Nso Group Haberleri

Nso Group haber, Nso Group son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nso Group - 22.10.2021
İsrail basını: İsrail ve Fransa casus yazılım krizini sonlandırmak için gizlice görüştü
İsrail ve Fransa'nın İsrailli NSO Group'a ait "Pegasus" isimli casus yazılım krizini nihayete kavuşturmak için gizlice görüştüğü bildirildi.
Nso Group - 15.10.2021
Cambridge Üniversitesi, Pegasus casus yazılımını kullandığı endişesiyle BAE'yle anlaşmayı durdurdu
İngiltere'nin Cambridge Üniversitesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), İsrail merkezli NSO Group adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullandığı endişesiyle, bu ülkeyle yapacağı 400 milyon sterlin değerindeki anlaşmaya ilişkin görüşmeleri askıya aldı.
Nso Group - 09.10.2021
Casus yazılım Pegasus'un İngiltere numaralarına karşı kullanılamadığı öne sürüldü
İsrail merkezli NSO Group adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımın artık İngiltere numaralarına karşı kullanılamadığı iddia edildi.
Nso Group - 06.10.2021
Son dakika haberi! İngiliz mahkemesi, Dubai Emiri'nin eski eşinin telefonlarını hacklettiğine karar verdi
Pegasus'un geliştiricisi İsrail şirketi NSO Group, mahkemeye müşterilerinin kim olduğunu açıklamazken söz konusu müşterinin sözleşmesinin yazılımın yasa dışı kullanıldığının tespit edilmesinin ardından feshedildiğini bildirdi.
Nso Group - 23.09.2021
Fransız bakanların cep telefonlarında casus yazılımın izlerinin tespit edildiği öne sürüldü
Pegasus casus yazılımı İngiliz gazetesi Guardian'ın haberinde, 17 medya kuruluşu tarafından yürütülen araştırmada NSO Group'a ait casus yazılımın küresel çapta yaygın ve kötü amaçlar için kullanıldığı ileri sürüldü.
Nso Group - 08.09.2021
Almanya'nın tartışmalı Pegasus casus yazılımını satın aldığı iddia edildi
Alman Federal Kriminal Dairesinin (BKA) şüphelileri izlemek için İsrail merkezli "NSO Group" adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli tartışmalı casus yazılımını 2019'da büyük bir gizlilik içinde satın aldığı iddia edildi.
Nso Group - 07.08.2021
Fas, Pegasus casus yazılımı kullanma iddialarına karşı İspanya mahkemelerine başvuracak
Fas yönetiminin, İspanya medyasında yer alan Rabat'ın İsrail merkezli "NSO Group" şirketinin ürettiği "Pegasus" casus yazılımını kullandığı suçlamasıyla ilgili İspanya mahkemelerine başvuracağı bildirildi.
Nso Group - 07.08.2021
Tunus'ta Nahda Hareketi, Gannuşi'nin Pegasus casus yazılımıyla dinlenmesini kınadı
Tunus'taki Nahda Hareketi, İsrail merkezli "NSO Group" şirketinin ürettiği "Pegasus" casus yazılımı yoluyla Tunus Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi Lideri Raşid el-Gannuşi'nin dinlenmesine tepki gösterdi.
Nso Group - 04.08.2021
BAE, Yemenli hükümet üyelerini takip için casus Pegasus yazılımı kullanmakla suçlanıyor
17 medya kuruluşu tarafından yapılan araştırmada, uluslararası toplumun Yemen Cumhurbaşkanı olarak kabul ettiği Abdurabbu Mansur el-Hadi hükümetinin bakanlarını izlemek ve casusluk için İsrail merkezli NSO Group adlı şirketin ürettiği yazılımı kullanıldığı belirtildi.
Nso Group - 02.08.2021
Casus yazılım skandalı Hindistan parlamentosunda protestolara neden oldu
Tartışmalara sebep olan yazılım İngiliz gazetesi Guardian'ın haberinde, 17 medya kuruluşu tarafından yürütülen araştırmada, NSO Group'a ait casus yazılımın, küresel çapta yaygın ve kötü amaçlar için kullanıldığı ileri sürüldü.
Nso Group - 01.08.2021
Fransa'nın, İsrail'den Pegasus casus yazılımında, Fransız numaralarının hariç tutulmasını istediği iddiası
Fransa'nın İsrail merkezli "NSO Group" adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli casusluk yazılımından, Fransa'nın telefon numaralarının hariç tutulmasını istediği iddia edildi.
Nso Group - 29.07.2021
Ruanda, Pegasus casus yazılımı kullandığını reddetti
Ruanda, İsrail merkezli "NSO Group" adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullandığı iddialarını reddetti.
Nso Group - 29.07.2021
ABD, İsrail'e casus yazılım Pegasus'la ilgili endişelerini bildirdi
ABD yönetiminin İsrail merkezli NSO Group 'un ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılım ile ilgili Tel Aviv yönetimine endişelerini bildirdiği ifade edildi.
