Nijerya'da Petrol Boru Hattında Patlama: 100 Ölü, 40 Yaralı

Nijerya'da Petrol Boru Hattında Patlama: 100 Ölü, 40 Yaralı

Nijerya'nın Güneybatısındaki Lagos Kentindeki Petrol Boru Hattında Çıkan Yangın ve Yangının Ardından Meydana Gelen Patlamada 100 Kişinin Hayatını Kaybettiği, 40 Kişinin de Yaralandığı Bildirildi.

Nijerya'da Petrol Boru Hattında Patlama: 100 Ölü, 40 Yaralı

Nijerya'nın güneybatısındaki Lagos kentindeki petrol boru hattında çıkan yangın ve yangının ardından meydana gelen patlamada 100 kişinin hayatını kaybettiği, 40 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Nijerya'nın en büyük ekonomiye sahip Lagos kentindeki petrol boru hattında meydana gelen patlamada, bölgede ikamet eden en az 100 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Lagos eyaleti ambulans servisi başkanı Moyo Anibaba, yangına inşaat firmasına ait bir kazı makinesinin neden olduğunu ve ardından da büyük bir patlama sesinin duyulduğunu söyledi. Olayda 40 kişinin de yaralandığı ifade eden Anibaba, "Yangın sonrası olay yerine yardım amacıyla giden insanların patlamada hayatını kaybetmesi üzerine ölü sayısı daha da arttı. Olayın yaşandığı yerin yakınlarında en az 35 ev ve çok sayıda araba yanarak kullanılamayacak hale geldi" diye konuştu.

Yerel medyada yer alan haberlerde, kazı makinesinin Lagos eyalet hükümetinin yol genişletme projesi kapsamında çalıştığı, operatörün havaya petrol fışkırana kadar petrol boru hattına vurduğunu fark etmediği ve daha sonra patlamanın meydana geldiği kaydedildi.

(DPA-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA