Northrop Grumman Haberleri

Northrop Grumman haber, Northrop Grumman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Northrop Grumman - 14.01.2021
Lockheed Martin şirketi, Amerikalı siyasilerin seçim kampanyalarına verdiği finansal desteği durdurdu
F-35 ve F-22 savaş uçakları başta olmak üzere birçok kritik savunma teknolojilerin üreticisi Lockheed Martin'den önce Boeing, Northrop Grumman, Raytheon, BAE Sistemleri ve Leidos savunma şirketleri de siyasi kampanya bağışlarını askıya aldığını duyurmuştu.
Northrop Grumman - 06.01.2021
ABD Uzay Kuvvetleri, 4,9 milyar dolarlık yeni nesil füze uyarı uyduları ihalesini Lockheed Martin'e verdi
Komutanlık, kutup bölgelerini gözetleme uydularının birinci fazının tasarımı ve geliştirilmesi için ise mayıs ayında yaptığı ihaleyi 2 milyar 400 milyon dolara Northrop Grumman şirketine vermişti.
Northrop Grumman - 04.01.2021
GÜNDEM / 4 Ocak 2021
(Eskişehir/17.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Hain planı canı pahasına bozan kahraman: Fethi Sekin PKK'lı teröristlerce İzmir Adliyesine düzenlenen saldırıda canını ortaya koyarak teröristlerin hain planını bozan Fethi Sekin, şehadetinin 4. yılında anılıyor Uzun namlulu silahları, roketatarları ve el bombaları olan teröristleri tabancasındaki mermisi bitene kadar kovalayan Sekin, gösterdiği cesaretle çok sayıda kişinin hayatını kurtardı Kahramanlığın sembolü haline gelen cesur polis, Türk halkının gönlünde taht kurdu (Halil Şahin/İzmir) 2- Savunma ve havacılık şirketleri 2020'de yatırımcısını üzdü Dünyanın önde gelen 10 savunma ve havacılık şirketinin hisseleri, geçen yıl değer kaybederken, İtalyan Leonardo şirketinin hisseleri yüzde 43,4, Amerikan Boeing'in hisseleri yüzde 34,3 ve Airbus'ın hisseleri yüzde 31,2 azalış kaydetti Airbus, Boeing ve Northrop Grumman, geçen ay yatırımcısına kazandırdı (Burhan Sansarlıoğlu/İstanbul) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Northrop Grumman - 22.11.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Milli Turbojet Motoru'nu test etti
Şirket, Boeing ve Lockheed Martin'in yanı sıra çeşitli projelerde Airbus, PFW, Spirit, KAI, Heroux Devtek, Northrop Grumman gibi global üreticilerin de iş ortağı konumuna geldi.
Northrop Grumman - 02.08.2020
NASA astronotlarını taşıyan SpaceX kapsülü Dünya'ya döndü
NASA'nın "Ticari İkmal Hizmetleri" programı kapsamında, Amerikan firmaları Northrop Grumman "Cygnus", SpaceX ise "Dragon" isimli kargo mekikleri ile ISS'ye ikmal malzemeleri taşıyor.
Northrop Grumman - 07.07.2020
NASA'nın Hubble Uzay Teleskobu ortasında büyük bir boşluk olan galaksinin fotoğrafını çekti
Bir sonraki teleskobun parçaları uzun bir zaman önce bir araya getirildi ve şu an Kaliforniya'daki Northrop Grumman faaliyet merkezinde uzun bir test sürecinin içinde.
Northrop Grumman - 19.06.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Türkiye ve ABD ilişkilerini değerlendirdi (1) Açıklaması
İki ülkenin savunma sanayisindeki iş birliklerine de değinen Oktay, Boeing, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Raytheon, Sikorsky gibi şirketlerin Türk üreticilerden kritik malzemeleri satın almaya devam ettiğinin altını çizdi.
Northrop Grumman - 25.05.2020
Japonya'nın "Kounotori" kargo mekiği, Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaştı
Japonya'nın Kounotori mekikleri dışında Amerikan firmaları Northrop Grumman'ın "Cygnus", SpaceX'in "Dragon" isimli mekikleriyle ISS'ye kargo nakliyatı yapılıyor.
Northrop Grumman - 14.05.2020
Astronotlar SpaceX'in insanlı test seferi için karantinaya girdi
NASA'nın "Ticari İkmal Hizmetleri" programı kapsamında, Amerikan firmaları Northrop Grumman "Cygnus", SpaceX ise "Dragon" isimli kargo mekikleri ile ISS'ye ikmal malzemeleri taşıyor.
