Niksar Kalesi Haberleri

Niksar Kalesi haber, Niksar Kalesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Niksar Kalesi - 19.10.2019
Hobi olarak ürettiği çini ürünlerini ABD'de "marka" yaptı
Niksar'da emekli öğretmen Tülay Atilla, hobi olarak çini yapmayı öğrendi. 5 yıl önce ürettiği ürünleri ABD'de yaşayan çocukları vasıtasıyla satmaya başlayan Atilla, çini mutfak ürünlerinin beğenilmesi üzerine Niksar Kalesi'nin yanında kurduğu küçük atölyede 30 kadına iş imkanı sağladı.
Niksar Kalesi - 28.12.2018
Tarihi Niksar Kalesi'nin Surlarındaki Yazılar Tepki Çekti
TÜRKİYE'nin 2'nci büyük kalesi olan Tokat'ın Niksar ilçesindeki kalenin surlarına sprey boya ile yazılar yazıldı.
Niksar Kalesi - 17.11.2018
4,5 Kilometreyi Bulan Kale Surları Ayağa Kaldırılıyor
Niksar Kalesi'nde, 4,5 kilometreyi bulan kale surlarının ve içindeki yapıların yeniden ayağa kaldırılması için Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Niksar Belediyesinin 2010 yılında başlattığı restorasyon çalışmalarında ilk etap geride bırakıldı.
Niksar Kalesi - 9.9.2018
Danişmendlilerin Başkentinde Hedef Unesco Kalıcı Listesi
İlçede günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi yapıların arasında Pontus Krallığı dönemine ait ve Türkiye'nin en büyük kalelerinden biri olarak gösterilen Niksar Kalesi, su değirmeni, Artuklular döneminden kalan ve fetih camisi olarak da bilinen Ulu Cami yer alıyor.
Niksar Kalesi - 9.9.2018
Danişmendlilerin Başkentinde Hedef Unesco Kalıcı Listesi
İlçede günümüze kadar ayakta kalmayı başaran tarihi yapıların arasında Pontus Krallığı dönemine ait ve Türkiye'nin en büyük kalelerinden biri olarak gösterilen Niksar Kalesi, su değirmeni, Artuklular döneminden kalan ve fetih camisi olarak da bilinen Ulu Cami yer alıyor.
Niksar Kalesi - 19.10.2017
Niksar Turizm Pastasındaki Payını Artırmak İstiyor
Pontus Krallığı dönemine ait ve Türkiye'nin en büyük kalelerinden biri olan Niksar Kalesi, Anadolu'da kurulan ilk tıp medresesi olan Yağıbasan Medresesi, Anadolu'daki ilk dik milli su değirmeni, Artuklular döneminden kalan ve fetih camisi olarak da bilinen Ulu Cami gibi pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan Niksar, Anadolu beyliklerinden Danişmentlilerin de merkezi konumundaydı.
Niksar Kalesi - 26.10.2015
Anadolu'nun Bin Yıllık Tapularının Envanteri Çıkarıldı
Anadolu'da ilk Türk-İslam mezarlığı olarak bilinen Tokat'ın Niksar ilçesindeki Melikgazi Kabristanlığı ile Tarihi Niksar Kalesi'nde ve Melikgazi Türk İslam Medeniyeti Taş Eserler Müzesi'nde bulunan bin yıllık mezar taşları okunarak, envanterleri çıkarıldı.
Niksar Kalesi - 25.10.2015
Niksar Unesco Dünya Mirası Listesi'ne Adaylık Yolunda
Pontus Krallığı dönemine ait ve Türkiye'nin en büyük kalelerinden biri olan Niksar Kalesi, Anadolu'da kurulan ilk tıp medresesi olan Yağıbasan Medresesi, Anadolu'daki ilk dik milli su değirmeni, Artuklular döneminden kalan ve fetih camisi olarak da bilinen Ulu Cami gibi pek çok tarihi eseri barındıran, Anadolu beyliklerinden Danişmendlilere başkentlik yapan ilçenin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesi için bir dizi çalışma yürütülüyor.
Niksar Kalesi - 24.6.2015
Kaleler Şehri" Tokat
Can, her kalenin farklı farklı medeniyetleri, kültürleri ve hikayeleri bağrında yaşattığını bildirdi.  Niksar Kalesi'nin Türklerin Anadolu'ya girdikten sonra Anadolu'daki ilk durağı olduğunu anımsatan Can, "Danişment Ahmet Gazi Danişment Devleti'ni kurmuştur.
Niksar Kalesi - 2.4.2015
Bu Müzede "Taşlar" Sergileniyor
Tarihi Niksar Kalesi'nde bulunan Melikgazi Türk İslam Medeniyeti Taş Eserler Müzesi'nde lahit, eski mezar taşları, sütunlar, sütun başları ve köşe taşları sergileniyor.
Niksar Kalesi - 17.3.2015
Tokat'a 10 Dilde Tanıtım
Tokat'ın tarihi mekanlarını gün yüzüne çıkarmak için çalışma yürüttüklerini belirten Akyüz, "Tokat'ın doğal güzelliklerini ve tarihi değerlerini hem Tokatlı'nın hizmetine sunmak hem de dışarıdan gelenlere tanıtmak için çalışıyoruz. Tokat Kalesi, Zile Kalesi, Niksar Kalesi, bunları yaptırıyoruz.
Niksar Kalesi - 4.12.2014
Tarihi Kaleden Düşen Taşlar Korkuttu
Tarihi Niksar Kalesi'nden sokağa düşen taşlar, mahalle sakinlerini korkuttu.
Niksar Kalesi - 31.1.2014
Tarihi Hamama Yıllardır Kiracı Aranıyor
Niksar Belediye Başkanı Duran Yadigar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Roma dönemine ait bir eser. Niksar Kalesi'nin dış surlarına dayanmış bu hamamın içinde özgün kurnalar var.
Niksar Kalesi - 1.9.2013
AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Akşit, Tokat'ta
Akşit, Niksar Kalesi, Yağıbasan Medresesi, Ulu Camii ve Kent Ormanı'nı gezdi
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Niksar Kalesi Haberleri | Niksar Kalesi Haber - Haberler - Niksar Kalesi haberleri, son dakika niksar kalesi haber ve gelişmeleri burada. Tarihi Niksar Kalesi, ziyaretçilerini bekliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 07:51:41. #1.15#
title