Nso Group - 29.07.2021
İsrail Savunma Bakanı Gantz: "İsrail 'Pegasus' suçlamalarını ciddiye alıyor"
İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ve Fransız mevkidaşı Florence Parly Fransa'nın başkenti Paris'te bir araya geldi. Görüşmede, İsrail merkezli NSO Group tarafından geliştirilen Pegasus adlı casus yazılımda ele alındığı belirtilerek, Gantz'ın İsrail'in "Pegasus dosyasında Fransa'ya ilişkin" topladığı ilk unsurları paylaştığı bildirildi.
Nso Group - 27.07.2021
Son dakika... İsrail Savunma Bakanı Gantz casus yazılım Pegasus'u görüşmek üzere Fransa'ya gidiyor
Son dakika haber... İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz'ın, Fransız mevkidaşı ?Florence Parly ile İsrail merkezli NSO Group şirketinin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılım konusunu görüşmek üzere yarın Paris'e gideceği belirtildi.
Nso Group - 26.07.2021
Dünyayı tehdit eden casus yazılım: Pegasus
Pegasus'a dair söz konusu iddiaların büyük bir kısmı esasında yıllardır dile getiriliyor. İlk olarak 2016 yılında teknik araştırma raporlarında gördüğümüz Pegasus'un, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Fas, Pakistan, Hindistan, Sudan, Meksika, İspanya, Fransa, Macaristan gibi 50'den fazla ülkede tespit edildiği, adı geçen ülkelerde üst düzey siyasetçiler, gazeteciler, aktivistler, hukukçular ve STK temsilcilerinin izlendiği iddia edilmişti. Pegasus'un üreticisi Herzliya merkezli firma olan NSO Group, o dönemlerde söz konusu iddiaların tümünü yalanlamıştı.
Nso Group - 25.07.2021
Fransa Cumhurbaşkanı, İsrail Başbakanından, "casus yazılım"la ilgili açıklama istedi
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, İsrail merkezli "NSO Group" şirketinin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılım konusunda İsrail Başbakanı Başbakanı Naftali Bennett'ten resmi açıklama istediği belirtildi.
Nso Group - 24.07.2021
Fas'ta muhalif partiden, "casus yazılımla telefonların dinlendiği" iddialarının mecliste görüşülmesi talebi
Fas'taki ana muhalefet partisi Asalet ve Çağdaşlık Partisi (PAM), Fas'ın İsrail merkezli NSO Group'un ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullanarak "yerli ve yabancı çok sayıda kişinin telefonlarını dinlediği" yönündeki iddiaların mecliste görüşülmesini istedi.
Nso Group - 23.07.2021
Ruanda ve Togo'nun Pegasus casus yazılımı kullandığı iddiası
Togo ve Ruanda hükümetlerinin, İsrail merkezli "NSO Group" adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılım aracılığıyla muhalifleri dinlediği iddia edildi.
Nso Group - 23.07.2021
Fas'tan "casus yazılımla telefonları dinlediği" iddialarına yanıt: Delil getirsinler
Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita, İsrail merkezli NSO Group'un ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullanarak "yerli ve yabancı çok sayıda kişinin telefonlarını dinlediği" yönündeki iddiaları ortaya atanların delil getirmesi gerektiğini belirtti.
Nso Group - 23.07.2021
Pakistan'dan Hindistan'a "Pegasus casus yazılımı" tepkisi
Pakistan Dışişleri Bakanlığı, uluslararası basında Hindistan'ın İsrail merkezli NSO Group şirketinin ürettiği "Pegasus casus yazılımını", Başbakan İmran Han'a yönelik kullandığına dair haberlere atıfta bulunarak Yeni Delhi yönetimine tepki gösterdi.
Nso Group - 23.07.2021
Pegasus casus yazılımıyla hedef alındığı öne sürülen Macron cep telefonunu ve numarasını değiştirdi
İsrail merkezli NSO Group şirketinin ürettiği Pegasus casus yazılımıyla Fas istihbarat servislerinin dinleme girişiminin hedefinde olduğu iddia edilen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, cep telefonunu ve numarasını değiştirdi.
Nso Group - 22.07.2021
Merkel: "Türkiye ile çok iyi ilişkiler olması için çaba sarf ediyorum"
Pegasus yazılımı İsrail merkezli NSO Group'un ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullanarak "muhaliflerin telefonlarını dinlediği" yönündeki iddiaların sorulması üzerine de Merkel, "Bu tür programlar, yargı denetiminin garanti edilmediği ülkelerde satılmamalıdır.
Nso Group - 22.07.2021
Suudi Arabistan, "casus yazılımla muhaliflerin telefonlarını dinlediği" iddialarını yalanladı
Suudi Arabistan, İsrail merkezli NSO Group'un ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullanarak "muhaliflerin telefonlarını dinlediği" yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Nso Group - 21.07.2021
İsrail, "Pegasus" casusu yazılımını soruşturmak üzere üst düzey ekip kurdu
İsrail merkezli NSO Group tarafından geliştirilen Pegasus casus yazılımı ile telefonları ele geçirilen 50 binde fazla kişinin arasında birçok dünya liderinin ve üst düzey yetkilinin de yer aldığı iddialarının ardından İsrail, casus yazılımı soruşturmak üzere üst düzey ekip kurulduğunu bildirdi.