Northrop Grumman - 07.05.2020
ABD'nin biyometrik veritabanını Amazon muhafaza edecek
Transfer için 95 milyon dolarlık bütçe ABD'de 1994'ten bu yana kullanılan Otomatik Biyometrik Tanımlama Sisteminin (IDENT) yerini transfer sonrasında Vatan Gelişmiş Tanımlama Teknolojisinin (HART) alacağı belirtilen raporda, geçiş çalışmalarının tamamlanması için Northrop Grumman şirketi ile 95 milyon dolarlık sözleşme yapıldığı bilgisine de yer verildi.
Northrop Grumman - 07.04.2020
Kore Yarımadası üzerinde ABD casus uçağı görüldü
"Aircraft Spots" geçen yıl aralık ayı boyunca Boeing firmasının ürettiği "RC-135W" elektronik istihbarat uçaklarının yanı sıra, Northrop Grumman firması tarafından üretilen "E-8 Joint STARS" model müşterek izleme ve radar sistem uçaklarının, Kore Yarımadası üzerinde uçtuğunu tespit etmişti.
Northrop Grumman - 19.02.2020
"Cyngus" kargo mekiği Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştı
ABD'li uzay ve savunma teknolojileri şirketi Northrop Grumman'ın "Cyngus" isimli kargo mekiği Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) ulaştı.
Northrop Grumman - 05.02.2020
Kore Yarımadası üzerinde ABD istihbarat uçakları tespit edildi
Güney Kore haber ajansı Yonhap'ta yer alan habere göre, hava araçları izleme sitesi "Aircraft Spots", ABD Donanmasına ait "Lockheed EP-3E" tipi elektronik istihbarat ve "Northrop Grumman E-8C" tipi radar sistem uçağının Güney Kore üzerinde görüldüğünü aktardı.
Northrop Grumman - 23.01.2020
Uzay mekiğine Afro-Amerikalı astronot adayının adı verildi
ABD'li uzay ve savunma teknolojileri şirketi Northrop Grumman, yeni ürettiği uzay mekiğine ilk Afro-Amerikalı astronot adayı Robert H. Lawrence'ın adını verdiğini açıkladı.
Northrop Grumman - 09.12.2019
Küresel silah endüstrisi 2018'de de büyümeyi sürdürdü
Listenin tepesinde ABD şirketleri bulunuyor 2002'den bu yana ilk defa 100 şirketin ilk beş sırasına ABD şirketleri yerleşti. Lockheed Martin, Boeing, Northrop Grumman, Raytheon ve General Dynamics firmalarından oluşan şirketler, 148 milyar dolarlık cirolarıyla listedeki tüm ülkelerin yaptığı satışların yüzde 35'ini gerçekleştirdi.
Northrop Grumman - 04.11.2019
Kargo aracı Cygnus Uluslararası Uzay İstasyonu'na vardı
Cygnus NG-12, hafta sonu Amerikan uzay ve savunma teknolojileri şirketi Northrop Grumman'ın Antares roketiyle yörüngeye fırlatılmıştı.
Northrop Grumman - 11.10.2019
NASA, iyonosferi inceleyecek uydusunu yörüngeye gönderdi
NASA'dan yapılan açıklamada, Florida sahili açıklarında Stargazer L-1011 uçağından bırakıldıktan 5 saniye sonra üzerinde Northrop Grumman şirketinin üretimi olan Pegasus XL roketi ateşlenen uyduya, "İyonosferik Bağlantı Kaşifi" adı verildiği belirtildi.
Northrop Grumman - 27.09.2019
Trump'ın "Buy American" güvencesi ve Aramco saldırısı
Özetle 2017'de imzalanan anlaşma, savunma ekipmanı ve hizmet desteği sunmak suretiyle özelde Suudi Arabistan'ın, genelde Körfez'in İran tehdidine karşı uzun vadeli güvenlik ihtiyaçlarının sağlanması ve savunma kapasitesinin güçlendirilmesi vaatlerini içeriyordu. Kuşkusuz ABD açısından bu anlaşma, sadece siyasi, diplomatik ve askeri bir başarı olmayıp, aynı zamanda ticari kazançların öncelendiği bir husustur. Zaten anlaşmadan çok kısa bir süre sonra açıklanan borsa fiyatlarında, ABD askeri-endüstriyel kompleksi içerisinde yer alan savunma firmalarının piyasa değerlerinin hızla arttığına şahit olunmuştur. Örneğin Lockheed Martin yüzde 2 civarında, Raytheon yüzde 1,4'ün üzerinde, Northrop Grumman takribi yüzde 1 ve General Dynamics de yaklaşık 0,5 düzeyinde gerçekleşen değer artışlarıyla servetlerini katladılar.
Northrop Grumman - 29.08.2019
James Webb Uzay Teleskobu'nun parçaları bir araya getirildi
Los Angeles'ta uzay ve savunma teknolojileri şirketi Northrop Grumman'a ait fabrikada bir araya getirilenlerin de defalarca tekil ve entegre seviyede denenmiş bu parçalar olduğu ifade ediliyor.
