyi çıkardıklarını söyleyen Sönmez, "Dergi çıkarmak aynı zamanda tiryakilik ve bir ordu kurmak gibi anlamlara da geliyor.
Nurettin Durman - 22.12.2015
Şairler "Şeb-i Yelda'da Şiir" Okudu
Özellikle gençlere yatırım yapılması gerektiğinin altını çizen Göksu, şunları kaydetti: "Bizim medeniyetimizin şiirleşmiş hali olan şehrin birer parçası olarak, dün kendi değerleri üzerinde, gecenin en uzun diliminde sohbet ya da şiirle bir araya gelen, o geçmişimizi hatırlamak ve o güzel gecemizdeki sohbetlerimizde, şiirlerimizde, gecenin bir dakikasında çekildiğimiz inzivamızda ya da duamızda birbirimizi hayırla yad edeceğimiz, birbirimize hayrı tavsiye edeceğimiz bu uzun geceyi, şiirle süslediğimiz andır 'Şeb-i Yelda'." Bu yıl ikincisi düzenlenen şiir etkinliğinde, Abdulbaki Kömür, Adem Turan, Ahmet Mercan, Ali Ural, Arif Ay, Hüseyin Akın, Metin Önal Mengüşoğlu, Nurullah Genç, Nurettin Durman, Şaban Abak ve Şeref Akbaba şiirlerini yorumladı.
Nurettin Durman - 04.12.2015
Anadolu Buluşmaları"
Anadolu Yazarlar Birliği, "Anadolu Buluşmaları" etkinlikleri kapsamında, şair Nurettin Durman'ı konuk etti.
Nurettin Durman - 03.11.2015
Cins Dergisi" Nevmekan'da Tanıtıldı
Etkinliğe, Hüsrev Hatemi, İbrahim Karagül, Nurettin Durman, Sibel Eraslan, Ömer Lekesiz, Yakup Köse, Hüseyin Besli, Selahattin Yusuf, İbrahim Paşalı, Mustafa Armağan, Turan Kışlakçı, Adem Özköse, Cemal Şakar, Münir Üstün ve Fatma Karabıyık Barbarosoğlu'nun yanısıra edebiyat ve fikir dünyasından önemli isimler de katıldı.
Nurettin Durman - 02.11.2015
Bizim Ateistimiz Allahsız Değildir"
CF Dergisi'nin birikimine de değinen Gültekin, "15-20 yıl öncesinden beri dergi ortamlarına girerek, kitapçılara giderek, Sezai Karakoç'un, Yedi İklim'in, Bir Nokta Dergisi'nden Mürsel Sönmez'in, Nurettin Durman Bey'in dergilerine, sohbetlerine giderek, çeşitli yurtlarda, dernek ve vakıflarda kültürel çalışmada bulunarak oluştu.
Nurettin Durman - 15.10.2015
İstanbullular İçin Edebiyat Mevsimi Başlıyor
Festival tadındaki bu edebiyat şenliğinde, edebiyat dünyasının önemli dergi ve dergicilerinin konuşulacağı özel oturumlar yapılacak. Araştırmacılar için kaynak niteliğindeki bu özel oturumların başlıkları ise şu şekildedir: "Nurettin Topçu Hareket Dergisi"; "Ahmet Kabaklı ve Dergiciliği"; "İsmet Özel ve Dergiciliği"; "Necip Fazıl ve Büyük Doğu Dergisi", "Osman Yüksel ve Serdengeçti Dergisi"; "Dergiler Şiir ve Şiir Dergiciliği"; "Dergiler ve Hatıralar"; "Nurettin Durman ve Düş Çınarı Dergisi"; "Sezai Karakoç ve Diriliş Dergisi"; "İkindi Yazıları" ve "Nuri Pakdil ve Dergiciliği".
Nurettin Durman - 06.09.2015
Göl Saatleri Şiir Akşamı"
Günbatımında başlayan etkinlikte, şairler Adem Turan, Ali Ural, Arif Ay, Ali Ayçil, Aykut Nasip Kelebek, Bestami Yazgan, Celal Fedai, Cemalettin Latiç, Hüseyin Akın, Hüseyin Atlansoy, Hüseyin Karaca, Mevlana İdris, Recep Garip, Serdar Kacır, Sümeyye Betül, Şakir Krutulmuş, Şeref Akbaba, Turan Koç, Ömer Faruk Ünalan, Özcan Ünlü ve Zeynep Arkan şiirlerini okudular. Etkinlik sırasında bir kaza geçiren Nurettin Durman'ın şiirini ise Mahmut Bıyıklı seslendirdi.
Nurettin Durman - 03.09.2015
Göl Saatleri Şiir Akşamı"
İkinci etkinlik 5 Eylül'de Küçükçekmece Balıkçı Adası'nda 5 Eylül Cumartesi günbatımında gerçekleştirilecek şiir akşamına, şairler Adem Turan, Ali Ural, Arif Ay, Ali Ayçil, Aykut Nasip Kelebek, Bestami Yazgan, Celal Fedai, Cemalettin Latiç, Hüseyin Akın, Hüseyin Atlansoy, Hüseyin Karaca, Mevlana İdris, Mustafa Özçelik, Nurettin Durman, Recep Garip, Serdar Kacır, Sümeyye Betül, Şeref Akbaba, Turan Koç, Ömer Faruk Ünalan, Özcan Ünlü ve Zeynep Arkan katılacak.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nurettin Durman Haberleri | Nurettin Durman Kimdir - Haberler - Nurettin Durman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nurettin Durman kimdir, hayatı ve biyografisi. Litros Sanat'tan Deniz Kokulu Sayı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 12:55:55. #1.16#

title