Nso Group - 21.07.2021
Fas "casus yazılımla kamusal figürlerin telefonlarını dinlediği" iddialarını yalanladı
Fas, İsrail merkezli NSO Group'un ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullanarak "yerli ve yabancı çok sayıda kişinin telefonlarını dinlediği" yönündeki iddiaları reddetti.
Nso Group - 21.07.2021
Son dakika haberleri | Fas'ın İsrailli "Pegasus" yazılımıyla Fransa Cumhurbaşkanını ve kabinesini dinlemeye çalıştığı iddia edildi
Son dakika haberler: Fas'ın, İsrail merkezli NSO Group adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullanarak Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile hükümet üyelerinin telefonlarını dinleme girişiminde bulunduğu iddia edildi.
Nso Group - 19.07.2021
AB: Casus yazılımla binlerce kişi takip edildiyse bu kabul edilemez
Von der Leyen, Çekya'yı ziyaretinde, İsrail'deki NSO Group adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılım aracılığıyla küresel çapta gazeteci, aktivist, avukat ve siyasilerin hedef alındığı, en az 10 hükümetin bu şirketin müşterisi olduğu iddiasıyla ilgili soruyu yanıtladı.
Nso Group - 08.06.2021
Haaretz gazetesi: İsrailli firma Suudi Arabistan'a casusluk teknolojisi satıyor
Daha önce de İsrailli siber teknoloji firması NSO Group'un da Suudi Arabistan'a casus yazılım sattığına ilişkin haberler uluslararası basında yer almıştı.
Nso Group - 26.01.2019
Suud'un Kaşıkçı'yı Casus Yazılımla İzlediğini Belirleyen Şirket Gizli Ajanların Hedefinde"
Citizen Lab, Kanada'da yaşayan Suudi aktivist Ömer Abdülaziz'in telefonunda yaptığı araştırmada, Kaşıkçı ile telefon görüşmelerini Suudi yönetiminin İsrail şirketi NSO Group'un ürettiği yazılımı kullanarak izlediğini ortaya çıkarmıştı.
Nso Group - 18.12.2018
Kaşıkçı Cinayeti Sonrası Suudi Arabistan-İsrail Yakınlaşması Geriledi" İddiası
Suudi yetkililerin, medya danışmanlığı da yapmış Kahtani'nin söz konusu alımlarda en önemli rolü oynadığını söyledikleri, geçen yıl İsrailli casus yazılım üreticisi NSO Group ve bağlı kuruluşu Q Cyber Techology'den Krallığa siber gözetim imkanı sağlayacak 55 milyon dolarlık anlaşma arayışına girdiği bilgisine yer verildi.
Nso Group - 13.12.2018
Washington Yönetimine Kaşıkçı Cinayetinde Rol Oynayan Yazılım Konusunda Uyarı
Gazetede Josh Rogin imzalı yayınlanan makalede, Kanada'da yaşayan Suudi aktivist Ömer Abdülaziz'in Kaşıkçı ile telefon görüşmelerini Suudi yönetiminin takip etmesini sağladığı savunulan İsrail şirketi NSO Group'un ürettiği yazılım hatırlatıldı.
Nso Group - 04.12.2018
İsrailli Yazılım Şirketi Kaşıkçı Cinayetinde Katkısı Olduğu İddiasını Reddetti
Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Kaşıkçı'nın arkadaşı olan ve Kanada'da yaşayan Suudi aktivist Ömer Abdülaziz'in kendi telefonunun NSO Group'un ürettiği "sofistike korsan yazılım" tarafından hedef alındığı, dolayısıyla Kaşıkçı ile yaptığı konuşmaların yanı sıra yazışmaların açığa çıktığı yönündeki suçlamalarının gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.
Nso Group - 03.12.2018
Suudi Aktivist Kaşıkçı İçin İsrail Şirketine Dava Açtı
Abdülaziz, İsrail'de açtığı davada, telefonunun, NSO Group'un ürettiği "sofistike korsan yazılım" tarafından hedef alındığını, dolayısıyla Kaşıkçı ile yaptığı konuşma ve yazışmaların açığa çıktığını iddia ediyor.
Nso Group - 09.11.2018
Hackerlar Suudi Muhalif Ahmed'i Hedef Alırken Kaşıkçı'nın Adını Kullanmış
Suudi Arabistan hakkındaki "yazılımla izleme" iddiaları ABD Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden, İsrailli yazılım firması NSO Group'a ait bir casus programının, geçen ay İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı takip etmek için kullanıldığını iddia etmişti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nso Group Haberleri | Nso Group Haber - Haberler - Nso Group haberleri, son dakika nso group haber ve gelişmeleri burada. İsrail basını: İsrail ve Fransa casus yazılım krizini sonlandırmak için gizlice görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 01:45:53. #1.14#

title