Northrop Grumman - 23.07.2019
Türk savunma şirketleri dünya listesinde
TUSAŞ 69'uncu Anka insansız hava aracı, Atak helikopteri ve Hürkuş gibi yerli tasarım projelerini hayata geçiren, Milli Muharip Uçak, Aksungur, Gökbey projelerini yürüten Boeing, Airbus, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Bombardier ve Leonardo gibi lider uçak sanayi firmaları için üretimler yapan TUSAŞ ise 2011 verileriyle listeye ilk kez 83'üncü sıradan giriş yapmıştı.
Northrop Grumman - 02.07.2019
NASA, Orion uzay aracının tahliye testini gerçekleştirdi
"Ascent Abort-2" (Kalkış Tahliyesi-2) adı verilen deneme için, Orion personel taşıyıcı kapsülün test için tasarlanan bir versiyonu, Northrop Grumman şirketinin ABD Hava Kuvvetleri için geliştirdiği "Peacekeeper" roketiyle Florida eyaletindeki Cape Caneveral Uzay Üssü'nden atmosfere fırlatıldı.
Northrop Grumman - 20.06.2019
CENTCOM İHA'nın İran tarafından düşürüldüğünü doğruladı
ABD Hava Kuvvetlerinin en etkili İHA sistemlerinden yüksek irtifa keşif uçağı RQ-4 Global Hawk, ABD merkezli savunma şirketi Northrop Grumman tarafından geliştirildi.
Northrop Grumman - 20.06.2019
İran ABD'nin "hava sahası ihlalini" kınadı
ABD Hava Kuvvetlerinin en etkili İHA sistemlerinden yüksek irtifa keşif uçağı RQ-4 Global Hawk, ABD merkezli savunma şirketi Northrop Grumman tarafından geliştirildi.
Northrop Grumman - 20.06.2019
"ABD'ye ait İHA'yı düşürmek net bir mesajdır"
ABD Hava Kuvvetlerinin en etkili İHA sistemlerinden yüksek irtifa keşif uçağı RQ-4 Global Hawk, ABD merkezli savunma şirketi Northrop Grumman tarafından geliştirildi.
Northrop Grumman - 20.06.2019
İran'ın ABD'ye ait İHA'yı düşürmesi
ABD Hava Kuvvetlerinin en etkili İHA sistemlerinden yüksek irtifa keşif uçağı RQ-4 Global Hawk, ABD merkezli savunma şirketi Northrop Grumman tarafından geliştirildi.
Northrop Grumman - 20.04.2019
Çocuklarına İşkence Eden Çifte Ömür Boyu Hapis Cezası
Geçmişte Lockheed Martin ve Northrop Grumman şirketlerinde mühendislik yapan David Turpin ve ev hanımı eşi Louise Turpin'in, çocukları ifade verdiği sırada ağladığı görüldü.
Northrop Grumman - 13.08.2018
Savunma Devleri Arasında 4 Türk Firması
ANKA insansız hava aracı, ATAK helikopteri ve HÜRKUŞ gibi yerli tasarım projelerini hayata geçiren, Boeing, Airbus, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Bombardier ve Leonardo gibi lider uçak sanayi firmaları için üretimler yapan TUSAŞ ise 2011 verileriyle listeye ilk kez 83.
Northrop Grumman - 19.07.2018
F35'lerin Fiyatı Yüzde 6 Ucuzladı
Teslimat takvimine göre Avrupa'da Norveç, İngiltere ve İtalya yıl sonuna kadar 40 adet F-35'i almış olacak. Ana yüklenicisinin Lockheed olduğu F35 projesinin diğer ortakları arasında Northrop Grumman Corp, United Technologies Corp's Pratt & Whitney ve BAE Systems Plc yer alıyor.
Northrop Grumman - 26.06.2018
Avustralya ABD'den Yüksek İrtifa İha'ları Satın Alıyor
Savunma Sanayi Bakanı Christopher Pyne, parlamentoda yaptığı açıklamada, ABD'li savunma şirketi Northrop Grumman'ın ürettiği MQ-4C Triton modeli yüksek irtifa insansız keşif ve istihbarat uçaklarından ilkini teslim aldıklarını belirtti.
Northrop Grumman - 18.06.2018
ABD'li Şirket İnsansız Uçaklarla Uzaya Uydu Fırlatacak
ABD'li uzay ve savunma teknolojileri şirketi Northrop Grumman daha önce Pegaus uçaklarıyla bu konuda denemeler yapmıştı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Northrop Grumman Haberleri | Northrop Grumman Haber - Haberler - Northrop Grumman haberleri, son dakika northrop grumman haber ve gelişmeleri burada. Lockheed Martin şirketi, Amerikalı siyasilerin seçim kampanyalarına verdiği finansal desteği durdurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.2.2021 03:17:02. #1.14#
title